Salvador így ünnepli a black fridayt: 100 BTC-t vásárol 20%-os kedvezménnyel

A tegnapi 100 coin hozzáadásával Salvador már 1220 BTC-t birtokol, ami nagyjából 66,3 millió dollárt ér, miután a kriptoeszköz az 54.000 dolláros szintre esett.
Salvador elnöke, Nayib Bukele ismét megvette az aljat, több mint 5 millió dollárt fektetett Bitcoinba, amikor az árfolyam tegnap 54.000 dollár alá esett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A salvadori elnök egy pénteki tweetben közölte, hogy 100 Bitcoint (BTC) vásárolt a globális piaci eladást követően, válaszul a Dél-Afrikában felfedezett új COVID-19 variánsra.
A Cointelegraph Markets Pro adatai szerint a Bitcoin a november 10-i 69.000 dolláros rekordár elérése óta több mint 20%-ot esett, és a cikk megjelenésének időpontjában 54.343 dolláron állt, ami 8%-os esés kevesebb mint 24 óra alatt.


Bukele először szeptember 7-én, az ország Bitcoin-törvényének életbe lépése előtt jelentette be, hogy Salvador nagy BTC-vásárlást hajt végre, 200 BTC-t vásárolt, amikor az ár nagyjából 52.000 dolláron állt.

Minden alkalommal tweetelt, amikor a kormány coinokat vásárolt az áresés során, a legutóbbi vásárlás előtt 1120 BTC volt az ország birtokában. A mai 100 coinjával együtt Salvador a cikk megjelenésének időpontjában nagyjából 66,3 millió dollár értékű BTC-t birtokol.
Amióta júniusban először jelentette be a Bitcoin törvényes fizetőeszközzé tételét célzó jogszabályokat Salvadorban, Bukele számos kezdeményezést javasolt az országban az elfogadás és a bányászat körül.
A kormány megkezdte az állam által kibocsátott Bitcoin-tárca, a Chivo támogatására szolgáló infrastruktúra kiépítését, és nemrégiben bemutatta a saját Bitcoin City létrehozásának tervét egy vulkán tövében, amelyet kezdetben 1 milliárd dollár értékű Bitcoin-kötvényekből finanszíroznak.
Sok salvadori visszavágott a kriptokezdeményezéseknek, konkrétan a Bukele és a Bitcoin ellen tiltakozva. Szeptemberben a fővárosban felvonuló lakosok lerombolták az egyik Chivo-kioszkot, és a maradványokat BTC-ellenes logókkal és táblákkal csúfították el.

Az ország Népi Ellenállás és Lázadás Blokkja, valamint egy nyugdíjasokból, veteránokból, rokkantnyugdíjasokból és más munkavállalókból álló csoport szintén tüntetéseket tartott a Bitcoin-törvény ellen.

Olvastad már? Fekete pénteki kiárusítás a bitcoin piacán is – csakúgy, mint 2020-ban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.