Problémák a bitcoin bányászatnál

Számos kisebb bitcoin bányász nyilatkozott úgy, hogy a rendszeres áramkimaradások miatt az országban nem lehet megbízhatóan bányászni, mivel nem tudják folyamatosan üzemeltetni a berendezéseiket.

Az áramkimaradások ráadásul a telekommunikációs hálózatokat is érintik, így a sziget üzeműen, az áramhálózattól függetlenül működő bányászfarmok is nehézségekbe ütköznek, hiszen megszakad az internetkapcsolat.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kubai bányászok tevékenysége fontos a lakosság számára, hiszen a bitcoin olyan alternatív fizetőeszközt jelent, amely hiányában sokszor nem is tudnak megfelelő szolgáltatásokhoz hozzájutni a helyiek.

Nem is olyan régen a kriptobányászat egyszerű befektetésnek számított a kubaiak számára, mára viszont a helyzet megváltozott, annyira instabillá vált a hálózati infrastruktúra.

A folyamatos áramkimaradások megnehezítik azok dolgát, akik saját bányászvállalkozásba fogtak. Köztük van Raydel González is, aki szerint egyre nagyobb a baj az országban.

„Én, mint ahogy sokan mások is, komoly összeget fordítottam a bányászgépek beszerzésére. De az állandó áramszünetek miatt a bányászat most egyszerűen nem működik.”

Több bányász arról is beszámolt, hogy saját mini-erőműveket üzemeltek be, hogy biztosítani tudják a megfelelő áramellátást, azonban az üzemanyag-ellátás is akadozik, így ezek a létesítmények is nehézkesen működnek.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw

A telekom-hálózatok is leállnak

Ha a bányászok sikeresen meg is oldják a működést és az energiaellátást, sokszor akkor is bajba kerülhetnek.

Az áramhiány ugyanis a helyi telekommunikációs szolgáltatásokat is érinti, hiszen ezek is sokszor a saját áramtermelésre vannak utalva, amely mértéke nem elegendő.

Az Etectsa, egy kubai telekom cég saját generátorokat tart fenn, hogy áthidalja a kiesés miatti üzemszüneteket, ez a tartalék-rendszer azonban nem elegendő, hogy a teljes hálózatot fenntartsa.

„Az áramkimaradás sokszor annyira sokáig tart, hogy a generátorokból egyszerűen kifogy az üzemanyag. Ezek a létesítmények nem arra lettek kitalálva, hogy az egész kommunikációs hálózatot ezekről működtessük. Erre csak rövid ideig képesek, ezért van az, hogy minden ilyen nehezen működik.”


Olvastad már? RSI: Relative Strength Index

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.