Újabb információk a Bitmain IPO-jával kapcsolatban

A kriptoworld.hu nemrég számolt be róla, hogy a SoftBank mégsem vett részt a Bitmain finanszírozásában. Úgy tűnik, nem csak róluk terjesztettek hamis híreket.

Forrás: en.wikipedia.org

A DST Global befektetési cég a Cointelegraphnak megerősítette, hogy „soha nem fektetett” a Bitmain kriptopénzbányász-óriás pre IPO-jába.

A Cointelegraph egy anonim fülest kapott, miszerint a DST Global nem vett rész a Bitmain idei 400 millió dolláros finanszírozásában, ellentétben a korábbi jelentésekkel.

Miután megkérték, hogy erősítse meg a pletykákat, John Lindfors, a DST Global ügyvezető partnere ezt az e-mailt küldte a Cointelegraphnak:

„Megerősíthetem, hogy a DST soha nem fektetett a Bitmainbe”

Hír hírt követ, miután egy másik nagy játékos, a SoftBank is elmondta a Cointelegraphnak, hogy a vállalat Bitmain IPO-jában való részvétele szintén hazugság volt.

„Sem a SoftBank Group Corp., sem a SoftBank Vision Fund nem érintett az ügyletben” – mondta a cég szóvivője augusztus 18-án.

Ezen felül állítólag a Tencent kínai multi is tagadta a Bitmain IPO-jában való részvételét – erről a hongkongi AAStocks számolt be.

A kiadvány szerint Kína legnagyobb technológiai óriása megerősítette, hogy „a vállalat nem vett részt a Bitmain Technologies befektetéseiben.”

A cikk megjelenéséig egyébként a Tencent még mindig nem válaszolt a Cointelegraph levelére, hogy megerősítse az AAStocks értesüléseit.

A hírek ennek ellenére még jobban növelik a Bitmain IPO-terveinek amúgy is vitatott természetét. A vállalat ezzel egyébként Bitcoin Cash (BCH) holdingjait szeretné megnövelni, az igencsak silánynak elhíresztelt második negyedév teljesítményének és az idei kriptopiac általános alulteljesítésének ellensúlyozása érdekében.

A kriptopénzipar és a közösség jól ismert kritikusai óvatosan reagáltak a pre-IPO befektetések megnyitására korábban ebben a hónapban. A Samson Mow, a Blockstream stratégiai vezetője kifejtette, hogy a tervezett flotáció „hihetetlenül kockázatos bármelyik befektető számára.”

„A pre-IPO-befektetőkkel megosztott számadatok szándékosan nem tartalmazzák a második negyedév teljesítményét, mert azok katasztrofálisak voltak… Azt mondták a pre-IPO vásárlóinak, hogy a pénzt BCH vásárlásra használják majd.” WhalePanda eközben elindított egy Twitter-vitát, még a SoftBankkal kapcsolatos hírek megjelenése előtt.

A cikk megjelenéséig a Bitmain nem válaszolt a Cointelegraph kérdéseire.

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.