A kripto-Twitter szerint CZ rejtetten az FTX-et kritizálta

A kriptotőzsdei kereskedésben a jitterek olyan eseményt jelentenek, amikor egy befektető vételi vagy eladási megbízása elakad, és lejjebb kerül a listán, lehetővé téve újabb kereskedelmi megbízások teljesítését.
A Binance kriptotőzsde vezérigazgatója, Changpeng „CZ” Zhao aggodalmát fejezte ki a kereskedőkkel kapcsolatban, miután értesült a más kriptotőzsdéken tapasztalható hírhedt kereskedelmi jitterek jelenségéről.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A kriptokereskedelemben a jitterek olyan kereskedelmi eseményre vonatkoznak, amikor egy befektető vételi vagy eladási megbízása elakad és lejjebb kerül a listán, lehetővé téve újabb kereskedelmi megbízások átvitelét.


Bár CZ aggodalmai a jitterek ellen nem céloztak kifejezetten egyetlen konkrét tőzsdét sem, a Twitteren a kriptoközösség azt feltételezi, hogy a Sam Bankman-Fried által vezetett FTX kriptotőzsdének célozta megjegyzéseit.
A közösség reakciójára válaszul CZ hozzátette:

„Ti mindannyian tudtátok, és nem szóltatok semmit. Harcolnunk kell a rossz játékosok ellen.”

CZ továbbá elérte a Binance VIP kereskedőit, akik állítólag megerősítették, hogy tudtak a tiltott kereskedelmi tevékenységekről. Az FTX elleni közvetett vád tökéletesen egybeesik azzal az idősíkkal, amikor a Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) a tőzsdének és négy másik kriptovállalatnak adott ki beszüntető végzést.
Az FDIC szerint az FTX US, a SmartAssets, az FDICCrypto, a Cryptonews és a Cryptosec állítólag félrevezette a befektetőket azzal, hogy azt állították, termékeiket az FDIC biztosította.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

A végzésre reagálva az FTX US elnöke, Brett Harrison törölt egy tweetet, amelyben az FDIC álláspontját ellenző állításokat tett. A Crypto Twitter azonban gyorsan rámutatott számos más esetre, amikor Harrison hamisan állította az FDIC-biztosítást.


A szabadesés tompítására tett kísérletként SBF elárulta, hogy a jövőben együtt kíván működni az FDIC-vel, miközben megismételte, hogy „az FTX US nem FDIC-biztosított”.
A fenti fejleményekkel párhuzamosan az FTX a hírek szerint elkezdte blokkolni azokat a számlákat, amelyek kriptovalutákat küldtek a zk.money-n keresztül. Ez egy privát layer-2 lánc, amelyet az Aztec Network biztosít az Ethereumon.


Válaszul SBF támogatta az FTX azon döntését, hogy a számlák ellenőrzését a pénzmosás elleni (AML) megfelelésre hivatkozva végzi. Ugyanakkor cáfolta az állításokat, hozzátéve: „de ez nem jelenti azt, hogy bármelyik számlát befagyasztották volna”.

Olvastad már? Cipruson szerzett működési engedélyt a Revolut

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.