Saylor szerint milliárdok megtakarítási eszköze lehet a bitcoin öt éven belül

Az elkövetkező öt évben egymilliárd ember fogja bitcoinban tartani vagyonát, egyszerűen mobiltelefon használatával – állítja a MicroStrategy vezérigazgatója.
Egymilliárd ember fog mobiltelefonon bitcoint tárolni 2026-ig – legalábbis a MicroStrategy-vezérigazgató Michael Saylor szerint.

Egy, a CNBC-nek adott február 23-i interjúban Saylor – akinek a vállalata több mint 70.000 BTC-t birtokol – továbbra is nyilvánosan kiáll a bitcoin mellett, „domináns digitális pénzügyi hálózat”-ként hivatkozva rá.

Saylor: milliárdoknak lesz bitcoinmegtakarításuk

Saylor egy nappal azután beszélt, hogy az új amerikai pénzügyminiszter, Janet Yellen „hatékonytalan”-nak titulálta a bitcoint.
Ez valószínűleg közrejátszott abban, hogy az árfolyam azóta 20%-ot csökkent eddigi rekordárfolyamához, az 58.300 dollárhoz képest.
Számára azonban ennek a megjegyzésnek nem volt akkora súlya, mint annak a ténynek, hogy egyre több ember kapcsolódik be a digitális pénzügyi életbe.

„Amit ebben a történetben nem mondtak el az az, hogy a bitcoin egy […] progresszív technológia” – mondta a CNBC Squawk Box című műsorában.

„Eljön majd a nap, amikor 7-8 milliárd embernek lesz digitális aranyrudacskája a telefonjában, és ebben fogják tárolni életmegtakarításaikat.”
Hivatkozott arra, hogy a bitcoin 12 éves történelme során egy billió dolláros eszközzé vált – több mint kétszer hamarabb, mint az Amazonhoz, Google-höz és Apple-höz hasonló techvállalatoknak ez sikerült volna.

„A világnak tehát szüksége van erre a dologra, én pedig úgy gondolom, hogy [nemsokára] egymilliárd ember fog értéket tárolni – alapvetően egy megtakarítási számlán – a mobileszközén öt éven belül, és valami olyasmit fognak használni, mint a bitcoin” – tette hozzá.

„A bitcoin a domináns digitális pénzügyi hálózat.”

Elemzők: a Tesla „duplázni” fogja BTC-készletét

Saylor azzal folytatta, hogy a MicroStrategy továbbra is folytatni fogja bitcoinfelvásárlásait, amelynek ékes példája a legutóbbi, 900 millió dollár értékben történt bevásárlás is volt.
Míg a szkeptikusok azt állítják, hogy csak kevesen fognak a vállalat nyomdokaiba lépni, egy másik CNBC-vendég kedden azt jósolta, hogy a Tesla – amely korábban 1,5 milliárd dollár értékben vásárolt bitcoint – meg fogja duplázni aktuális kitettségét.

„Úgy gondolom, hogy ez nem csak egy hóbort. Szerintem a Tesla folytatni fogja a bitcoinbefektetése megduplázásával” – mondta Dan Ives, a Wedbush Securities vezető részvénykutató-elemzője.

A BTC/USD árfolyama egyébként a keddi nap során jelentős csökkenéseket szenvedett el, a 45.000 dolláros szintre zuhant.
Miután azonban kiderült, hogy az amerikai törvényhozóknak sikerült megállapodniuk a Tether stabilcoinkibocsátóval, a kétéves jogi eljárás lezárása azért hozott egy kis fellélegzést a piacokra.

A cikk írásakor a kriptopénzt 47.000 dollár fölött kereskedik.

„Ahogy várható volt, megvédték a 44 ezer dolláros szintet. Szerintem a BTC vagy növekedni vagy oldalazni fog, mivel a Tether-FUD véget ért”mondta Ki Young Ju, a CryptoQuant láncelemző szolgáltatás vezérigazgatója.

Olvastad már? Kiutaltak egy milliárdnyi bitcoint a Coinbase-ről

Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.