Az orosz lakossági befektetők csaknem fele védekezőeszközként tekint a bitcoinra

Októberben a bitcoin volt a legnépszerűbb kriptopénz Oroszországban, megelőzve az olyan coinokat, mint a tether és a litecoin.
Egy új felmérés szerint az oroszországi lakossági befektetők csaknem fele úgy véli, hogy az olyan kriptovaluták, mint a bitcoin (BTC), stabil jövedelemmel járó fedezeti eszköznek számítanak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Investing.com pénzügyi kiadvány 1000 orosz lakossági befektető megkérdezésével derítette ki a legkeresettebb alternatív befektetési formákat.
Az Investing.com 1000 orosz lakossági befektető körében végzett felmérése szerint a válaszadók 46%-a a kriptovalutákat potenciális védekező eszköznek tekinti, amely lehetővé teszi számukra, hogy gazdasági válság idején fedezzék a pénzügyi kockázatokat.
Az orosz lakossági alternatív befektetők jobban kedvelték a kriptókat, mint az ingatlanokat, mivel az ilyen jellegű eszközökbe fektető válaszadók mindössze 37%-a tartotta hatékony befektetési eszköznek az ingatlanvásárlást.
Anastasia Kosheleva, az Investing.com oroszországi részlegének vezetője szerint az ingatlanok történelmileg a legjobb fedezeti eszköznek számítottak Oroszországban.

Megjegyezte, hogy 2021-ben a kriptovaluták váltak a legnagyobb befektetési trenddé, mivel megelőzték a többi hagyományos eszközt, köztük a devizákat és a részvényeket.
A számos kriptovaluta közül a jelek szerint a Bitcoin a legnépszerűbb alternatív befektetés az oroszok körében.
A Brand Analytics big data platform tanulmánya szerint októberben a Bitcoin volt a legnépszerűbb kriptopénz Oroszországban, megelőzve az olyan érméket, mint a Tether (USDT) és a Litecoin (LTC) a közösségi médiában tett említések tekintetében.
A kriptovaluták az elmúlt években egyre népszerűbbek lettek az orosz befektetők körében, egy tavalyi felmérés szerint a helyi befektetők 77%-a a bitcoin még az arannyal szemben is előnyben részesíti.
Ahogy arról korábban a Kriptoworld is beszámolt, a múlt héten az orosz jegybank pénzügyi stabilitási jelentést tett közzé, amelyben megjegyezte az ország növekvő szerepét a 2,8 billió dolláros globális kriptopénzpiacon.
A központi bank megemlítette, hogy Oroszország a harmadik helyen áll a világon a nemzeti BTC hashráta-részesedés tekintetében, és az egyik legnagyobb felhasználója a Binance kriptopénzváltónak.

A növekvő infláció és a folyamatban lévő, covid-19 okozta járvány közepette a globális befektetők egyre inkább a pénzügyi kockázatok elleni fedezetként tekintenek az olyan kriptovalutákra, mint a bitcoin.
Damian Courvalin, a Goldman Sachs energiakutatásért felelős vezetője szerint a befektetők a hagyományos eszközök, például az arany mellett egyre inkább kriptovalutákkal fedezik magukat az infláció ellen.

„Ahogyan azt állítjuk, hogy az ezüst a szegény ember aranya, az arany talán a szegény ember kriptója lesz”  mondta november közepén.

Korábban a Pendal Group alternatív stratégiákért felelős vezetője, Vimal Gor amellett érvelt, hogy a kriptovalutákat be kell illeszteni az új alternatív defenzív portfóliókba, mivel az államkötvények elvesztették értéküket a kockázatok elleni fedezetként.

Olvastad már? Július óta nem csökkent ennyire a vagyonkezelők bitcoinkészlete

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Standard Chartered kriptokereskedést indított Bitcoinra és Ethereumra – Így reagál a piac

Az egyik legnagyobb globális bank, a Standard Chartered határozott lépést tett a kriptovilág felé: elindította spot kereskedési szolgáltatásait Bitcoin és Ethereum számára. A bank brit...

Satoshi már 133 milliárdnál jár – A Bitcoin áttörte a 121 ezret, jöhet a top 10?

Képes lesz a Bitcoin megtartani a 121.000 dollár feletti raliját az intézményi háttérrel? Főbb tudnivalók Satoshi Nakamoto vagyona 133 milliárd dollárra nőtt, mivel a Bitcoin átlépte...

Stablecoinok nagy áttörés előtt: Ethereum, bankok és óriáscégek készen állnak

A stablecoinok minden eddiginél közelebb kerültek egy áttöréshez. A GENIUS Act, egy új törvényjavaslat, amely a stablecoinok szabályozását célozza, várhatóan még ezen a héten az...

Miért nem listázza a Pi Networköt a Binance és a Coinbase?

Annak ellenére, hogy 2025-ben minden eddiginél nagyobb népszerűségnek örvend, és egy rendkívül aktív globális közösség áll mögötte, a Pi Network továbbra sincs listázva a világ...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.