Web3-as központtá válna egy japán kikötőváros

Fukuoka szeretne otthont adni a web3-as projekteknek, és egyfajta helyi Szilikon-völgyet felépíteni, ehhez pedig társultak az Astar Japan Labs csapatával.

Ők kezelik a legnagyobb japán blokklánc, az Astar Network hálózatát, Fukuoka pedig az ország második legnagyobb kikötővárosa, és speciális nemzetgazdasági státusszal rendelkezik egy ideje.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A terveik alapján a japán web3-as szektor központjává kívánnak válni.

Az együttműködés során úgy felhasználási módokat akarnak kidolgozni. Fukuoka az Astar-ral összedolgozva olyan csapathoz sorol be, amelyben a Microsoft és az Amazon helyi leányvállalatai is benne vannak.

A város vonzóvá válna a nemzetközi vállalati szektor számára, akik a térségben aktívak.

Az Astar képviselői rendszeres látogatások során biztosítanak kriptós oktatást, és tesztelik az új felhasználási módokat a helyi önkormányzatokkal együtt.

Soichiro Takashima, Fukuoka polgármestere szintén elkötelezett a kezdeményezés irányában.

„Azt kell elérnünk a web3-ban való részvétellel, amelyet a nagy cégek értek el a világon, mikor a japán ipar a csúcson volt.”

Sota Watanabe, az Astar Network alapítója a város hozzáállását ahhoz hasonlította, mint amilyent Amerikában lehet tapasztalni, ahol Miami vagy éppen New York mutat pozitív hozzáállást az iparághoz.

Az elképzelések alapján ők is azt akarhák elérni, hogy a fejlesztők és a vállalkozók számára Fukuoka vonzó célpont legyen, ahol érdemes felépíteni valamit.

Japánban a közelmúltban nagy változások történtek a kriptoiparban. Az ország az egyik legszigorúbb szabályozással rendelkezett, sokak szerint el is lehetetlenítette a szektort.

Nemrégiben viszont sokat tágítottak a kereteken, a japán miniszterelnök pedig hivatalosan is elmondta, hogy a kormányzat stratégiai befektetéseket fontolgat a web3 és a metaverzum területén.

Ennek egyik előfutára, hogy nemrégiben NFT-ket hoztak forgalomba, amelyek egyfajta emlékplakettként, jutalomként adhatók a helyi hatóságok számára.

Olvastad már? Az FTX „egyszeri” 6 millió dolláros kártérítést ad az adathalászok áldozatainak

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.