Salvador további 150 bitcoint vásárolt a legutóbbi zuhanás

Ezzel a vásárlással Salvador Bitcoin-tartaléka immár 1270 BTC-t tesz ki, ami a cikk írásakor közel 60,3 millió dollárt ér.
A Salvadori Köztársaság 150 bitcoint (BTC) szerzett be a legnagyobb medvepiac közepette azóta, hogy a kriptopénz november első hetében közel 68.000 dolláros történelmi csúcsot ért el.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Nayib Bukele salvadori elnök 150 BTC vásárlását jelentette be, mivel a piaci árfolyam pillanatnyilag 50.000 dollár alá csúszott, miután a kriptopénz több mint 15%-ot veszített a piaci értékéből.


Bár Bukele kormánya coinonként 48.670 dollárért tudta lebonyolítani a vásárlást, a medvepiac átmenetileg majdnem 42.000 dollárra csökkentette a Bitcoin árát, miután több mint 37%-kal esett vissza az eddigi csúcsról.
Bukele azt is elismerte, hogy lemaradt a Bitcoin megvásárlásáról a mélyponton, hiszen ezt tweetelte:

„7 perccel lemaradtam a kibaszott mélypontról”.

Ezzel a vásárlással Salvador Bitcoin-tartaléka most 1270 BTC-t tesz ki, ami a cikk írásakor közel 60,3 millió dollárt ér. Korábban az elnök október 28-án jelentette be 420 Bitcoin vásárlását egy átmeneti csökkenő piac idején.
A salvadori kormány játékterve tartalmazza a nem realizált BTC-nyereségek amerikai dollárban történő kivonását különböző fejlesztési projektek finanszírozására, miközben fenntartja a központi tartalék általános értékét.
Bukele elnök november 21-én jelentette be a Bitcoin City elindítását, egy olyan kezdeményezést, amelyet kezdetben 1 milliárd dollár értékű Bitcoin-kötvényekből finanszíroznak. Bukele szerint:

„A #BitcoinCityben digitális és technológiai oktatás lesz. Geotermikus energia az egész város számára, valamint hatékony és fenntartható tömegközlekedés.”

A Bitcoin City projektben olyan kiemelkedő kriptovállalatok is részt vesznek, mint a Bitfinex kriptopénztőzsde és az Adam Back által alapított Blockstream, amely Bukele szerint „hamarosan számos helyi és külföldi digitáliseszköz-kínálatnak ad otthont, amelyek új digitáliseszköz-szabályozást dolgoznak ki az ország számára.”

Olvastad már? Oroszországnak 2022-ben már döntenie kell a kriptotőzsdék sorsáról

Forrás: cointelegraph.com


SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.