Újabb információk a Bitmain IPO-jával kapcsolatban

A kriptoworld.hu nemrég számolt be róla, hogy a SoftBank mégsem vett részt a Bitmain finanszírozásában. Úgy tűnik, nem csak róluk terjesztettek hamis híreket.

Forrás: en.wikipedia.org

A DST Global befektetési cég a Cointelegraphnak megerősítette, hogy „soha nem fektetett” a Bitmain kriptopénzbányász-óriás pre IPO-jába.

A Cointelegraph egy anonim fülest kapott, miszerint a DST Global nem vett rész a Bitmain idei 400 millió dolláros finanszírozásában, ellentétben a korábbi jelentésekkel.

Miután megkérték, hogy erősítse meg a pletykákat, John Lindfors, a DST Global ügyvezető partnere ezt az e-mailt küldte a Cointelegraphnak:

„Megerősíthetem, hogy a DST soha nem fektetett a Bitmainbe”

Hír hírt követ, miután egy másik nagy játékos, a SoftBank is elmondta a Cointelegraphnak, hogy a vállalat Bitmain IPO-jában való részvétele szintén hazugság volt.

„Sem a SoftBank Group Corp., sem a SoftBank Vision Fund nem érintett az ügyletben” – mondta a cég szóvivője augusztus 18-án.

Ezen felül állítólag a Tencent kínai multi is tagadta a Bitmain IPO-jában való részvételét – erről a hongkongi AAStocks számolt be.

A kiadvány szerint Kína legnagyobb technológiai óriása megerősítette, hogy „a vállalat nem vett részt a Bitmain Technologies befektetéseiben.”

A cikk megjelenéséig egyébként a Tencent még mindig nem válaszolt a Cointelegraph levelére, hogy megerősítse az AAStocks értesüléseit.

A hírek ennek ellenére még jobban növelik a Bitmain IPO-terveinek amúgy is vitatott természetét. A vállalat ezzel egyébként Bitcoin Cash (BCH) holdingjait szeretné megnövelni, az igencsak silánynak elhíresztelt második negyedév teljesítményének és az idei kriptopiac általános alulteljesítésének ellensúlyozása érdekében.

A kriptopénzipar és a közösség jól ismert kritikusai óvatosan reagáltak a pre-IPO befektetések megnyitására korábban ebben a hónapban. A Samson Mow, a Blockstream stratégiai vezetője kifejtette, hogy a tervezett flotáció „hihetetlenül kockázatos bármelyik befektető számára.”

„A pre-IPO-befektetőkkel megosztott számadatok szándékosan nem tartalmazzák a második negyedév teljesítményét, mert azok katasztrofálisak voltak… Azt mondták a pre-IPO vásárlóinak, hogy a pénzt BCH vásárlásra használják majd.” WhalePanda eközben elindított egy Twitter-vitát, még a SoftBankkal kapcsolatos hírek megjelenése előtt.

A cikk megjelenéséig a Bitmain nem válaszolt a Cointelegraph kérdéseire.

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.