Aggódjunk vagy örüljünk az intézményi befektetők belépésének a kriptopiacra?

-

Az elmúlt hónap nagyrészt arról szólt, hogy a Facebook is szeretne egy szeletet a kriptopénzek tortájával a Libra projekttel. Az Instagram, a Facebook és a WhatsApp hamarosan mind megnyithatja kaput a blokklánc alapú kriptopénzek számára, összesen több mint 2 milliárd felhasználójukkal.
Ez izgalmasan hangzik, de egy kicsit rémisztő is lehet. A bitcoin, mint az eredeti kriptopénz a 2008-as gazdasági válságból született, eredeti célja az volt, hogy visszaadja az erőt az emberek számára a pénzügyek terén.

Most egy olyan cég, mint a Facebook, ami ismert arról, hogy visszaél a felhasználók adataival szeretne kriptopénzt kibocsájtani?
Továbbá, a kriptopénzek ökoszisztémájának éves épülése óta, miután a bitcoin elétre a mainstream piacokat, egyre több és több startup és innovátor próbál elhatárolódni a hagyományos üzleti modellektől.
Ennek ellenére nem meglepő, hogy a Facebook és még a Telegram is saját TON kriptopénzével is próbál részesedni a piacból, melyről szinte mindenki a jövő részeként és a negyedik ipari forradalomként beszélt.
Már nem lehet távol tartani ezeket a nagy cégeket annak ellenére, hogy az Egyesült Államok Szenátusa nagyon próbálkozik ezzel a Libra esetében. Most a világ többi országán múlik, hogy ítélik meg a világ belépését a kriptotérbe. Izgatottak legyünk, vagy megijedhetünk?

Egy törvényesítő erő

Nem is olyan rég még arról olvastam, hogy a bankok, vagy viccként, vagy illegális célokra használt eszközként tekintettek a bitcoinra és a blokkláncra. Jamie Dimon, a Wall Street-i JPMorgan Bank vezérigazgatója korábban még csalásnak nevezte a bitcoint, de már teljes fordulatot vett.
A JPMorgan már saját kriptopénzzel is rendelkezik és Dimon nyilvánosan is bevallotta, hogy megbánta korábbi támadását a digitális eszköz ellen. A bankok most próbálnak elsők lenni a piacokon blokklánc és kriptopénz megoldásaikkal.
Emellett szinte véget nem érő hírek érkeznek arról, hogy egyre több és több milliárd dolláros cég próbál belépni a blokklánctérbe különböző próbaprojektekkel és akár teljesértékű blokklánctermékekkel. A Forbes kiadott egy listát a top 50 cégről a kriptoszférában.
A bankok és cégek érdeklődése általánosságban segítette a blokkláncprojekteket és kriptopénzeket abban, hogy teljesértű erőnek számítsanak a pénzügyekben, a gazdaságban és a technológiákban.
Tehát ha azt hallod, hogy a Facebook a több milliárd felhasználójával és a Telegram a jelentős szerepével az üzenetküldés terén belépne, akkor mindenképpen izgatottak lehetünk az elkövetkezendő lehetőségek miatt.

A felhasználás megtalálása

A bitcoin és a kriptopénzek számára, az intézményi és hagyományos befektetők elfogadásával is úgy tűnik, hogy még hiányzik egy igazán jó alkalmazás számukra. Azt akarjuk, hogy tömegesen terjedjen a kriptopénzek felhasználása, azt akarjuk, hogy naponta kétmilliárd ember használja őket, és a Facebook ezt meg is tudja adni.
Egyesek szerint a Libra koinok felhasználás a Facebookon messze áll a bitcointól, de fontos észben tartani, hogy ez egy kapudrog lehet a kriptopénzek számára. A Libra, mint egy engedélyezett stabilkoin felkelheti az emberek érdeklődését és vírusként terjedhetnek a kriptopénzek.
Ez az egész ipar számára előnyös lehet. A piac növekedhet, ezzel a terjedés gyorsulása is. Egy Libra coin felhasználó például használhatná a Wanchaint, hogy összekössön kriptopénzeket, ezzel mélyebbre ásva magát a piacokba.
A „csomagolt” Libra tokeneket könnyen egyéb kriptopénzekre cserélhetjük és így kaptunk egy teljen új kriptofelhasználót. Továbbá egyéb kriptopénzeket építhetnénk a Librára, így több felhasználásuk lehetne a Facebook felületén. Így mindenki jól járhat.

Apró lépések

A valóság azonban az, hogy a kriptopénzek elég bonyolultak. Azok számára, akik egy ideje már részt vesznek az ökoszisztémában lehet nincs így, de képzeljünk el egy 70 éves nagymamát, aki megpróbál lebonyolítani egy bitcoincserét, hosszú tárcacímekkel és bányászmegerősítésekkel, de miért ne használhatná a Facebook felületét is?
Ha lehetővé tesszük, hogy tömegek lépjenek a kriptotérbe egy olyan nagy néven keresztül, mint a Facebook, akkor hozzájuthatnak egy engedélyezett, irányított, stabil értékű blokklánchoz, ami lehet, hogy nem a tökéletes kiindulási pont, de több lehetőséget kínál.

Lehet érdekel: Hogyan juthatsz MicroCoinhoz?

Itt a lehetőség, hogy ezeket a kriptomentes embereket a Facebookon keresztül beengedjük, majd a kriptoökoszisztéma többi része egy új, módosíthatatlan, decentralizált, bizalommentes világba vezesse őket.
Forrás: cryptoslate.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyama: Ez egy igazi bikafutás jele, vagy ez csak egy csapda?

A Bitcoin (BTC) ismét bebizonyította rugalmasságát, és jelentősen visszapattant a közelmúltbeli mélypontokról. Annak ellenére, hogy a márciusi, 73.000 dollár feletti csúcsról közel 14%-ot veszített, a bitcoin...

Saját kriptotőzsdét indít a Revolut

A Revolut bejelentette a Revolut X nevű új kriptokereskedési platformját a brit lakossági felhasználók számára, amely állításuk szerint alacsony díjakat és egyszerű fiat-kripto konverziót kínál....

A Solana (SOL) hamarosan 360 dollárra emelkedhet?

A Solana, amelyet gyakran „Ethereum-gyilkosnak" neveznek, folyamatosan emelkedik, dacolva a piaci trendekkel, és a kriptopénzek világában jelentős szereplővé vált. Idén lenyűgöző, 732,20%-os emelkedést produkált, ami...

Book Of Meme (BOME) árfolyam elemzés 05.08.

Prémium Book Of Meme (BOME) A kriptopiac vezetője, a Bitcoin árfolyama továbbra is a 62.500 dolláros határ közelében lebeg, aminek következtében a hét eleje óta a top...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!