Csaknem 20-szoros bevételnövekedést könyvelhetett el az FTX

A bevételek lebontása az FTX működési bevételének 1842,85%-os növekedését mutatja, 14 millió dollárról 272 millió dollárra a 2020/21-es pénzügyi évre.
Az FTX egyike volt azon kriptotőzsdéknek, amelyek az első sorból szemlélhették végig a 2021-es kriptohájpot, amikor a bitcoin (BTC) és más kriptovaluták minden idők legmagasabb árfolyamát érték el.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A masszív ügyfélfelvétel, a partnerségek, a szponzorációk és más tényezők által vezérelve az FTX bevételei állítólag 1000%-kal nőttek 2021-ben – derült ki belső dokumentumokból.
A 2020/2021-es pénzügyi év auditált pénzügyi kimutatásai szerint az FTX 1000%-os bevételnövekedést mutat – a 2020-as 90 millió dollárról 2021-ben 1,2 milliárd dollárra nőtt – állította a CNBC a dokumentumokhoz való hozzáférésre hivatkozva.
A bevételek lebontása az FTX működési bevételének 1842,85%-os növekedését mutatja, 14 millió dollárról 272 millió dollárra egy év alatt. A kriptotőzsde 388 millió dolláros nettó jövedelmet halmozott fel, ami 2182,35%-os növekedés a tavalyi 17 millió dollárhoz képest.
Az FTX állítólag 270 millió dollárt keresett 2022 első negyedévében. Azonban a tőzsde teljesítménye a kriptotél időszakában még nem ismert. A kiemelkedő első negyedéves teljesítmény ellenére a jelenleg zajló kriptotél valószínűleg hatással volt a növekedési pályára a piaci összeomlások miatt.
A jelentés továbbá azt állítja, hogy az FTX 2021 végére 2,5 milliárd dollár készpénzzel rendelkezett, 27%-os haszonkulccsal.
Az FTX még nem válaszolt a Cointelegraph megkeresésére.
Ahogy arról a Kriptoworld is beszámolt, a Binance vezérigazgatója, Changpeng „CZ” Zhao nemrégiben aggodalmának adott hangot a jitterek miatt. Ez egy olyan jelenség, amikor egy meglévő kereskedelmi megbízást elhalasztanak, hogy lehetővé tegyék újabb kereskedések befejezését.


Bár CZ a vita során nem jelölt meg kifejezetten egyetlen konkrét tőzsdét sem, a kriptoközösség a Twitteren azt feltételezte, hogy az FTX-nek célozta mondandóját.

„Mindannyian tudtátok és nem mondtatok semmit. Harcolnunk kell a rossz játékosok ellen” – tette hozzá.

Olvastad már? Felszámolás fenyegeti a megunt majom NFT-ket

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: GO stamina

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.