Salvador így ünnepli a black fridayt: 100 BTC-t vásárol 20%-os kedvezménnyel

A tegnapi 100 coin hozzáadásával Salvador már 1220 BTC-t birtokol, ami nagyjából 66,3 millió dollárt ér, miután a kriptoeszköz az 54.000 dolláros szintre esett.
Salvador elnöke, Nayib Bukele ismét megvette az aljat, több mint 5 millió dollárt fektetett Bitcoinba, amikor az árfolyam tegnap 54.000 dollár alá esett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A salvadori elnök egy pénteki tweetben közölte, hogy 100 Bitcoint (BTC) vásárolt a globális piaci eladást követően, válaszul a Dél-Afrikában felfedezett új COVID-19 variánsra.
A Cointelegraph Markets Pro adatai szerint a Bitcoin a november 10-i 69.000 dolláros rekordár elérése óta több mint 20%-ot esett, és a cikk megjelenésének időpontjában 54.343 dolláron állt, ami 8%-os esés kevesebb mint 24 óra alatt.


Bukele először szeptember 7-én, az ország Bitcoin-törvényének életbe lépése előtt jelentette be, hogy Salvador nagy BTC-vásárlást hajt végre, 200 BTC-t vásárolt, amikor az ár nagyjából 52.000 dolláron állt.

Minden alkalommal tweetelt, amikor a kormány coinokat vásárolt az áresés során, a legutóbbi vásárlás előtt 1120 BTC volt az ország birtokában. A mai 100 coinjával együtt Salvador a cikk megjelenésének időpontjában nagyjából 66,3 millió dollár értékű BTC-t birtokol.
Amióta júniusban először jelentette be a Bitcoin törvényes fizetőeszközzé tételét célzó jogszabályokat Salvadorban, Bukele számos kezdeményezést javasolt az országban az elfogadás és a bányászat körül.
A kormány megkezdte az állam által kibocsátott Bitcoin-tárca, a Chivo támogatására szolgáló infrastruktúra kiépítését, és nemrégiben bemutatta a saját Bitcoin City létrehozásának tervét egy vulkán tövében, amelyet kezdetben 1 milliárd dollár értékű Bitcoin-kötvényekből finanszíroznak.
Sok salvadori visszavágott a kriptokezdeményezéseknek, konkrétan a Bukele és a Bitcoin ellen tiltakozva. Szeptemberben a fővárosban felvonuló lakosok lerombolták az egyik Chivo-kioszkot, és a maradványokat BTC-ellenes logókkal és táblákkal csúfították el.

Az ország Népi Ellenállás és Lázadás Blokkja, valamint egy nyugdíjasokból, veteránokból, rokkantnyugdíjasokból és más munkavállalókból álló csoport szintén tüntetéseket tartott a Bitcoin-törvény ellen.

Olvastad már? Fekete pénteki kiárusítás a bitcoin piacán is – csakúgy, mint 2020-ban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.