Újabb információk a Bitmain IPO-jával kapcsolatban

A kriptoworld.hu nemrég számolt be róla, hogy a SoftBank mégsem vett részt a Bitmain finanszírozásában. Úgy tűnik, nem csak róluk terjesztettek hamis híreket.

Forrás: en.wikipedia.org

A DST Global befektetési cég a Cointelegraphnak megerősítette, hogy „soha nem fektetett” a Bitmain kriptopénzbányász-óriás pre IPO-jába.

A Cointelegraph egy anonim fülest kapott, miszerint a DST Global nem vett rész a Bitmain idei 400 millió dolláros finanszírozásában, ellentétben a korábbi jelentésekkel.

Miután megkérték, hogy erősítse meg a pletykákat, John Lindfors, a DST Global ügyvezető partnere ezt az e-mailt küldte a Cointelegraphnak:

„Megerősíthetem, hogy a DST soha nem fektetett a Bitmainbe”

Hír hírt követ, miután egy másik nagy játékos, a SoftBank is elmondta a Cointelegraphnak, hogy a vállalat Bitmain IPO-jában való részvétele szintén hazugság volt.

„Sem a SoftBank Group Corp., sem a SoftBank Vision Fund nem érintett az ügyletben” – mondta a cég szóvivője augusztus 18-án.

Ezen felül állítólag a Tencent kínai multi is tagadta a Bitmain IPO-jában való részvételét – erről a hongkongi AAStocks számolt be.

A kiadvány szerint Kína legnagyobb technológiai óriása megerősítette, hogy „a vállalat nem vett részt a Bitmain Technologies befektetéseiben.”

A cikk megjelenéséig egyébként a Tencent még mindig nem válaszolt a Cointelegraph levelére, hogy megerősítse az AAStocks értesüléseit.

A hírek ennek ellenére még jobban növelik a Bitmain IPO-terveinek amúgy is vitatott természetét. A vállalat ezzel egyébként Bitcoin Cash (BCH) holdingjait szeretné megnövelni, az igencsak silánynak elhíresztelt második negyedév teljesítményének és az idei kriptopiac általános alulteljesítésének ellensúlyozása érdekében.

A kriptopénzipar és a közösség jól ismert kritikusai óvatosan reagáltak a pre-IPO befektetések megnyitására korábban ebben a hónapban. A Samson Mow, a Blockstream stratégiai vezetője kifejtette, hogy a tervezett flotáció „hihetetlenül kockázatos bármelyik befektető számára.”

„A pre-IPO-befektetőkkel megosztott számadatok szándékosan nem tartalmazzák a második negyedév teljesítményét, mert azok katasztrofálisak voltak… Azt mondták a pre-IPO vásárlóinak, hogy a pénzt BCH vásárlásra használják majd.” WhalePanda eközben elindított egy Twitter-vitát, még a SoftBankkal kapcsolatos hírek megjelenése előtt.

A cikk megjelenéséig a Bitmain nem válaszolt a Cointelegraph kérdéseire.

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.