Ted Cruz texasi szenátor támogatja a bitcoin-bányászatot

A politikus azt nyilatkozta, hogy a bitcoin bányászata előnyös a környezet számára, eloszlatva ezzel az eszköz energiafogyasztásával kapcsolatos örökös vitákat.
Cruz egy nemrégiben adott interjúban kijelentette, hogy a kriptovaluta-bányászat „nettó plusz” a környezet számára, különösen, ha a bányászok a megújuló energiaforrások felhasználására összpontosítanak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Érdekes módon Cruz is felvetette, hogy a bitcoin-bányászat a tevékenységben részt vevő családok jólétéhez vezet, és vállalkozókat nevel, vállalkozói szemléletet fejleszt.

„A kriptopénz nettó plusz a környezet számára. Az, hogy sok megújuló energiát tudunk felhasználni, fontos a környezet számára. A kimerült földgázkutak hasznosítása és produktív felhasználása nagy pozitívum. A Bitcoin emellett egy vállalkozókkal teli iparág, tele olyan emberekkel, akik gondoskodnak a családjukról, és ez a jólét hasznos a társadalom számára is.”

A bitcoin képes kisegíteni az áramhálózatot

Cruz hozzátette, hogy a bányászattal kapcsolatos kritikákkal ellentétben a tevékenység a villamos hálózattal együtt tud létezni, mégpedig egymást kiegészítve.

„Mivel a bányászat képes azonnal be- vagy kikapcsolni, ha egy pillanatban áramhiány vagy energiaválság lép fel, legyen szó fagyról vagy más természeti katasztrófáról, amikor az energiatermelő kapacitás leáll, ez lehetőséget teremt arra, hogy az energiát azonnal átcsoportosítsuk és visszatöltsük a hálózatba, fenntartva annak folyamatos működését.”

A törvényhozó Texas államot ideális helyszínként említette a bitcoin-bányászat előmozdítására. Cruz szerint Texasban a bányászat „jelentős szerepet játszhatna a hálózat ellenálló képességének megerősítésében”.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

Cruz támogatja a bitcoint

A bitcoin támogatását kifejező szenátor fenntartja, hogy Texast a bitcoin és a kriptovaluták „földi oázisává” szeretné tenni.
Texas állam kormánya olyan intézkedéseket vezetett be a bányászok támogatására és vonzására, amely fizet az üzemeltetőknek azért, hogy nagy energiaigény esetén leállítsák a tevékenységet, és az áramot a villamos hálózatba táplálják inkább.
Amint arról a sajtó is beszámolt, néhány bányász nyilvánosan is elismerte, hogy nagyobb hasznot húzott abból, hogy a hőhullám alatt felfüggesztette a működését, mintha csak bányászott volna.
Összességében az Egyesült Államok vált a kriptobányászok vezető célpontjává. Több állam azzal csábítja a bányászokat, hogy megújuló energiaforrásokat kínál nekik, hogy segítsen csökkenteni az eszközosztály szénlábnyomát.

Olvastad már? A globális óriások eddig 6 milliárd dollárt fektettek a blokklánccégekbe

Forrás: finbold.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.