Új biztonságimentés-lehetőségekkel bővül a Coinbase Wallet

Egy hivatalos bejelentés szerint a Coinbase Wallet felhasználói mostantól biztonsági mentést csinálhatnak privát kulcsaikról a Google Drive-on vagy az iCloudon.

Olvastad már? Egy bitcoinúttörő szerint 250.000 dolláron lehet a bitcoin

A bejelentés szerint a Coinbase mostantól lehetővé teszi, hogy a felhasználók feltöltsék jelszavaikat felhőszolgáltatásokba, így az tovább biztosítják őket kulcsaik elvesztése ellen.
A bejelentésben a következőket mondták:

„Csak a privát kulcsokkal tudsz hozzáférni a blokkláncon tárolt vagyonodhoz. Azok a felhasználók, akik olyan saját irányítás alatt álló tárcákkal rendelkeznek, mint a Coinbase Wallet, néha elveszítik készülékeiket, vagy elfelejtik leírni a 12 szóból álló helyreállító jelszót, így örökre elveszíthetik vagyonukat.”

A felhasználók mostantól a felhőben tárolhatják a helyreállítási jelszó titkosított verzióját. A Coinbase szerint sem nekik sem a felhőszolgáltatóknak nem lesz hozzáférése a felhasználók vagyonához, mivel a helyreállítási jelszó csak egy felhasználó által ismert jelszóval tekinthető meg.

A biztonsági mentés AES-256-GCM titkosítással van ellátva, melyet csak a Coinbase Wallett applikációjával lehet feloldani.
A Coinbase hozzátette, hogy a jövőben kiterjesztik a szolgáltatást egyéb felhőszolgáltatókra is. Ez az új lehetőség teljesen opcionális és nem cseréli le a hagyományos helyreállítási lehetőségeket.
Ebben a hónapban a kanadai QuadrigaCX kriptotőzsde hitelezővédelmi eljárást kérvényezett, miután elhunyt Gerald Cotten, a tőzsde alapítója.
Cotten volt az egyetlen, aki ismerte a tőzsde és a tárcák jelszavát, ennek következtében a tőzsde nem tud hozzáférni a 145 millió dollárnyi kriptotartalékához, amelyet a működésképesség fenntartására tettek félre.
Az Ernst & Young ma bejelentette, hogy a „Négy Nagy” felülvizsgáló cég, mely a QuadrigaCX hitelezővédelmi eljárására lett kinevezve, sikeresen megszerzett számos elektronikai eszközt melyeket Cotten használt, köztük számos titkosított pendrive-ot is.
Januárban a Coinbase elérhetővé tette amerikai felhasználói számára számos eszközt, hogy könnyebbé tegyék kriptokereskedésük adóbevallását.

A kriptotőzsde és tárcaszolgáltató egy útmutatót is közzétett, hogy megmutassa, hogyan kell elszámolni a kriptopénzekkel az adóbevallásokon, ezen felül integrálta a népszerű, adózást segítő TurboTax programot is platformján.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.