Max Keiser szerint a bitcoin lesz a világ tartalékvalutája

Max Keiser, kriptopénztámogató és Egyesült Államokbeli hírmondó biztos abban, hogy a bitcoin leváltja majd az amerikai dollárt.

Olvastad már? Már 50 coin és token a CoinCashnél – most 0,99% a váltási díj!

Keiser szerint ez könnyen bekövetkezhet, ha tovább fejlődnek a pénzügyi kereskedőplatformok és újszolgáltatásokat kezdenek kínálni.

A bitcoin lehet a következő tartalékvaluta

Egy híroldal szerint Max Keiser azt mondta március 12-én, hogy a bitcoin lesz a következő valuta, amit a központi bankok használni fognak.
Ezzel le fogja váltani az amerikai dollárt, melyre jelenleg támaszkodnak a pénzügyi intézmények. Keiser szerint sok egyéb tényező is igazolhatja majd jóslatát.
Az egyik ezek közül az, hogy a bitcoin egy decentralizált felületen és blokkláncon fut, emiatt senki sem irányíthatja. Feleslegessé teszi a közvetítőket is a pénzügyi tranzakciókban, amik szükségesek a fiatpénzek esetén. Az emberek egy harmadik fél nélkül küldhetnének egymásnak pénzt.

A SWIFT-et még mindig intézmények irányítják

Kaiser azt is kihangsúlyozta, hogy a pénzügyi intézmények még mindig irányíthatják a SWIFT-et, melyet a határokon átívelő kifizetésekre használnak.
A SWIFT esetén az Egyesült Államok eldöntheti, hogy ki használhatja a globális fizetési rendszert és ki nem. Ezt a bitcoin esetén lehetetlen lenne szabályozni.
A hírmondó szerint az amerikai tőzsde gyenge teljesítménye is a kriptopénzek felé húzza a befektetők érdeklődését. A nagy intézmények, akik több milliárd dollárnyi vagyonnal rendelkeznek is saját termékeket akarnak indítani a kriptopiacon.
Néhány példa ezek közül a Fidelity Investments, a Julius Baer és az Intercontinental Exchange (ICE)

A bitcoin lehet a digitális arany

Max Keiseren kívül számos egyéb kriptorajongó is úgy hiszi, hogy a bitcoin lehet a digitális arany.
Mike Novogratz, a Goldman Sachs korábbi pénzügyi partnere is így gondolja valamit elmondta, hogy ezt a szerepet az amerikai dollár vagy a kínai valuta nem töltheti be.
Úgy is becsül, hogy a bitcoin árfolyama folyamatosan emelkedni fog és még 2019-ben eléri a 8.000 dollárt.

Elon Musk, a Paypal társalapítója is úgy gondolja, hogy a bitcoin a közeljövőben lecseréli a fiatpénzeket.
Tim Draper, kockázati befektető is, hogy öt éven belül csak a bűnözől fognak fiatpénzt használni. Draper szerint 2022-re a bitcoin árfolyama nagyjából 250.000 dollár lesz.
Forrás: btcnn.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.