Vigyázz „soft rug!” – a defi újabb csapdája

A fejlesztők eladják a tokeneket, majd lelépnek a nyereséggel. Itt a defi legfrissebb csalása.
A decentralizált pénzügyi rendszereket számos ismert átverés sújtja, azonban most egy új típusú csalás, az úgynevezett „soft rug”, azaz puha szőnyeg jelent meg, utalva a „kihúzni valaki alól a szőnyeget” kifejezésre.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Akik már egy ideje benne vannak a defi-ban, ismerik a „szőnyeghúzás” kifejezést.
Ez általában arra utal, amikor a fejlesztők elhagyják saját projektjüket, és eltűnnek a decentralizált tőzsdéken található likvid tőkével.
A kialakuló pénzügyi helyzetet sújtó visszaélések a soft rug csalások, ahol a projekt alapítói egyszerűen eladják saját tokenjeiket és kilépnek a vállalkozásból ahelyett, hogy átvennék az irányítást a felhasználók eszközei felett.
Bizonyos esetekben a soft rug alattomosabb, ha a fejlesztők mindent megtesznek a bizalom és a hamis biztonságérzet kialakítása érdekében, miközben megpróbálják leplezni a tokenek eladását.
Ha elég ügyesen csinálják, a felhasználók észre sem veszik, hogy kihúzták alóluk a szőnyeget.
Az elmúlt héten történt néhány olyan eset a defi-térben, amikor a felhasználók ilyen típusú kilépési csalásokra hivatkoztak.
A Polygon-alapú hozamgazdálkodási projekt, a Polywhale csapata egy június 20-ai Reddit-bejegyzésben jelentette be, hogy beszüntetik működésüket.
Két nappal később a tokentulajdonosok azt vették észre, hogy a projekt pénztárcáját kiürítették.
A projekt natív tokenje, a KRILL, 0,17 dollárra esett vissza a hónap eleji 7 dolláros csúcsról.
A Defiant egy másik csalásról számolt be a Swipe csapatával kapcsolatban, amely a Binance Smart Chain (BSC) harmadik legnagyobb protokollját, a Venust fejlesztette.
Június 22-én a BSC-alapú stablecoin-protokoll mögött álló csapat bejelentette, hogy kiszállnak a projektből. A Uniswap-közösség tagja, @MonetSupply kedden soft rug csalással vádolta meg a csapatot.


Az új Venus-közösség tagjai azonban cáfolták a vádakat, azt állítva, hogy ez csak egy pletyka volt, és a Swipe csapata minden tokenjét átadta.

Az incidens miatt azonban a Venus XVS tokenje 40%-os süllyedésen van túl a múlt hét óta, amikor 34 dollár körül járt.
A CoinGecko szerint az XVS értéke 87%-kal csökkent a május 10-i 147 dolláros csúcshoz képest, a cikk írásakor 19 dollár körül kapható.

Olvastad már? Az SEC ismét elhalasztott egy bitcoin-ETF kérelmet

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.