Továbbra is erős kezűek a veterán hodlerek – a nyári vevők dominálnak az eladók között

A nyári 30.000 dolláros mélyponton vásárolt „fiatal” BTC-k mozgolódnak a negyedik negyedévben az adatok szerint.
A tapasztalt Bitcoin (BTC) hodlerek alig költöttek coinokat a 69.000 dolláros idei csúcsok ellenére.
A Glassnode on-chain elemzőcég Coin Days Destroyed (CDD) metrikája szerint a veterán hodlerek által elköltött coinok aránya továbbra is rekordalacsony szint közelében van.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

2021 az erős kezek éve volt

A bitcoinba fektetők és több éve hodlerkedők meggyőződésének legújabb jele, hogy a CDD továbbra is rendkívül biztató adatokat mutat.
A mutatóból azt tudhatjuk meg, hogy az egyes BTC-k mennyi ideje szunnyadnak, mielőtt újra elutalnák azokat. Ez alternatívát nyújt az egyszerű volumenmérésekkel szemben a piaci trendek meghatározásához. Az idősebb coinok így „fontosabbak”, mint a fiatalabb, aktív mozgástörténettel rendelkező érmék.

„Az elmúlt hónapok emelkedése ellenére a jelenlegi érték még mindig a történelmi mélypontok környékén van”  foglalta össze a UTXO Management Twitter-fiók a grafikon lenyomata mellett.

Az adatok rávilágítanak arra, hogy a régi kezek eladásának kiugrása óta, miután a BTC/USD tavaly átlépte a 2017-es, 20.000 dolláros történelmi csúcsot, az erős kezek szilárdan megmaradtak.
Még a közel 70.000 dollárig tartó futás sem tudta jelentősen megtörni a trendet, és úgy tűnik, hogy az eladások még mindig az új belépőktől származnak.

Nyáron vevők, télen eladók

Egy másik mérőszám, az Unchained Capital’s Hodl Waves szintén megerősíti ezt a tényt – a három és hat hónappal ezelőtt vásárolt coinok most a legnagyobb mértékben felelnek az eladási volumenekért.
Ez azt jelenti, hogy az eladók idén június és szeptember között szerezték be a BTC-iket, abban az időszakban, amikor a BTC/USD 30.000 dolláros mélypontra süllyedt.
Amint arról a Cointelegraph beszámolt, a hodlerek különböző csoportjai közötti egyértelmű megkülönböztetés már régóta megfigyelések tárgyát képezi.
Még azok is dupláztak, akik 20.000 dolláron léptek be a piacra, mivel úgy néz ki, hogy a BTC/USD a 2021-es évet 20.000 dollár körüli, a január eleji szinthez képest magasabb szinten fogja zárni.


Eközben Dylan LeClair, az UTXO Management vezető elemzője a múlt héten megjegyezte, hogy összességében a hodlerek ebben a hónapban is növelték kitettségüket.

Olvastad már? Lord Hammond volt brit pénzügyminiszter szerint a kriptó szerencsejáték

Forrás: cointelegraph.com


SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.