Az FTX és a Binance körüli helyzet rávilágít a szabályok szükségességére

A két tőzsde közötti növekvő feszültség a politikusok szerint nem egyszerűen csak a piacokra gyakorol rossz hatást, de arra is rávilágít, hogy miért van szükség az iparág megfelelő szabályozására, hogy az ilyen esetek elkerülhetővé váljanak.

Mióta a Binance vezetője, CZ nyilvánosan bejelentette, hogy eladják a birtokukban lévő FTT tokeneket, a befektetők azóta szabadulnak a saját készleteiktől, hogy elkerüljék az áresés miatti veszteségeket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az események azonban rendkívüli módon felgyorsultak, és az FTT árfolyama a 22 dolláros szintről egészen három dollárig zuhant, órák leforgása alatt, egy 86%-os eséssel.

Nem sokkal később napvilágot látott a hír, hogy CZ felvásárolná az FTX tőzsdét, és annak vezetője, SBF úgy nyilatkozott, hogy átgondolják az ajánlatot, hogy ezzel hogyan tudnák védeni a felhasználóikat.

A helyzetre való tekintettel az ismert kriptopárti szenátor, Cynthia Lummis úgy nyilatkozott, hogy a helyzet megmutatja, miért is van szükség az egyértelmű kriptós szabályozásra.

Kapcsolodó Binance hír: Kéthetes mélyponton a bitcoin, dagad az FTX-botrány

Azt is elmondta, hogy a többek között általa is jegyzett, pénzügyi innovációkról szóló új törvényjavaslat végre a fókuszba helyezné a digitális eszközöket.

„A közelmúlt eseményei, az FTX és a Binance közötti összezördülés a legjobb példája annak, hogy miért van szükségünk a digitális eszközök lehető legegyértelműbb szabályozására az USA-ban.”

Lummis külön kiemelte azt is, hogy a kriptoipar nagyvállalkozóinak a befolyása rendkívül nagy lehet az árfolyamokra, sokszor néhány tweet is elegendő, hogy változtassanak a helyzeten.

„Piacmanipuláció, közösségi hitelezés, és a fogyasztói javak védelmének megfelelő mivolta azok a területek a sok közül, amelyekre fokozottabb gondot kell fordítanunk a jövőben.”

A Binance tőzsde vezetője, CZ elmondta, hogy a vállalat saját biztonsági tartalékaiból egy milliárd dollárt szabadít fel, hogy lecsillapítsák a felmerült árfolyam-ingadozásokat, SBF viszont egyelőre nem fűzött ehhez hozzá semmit.

Sam Bankman-Fried személyes vagyona napok alatt csökkent 94%-kal, így a kriptomilliárdos státuszát is elvesztette.

Mielőtt az egész helyzet elharapózott volna, SBF 53%-os részesedése az FTX tőzsdében 6,2 milliárd dolláron volt nyilvántartva.


Olvastad már? Optimisták az XRP-tulajdonosok a SEC elleni perben

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.