Ted Cruz texasi szenátor támogatja a bitcoin-bányászatot

A politikus azt nyilatkozta, hogy a bitcoin bányászata előnyös a környezet számára, eloszlatva ezzel az eszköz energiafogyasztásával kapcsolatos örökös vitákat.
Cruz egy nemrégiben adott interjúban kijelentette, hogy a kriptovaluta-bányászat „nettó plusz” a környezet számára, különösen, ha a bányászok a megújuló energiaforrások felhasználására összpontosítanak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Érdekes módon Cruz is felvetette, hogy a bitcoin-bányászat a tevékenységben részt vevő családok jólétéhez vezet, és vállalkozókat nevel, vállalkozói szemléletet fejleszt.

„A kriptopénz nettó plusz a környezet számára. Az, hogy sok megújuló energiát tudunk felhasználni, fontos a környezet számára. A kimerült földgázkutak hasznosítása és produktív felhasználása nagy pozitívum. A Bitcoin emellett egy vállalkozókkal teli iparág, tele olyan emberekkel, akik gondoskodnak a családjukról, és ez a jólét hasznos a társadalom számára is.”

A bitcoin képes kisegíteni az áramhálózatot

Cruz hozzátette, hogy a bányászattal kapcsolatos kritikákkal ellentétben a tevékenység a villamos hálózattal együtt tud létezni, mégpedig egymást kiegészítve.

„Mivel a bányászat képes azonnal be- vagy kikapcsolni, ha egy pillanatban áramhiány vagy energiaválság lép fel, legyen szó fagyról vagy más természeti katasztrófáról, amikor az energiatermelő kapacitás leáll, ez lehetőséget teremt arra, hogy az energiát azonnal átcsoportosítsuk és visszatöltsük a hálózatba, fenntartva annak folyamatos működését.”

A törvényhozó Texas államot ideális helyszínként említette a bitcoin-bányászat előmozdítására. Cruz szerint Texasban a bányászat „jelentős szerepet játszhatna a hálózat ellenálló képességének megerősítésében”.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

Cruz támogatja a bitcoint

A bitcoin támogatását kifejező szenátor fenntartja, hogy Texast a bitcoin és a kriptovaluták „földi oázisává” szeretné tenni.
Texas állam kormánya olyan intézkedéseket vezetett be a bányászok támogatására és vonzására, amely fizet az üzemeltetőknek azért, hogy nagy energiaigény esetén leállítsák a tevékenységet, és az áramot a villamos hálózatba táplálják inkább.
Amint arról a sajtó is beszámolt, néhány bányász nyilvánosan is elismerte, hogy nagyobb hasznot húzott abból, hogy a hőhullám alatt felfüggesztette a működését, mintha csak bányászott volna.
Összességében az Egyesült Államok vált a kriptobányászok vezető célpontjává. Több állam azzal csábítja a bányászokat, hogy megújuló energiaforrásokat kínál nekik, hogy segítsen csökkenteni az eszközosztály szénlábnyomát.

Olvastad már? A globális óriások eddig 6 milliárd dollárt fektettek a blokklánccégekbe

Forrás: finbold.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.