Vigyázz „soft rug!” – a defi újabb csapdája

A fejlesztők eladják a tokeneket, majd lelépnek a nyereséggel. Itt a defi legfrissebb csalása.
A decentralizált pénzügyi rendszereket számos ismert átverés sújtja, azonban most egy új típusú csalás, az úgynevezett „soft rug”, azaz puha szőnyeg jelent meg, utalva a „kihúzni valaki alól a szőnyeget” kifejezésre.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Akik már egy ideje benne vannak a defi-ban, ismerik a „szőnyeghúzás” kifejezést.
Ez általában arra utal, amikor a fejlesztők elhagyják saját projektjüket, és eltűnnek a decentralizált tőzsdéken található likvid tőkével.
A kialakuló pénzügyi helyzetet sújtó visszaélések a soft rug csalások, ahol a projekt alapítói egyszerűen eladják saját tokenjeiket és kilépnek a vállalkozásból ahelyett, hogy átvennék az irányítást a felhasználók eszközei felett.
Bizonyos esetekben a soft rug alattomosabb, ha a fejlesztők mindent megtesznek a bizalom és a hamis biztonságérzet kialakítása érdekében, miközben megpróbálják leplezni a tokenek eladását.
Ha elég ügyesen csinálják, a felhasználók észre sem veszik, hogy kihúzták alóluk a szőnyeget.
Az elmúlt héten történt néhány olyan eset a defi-térben, amikor a felhasználók ilyen típusú kilépési csalásokra hivatkoztak.
A Polygon-alapú hozamgazdálkodási projekt, a Polywhale csapata egy június 20-ai Reddit-bejegyzésben jelentette be, hogy beszüntetik működésüket.
Két nappal később a tokentulajdonosok azt vették észre, hogy a projekt pénztárcáját kiürítették.
A projekt natív tokenje, a KRILL, 0,17 dollárra esett vissza a hónap eleji 7 dolláros csúcsról.
A Defiant egy másik csalásról számolt be a Swipe csapatával kapcsolatban, amely a Binance Smart Chain (BSC) harmadik legnagyobb protokollját, a Venust fejlesztette.
Június 22-én a BSC-alapú stablecoin-protokoll mögött álló csapat bejelentette, hogy kiszállnak a projektből. A Uniswap-közösség tagja, @MonetSupply kedden soft rug csalással vádolta meg a csapatot.


Az új Venus-közösség tagjai azonban cáfolták a vádakat, azt állítva, hogy ez csak egy pletyka volt, és a Swipe csapata minden tokenjét átadta.

Az incidens miatt azonban a Venus XVS tokenje 40%-os süllyedésen van túl a múlt hét óta, amikor 34 dollár körül járt.
A CoinGecko szerint az XVS értéke 87%-kal csökkent a május 10-i 147 dolláros csúcshoz képest, a cikk írásakor 19 dollár körül kapható.

Olvastad már? Az SEC ismét elhalasztott egy bitcoin-ETF kérelmet

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.