A Hodlnaut hitelezői a cég felszámolása mellett döntenének

A szingapúri illetőségű Hodlnaut tavaly augusztusban függesztette fel a kiutalásokat a platformjáról, és azóta a bírósági felszámoló bizottság irányítása alatt van.

Aaron Loh Cheng Lee, az ügyben eljáró megbízott úgy nyilatkozott, hogy nincs kilátás friss befektetői tőke bevonására.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A legújabb körlevélben azt is elmondta, hogy a hitelezők nagyjából 55,38%-a, akik összesített kárigénye eléri a 170,5 millió dollárt, a felszámolást tartja jobb megoldásnak, szemben az újrastruktúrálással.

„Nem tudunk tőkeinjekcióra számítani, hiszen nincsen megfelelő befektetői igény a vállalat eszközállományára.”

A felhasználóknak mindössze a 2,42%-a támogatta az újrastruktúrálást, és szinte mindegyikük valamilyen vezetői pozíciót tölt be a Hodlnaut szervezetében.

A különösen nagy hitelezők szintén a felszámolást támogatják.

A Hodlnaut befektetői között megtaláljuk a Samtrade Custodian és a S.A.M. Fintech vállalatot is, de a kriptoipar egy másik ismert szereplője, az Algorand Foundation szintén a listán van.

Ők nagyjából 35 millió dollárnyi kitettséggel rendelkeznek a Hodlnautban.

A szingapúri bíróság utasította a Hodlnaut ügyében eljáró biztost, hogy hivatalosan is kezdjék meg a felszámolást.

A Holdnaut pénzügyi problémákkal szembesült tavaly nyáron, és augusztus 8.-án felfüggesztették a platformról való kiutalásokat.

A rákövetkező héten bírósági felügyelet alá helyeztette magát, amely a szingapúri törvények értelmében időlegesen védelmet nyújt a jogi kárigények benyújtása ellen.

A cég úgy nyilatkozott, hogy mindenképpen el akarják kerülni, hogy rákényszerüljenek a kriptopénzeik nyomott, medvepiaci árakon történő értékesítésére, mivel így nagy kárt szenvednének a felhasználóik.

A Hodlnaut rendőrségi vizsgálat tárgya is volt, mivel egyes információk szerint nagy kitettséggel rendelkeztek a tavaly bedőlt Terra ökoszisztémában, egészen pontosan a TerraUSD stablecoinban.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A lánc adatai arra utalnak, hogy a cég körülbelül 150 millió dollárnyi tokent birtokolt, ezek a tokenek pedig mára már semmit sem érnek.

A cég vezetőségi tagjai pedig a jelentések szerint több ezernyi vállalati dokumentumot semmisítettek meg, hogy el tudják titkolni a veszteségeket.

A felszámolás kérdése, a cég teljes megszüntetése pedig idén januárban merült fel.

zeta

Olvastad már? Az FTX megállapodott és eladja a LedgerX-t

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.