Továbbra is befektetne a bitcoinba a Microstrategy

A MicroStrategy számára létfontosságú az alj megvásárlása, mivel a vállalat közel 129.699 BTC-tartaléka jelenleg több mint 1 milliárd dolláros összesített értékvesztést mutat a mérlegben.
A MicroStrategy, a legnagyobb intézményi Bitcoin (BTC) vásárló, megállapodást kötött két brókerrel – a Cowen and Companyval és a BTIG-vel –, hogy 500.000.000 dollár értékben eladja az összesített A osztályú törzsrészvényeit – derül ki a Securities and Exchange Commission (SEC) bejelentéséből.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A MicroStrategy, amelynek társalapítója a Bitcoin-bika Michael Saylor, több év alatt mintegy 129.699 BTC-t halmozott fel 3,977 milliárd dolláros összevont vételáron.
A piaci bizonytalanságok ellenére a szoftvercég továbbra is azt a célt követi, hogy további BTC-ket szerezzen a vállalati részvények eladásával.
A bejelentés megerősítette:

„A jelen tájékoztató alapján felajánlott A osztályú törzsrészvények értékesítéséből származó nettó bevételt általános vállalati célokra kívánjuk felhasználni, beleértve a bitcoin megszerzését, hacsak a vonatkozó tájékoztató-kiegészítés másként nem rendelkezik”.

A MicroStrategy számára létfontosságú a dip megvásárlása, mivel a vállalat BTC-tartaléka közel 2,8 milliárd dolláros összesített értékre csökkent – ami a Bitcoin Treasuries adatai szerint több mint 1 milliárd dolláros veszteséget eredményez.

Szemelvény a MicroStrategy SEC bejelentéséből. Forrás: SEC.gov

A bejelentés napján a Cointelegraph Markets Pro és a TradingView adatai szerint a BTC/USD árfolyama 11%-kal, közel 21.500 dollárra emelkedett.
Az FBI két másik szövetségi ügynökséggel, a CISA-val és az MS-ISAC-kal együtt arra kérte az amerikai állampolgárokat, hogy jelentsenek olyan információkat, amelyek segítenek a hackerek tartózkodási helyének felderítésében.
Az állampolgárokat arra kérte az FBI, hogy jelentsenek különböző információkat, amelyek segítenek a zsarolóvírus-támadók nyomára bukkanni, ezek közé tartoznak a Bitcoin-tárcák adatai, a váltságdíj-fizetési felszólítások és az IP-címek.
A rossz szereplők a fiat valutát előnyben részesítik a tiltott tevékenységek végzéséhez a bitcoinnal szemben, mivel a blokklánc megváltoztathatatlan jellege lehetővé teszi a hatóságok számára, hogy könnyen nyomon követhessék a bűncselekményeket.

Olvastad már? 20.000 dollár fölé ugrott a short squeeze hírére a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.