Orbán Viktor írását szemlézte a Bitcoin.com News

Európa szenved és küzd az energiaválság megfékezéséért. Egyes vélemények szerint az eurózónának hideg téllel kell szembenéznie, ami energiaelosztáshoz és áramkimaradásokhoz vezethet.
A Görög Munkavállalók Általános Szövetsége (GSEE) által nemrégiben közzétett felmérés szerint tízből hét görög kevesebb élelmiszert vásárol, hogy az energiaköltségeket és az üzemanyagot ki tudja fizetni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ráadásul Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke szombaton a közösségi médiában közzétett bejegyzésében kifejtette, hogy „Európa kifogyott az energiából”.

Az EU a folyamatos energiaválsággal foglalkozik – Magyarország miniszterelnöke a „fundamentalista zöldeket és a bürokratákat” okolja Európa problémáiért

Az emelkedő energiaköltségek gazdasági hátszélbe sodorták Európát, és a legtöbb probléma az ukrán-orosz háborúból ered. Oroszország elzárta a 27 tagországból álló gazdasági és politikai unió energiaellátását.
Nemrég az Európai Unió tagjai és a G7-ek pénzügyminiszterei ígéretet tettek arra, hogy árplafonokat fognak érvényesíteni a villamos energiára és a nyersolajra.
Közben Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán kifejtette, hogy Oroszország nem szállít gázt, kőolajat, szenet és fűtőolajat a Nyugatnak.
Az energiaválság miatt Európa az energiaadagolási koncepciókat fontolgatja, és a jelentések szerint az európai gázhiány legalább 2025-ig tarthat.
Ráadásul a Görög Munkavállalók Általános Szövetsége (GSEE) által nemrég közzétett felmérés szerint a görögök az emelkedő energiaárak miatt kevesebbet költenek élelmiszerre.
A GSEE felmérésében résztvevők 20%-a mondta azt, hogy „sokkal kevesebbet” költ alapvető élelmiszerekre, 51%-uk pedig azt, hogy „kevesebbet” költ alapvető élelmiszerekre az emelkedő energiaárak miatt.
„A görög gazdaság és társadalom a megszorítások évei után az áremelkedés és az alapvető javak felértékelődésének újabb hullámával néz szembe, a stagnáló jövedelmek pedig számos háztartás és társadalmi csoport vásárlóerejét fenyegetik” – állapítja meg a felmérés. Továbbá a GSEE felmérésében részt vevők 47%-a azt mondta a kutatóknak, hogy szerintük „nehéz tél” következik.
Minden ötödik görög válaszadóból egy egyén kifejtette, hogy ezen a télen előfordulhat, hogy nem tudja kifizetni a számlát, amikor az energiaellátásról van szó.

Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor július közepén azt jósolta, hogy Európának recesszióval kell szembenéznie a térségben tapasztalható forró infláció közepette.
Egy szombaton közzétett Facebook-bejegyzésben Orbán ragaszkodik ahhoz, hogy Európa kifogyott az energiából.
A miniszterelnök a „fundamentalista zöldeket és a bürokratákat” okolta Európa energiaproblémáiért.
„Ha le akarunk ásni a gondok mélyéig, akkor mindig ugyanoda lyukadunk ki: az energia kérdéséhez” – jegyezte meg Orbán. Magyarország miniszterelnöke hozzátette:

És a helyzet úgy áll, hogy Európa kifogyott az energiából.”

Orbán Viktor hangsúlyozta, miszerint annak ellenére, hogy Európa kifogyott az energiából, Magyarország jól meglesz.

„Mit tehet Magyarország ebben a helyzetben? Először is szeretném világossá tenni, hogy Magyarország, illetve a magyar kormány megteszi, amit megkövetel a haza.” – mondta Orbán. „Nálunk nem lesz energiahiány. Ez nem egy jóslat, ez egy ténybejelentés. Magyarországon lesz gáz, és lesz elég villany is.”

– zárta jelentését a Bitcoin.com News.

Olvastad már? Bitcoin-árkilátások szeptemberre

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.