Csökken az érdeklődés a BTC befektetések iránt

A BTC befektetési termékek, beleértve az ETF-eket, ETP-ket és a Grayscale GBTC-t, már a harmadik egymást követő héten tapasztaltak csökkenést.
A múlt héten kisebb heti kiáramlást regisztráltak, mivel a volumenek az év második legalacsonyabb szintjére zuhantak. Ez az intézményi befektetők gyenge keresletét jelzi a nyár végén.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A digitális eszközbefektetési termékekből származó pénzkivonás összesen 8,7 millió dollárt tett ki a múlt héten, jelentette a CoinShares hétfőn.
A harmadik egymást követő héten így összesen 15,3 millió dollár értékben csökkent az ilyen papírok állománya. A Solana (SOL) közvetlen kitettségű alapok szintén kisebb, összesen 1,4 millió dolláros kiáramlást regisztráltak.
Eközben az ether (ETH) és a több eszközre épülő befektetési termékek kis mértékű, 2,9 millió, illetve 2,7 millió dolláros heti beáramlást regisztráltak, ezek iránt növekedett a befektetői érdeklődés.
Összességében ezek a termékek 1 milliárd dolláros heti volument regisztráltak, amely 55%-kal alacsonyabb az éves átlagnál.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

A CoinShares szerint a negatív hangulat nagy része a BTC körül összpontosult, amely a múlt héten gyengülést mutatott, miután 25 000 dollárnál nem tudta áttörni az ellenállást.
A BTC jelenleg 21 200 dollár körül áll, ez a realizált ára alatt van, vagyis az átlagos ár alatt, amelyen a BTC forgalomban lévő készlete utoljára gazdát cserélt.
A kriptó erős korrelációja a hagyományos részvényekkel további volatilitásnak teszi ki az eszközosztályt a Federal Reserve éves Jackson Hole-i csúcstalálkozója előtt Wyomingban.
Míg az opciós kereskedők kevés okot látnak az aggodalomra, Jerome Powell Fed-elnök pénteki beszédében várhatóan megerősítheti a központi bank őszre vonatkozó politikai terveit.


Az Arcane Research szerint a nagy intézmények május és július között 5,5 milliárd dollár értékben adtak el BTC-t, főként kényszerértékesítés eredményeként.
Úgy tűnik, hogy az intézményi befektetők a kriptopiaci volatilitás, a viszonylag negatív makroadatok és a szabályozási fronton tapasztalható bizonytalanság miatt a pálya szélén tartózkodnak, és jó belépőpontra várnak.

Olvastad már? Csaknem 20-szoros bevételnövekedést könyvelhetett el az FTX

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.