Orbán Viktor írását szemlézte a Bitcoin.com News

Európa szenved és küzd az energiaválság megfékezéséért. Egyes vélemények szerint az eurózónának hideg téllel kell szembenéznie, ami energiaelosztáshoz és áramkimaradásokhoz vezethet.
A Görög Munkavállalók Általános Szövetsége (GSEE) által nemrégiben közzétett felmérés szerint tízből hét görög kevesebb élelmiszert vásárol, hogy az energiaköltségeket és az üzemanyagot ki tudja fizetni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ráadásul Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke szombaton a közösségi médiában közzétett bejegyzésében kifejtette, hogy „Európa kifogyott az energiából”.

Az EU a folyamatos energiaválsággal foglalkozik – Magyarország miniszterelnöke a „fundamentalista zöldeket és a bürokratákat” okolja Európa problémáiért

Az emelkedő energiaköltségek gazdasági hátszélbe sodorták Európát, és a legtöbb probléma az ukrán-orosz háborúból ered. Oroszország elzárta a 27 tagországból álló gazdasági és politikai unió energiaellátását.
Nemrég az Európai Unió tagjai és a G7-ek pénzügyminiszterei ígéretet tettek arra, hogy árplafonokat fognak érvényesíteni a villamos energiára és a nyersolajra.
Közben Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán kifejtette, hogy Oroszország nem szállít gázt, kőolajat, szenet és fűtőolajat a Nyugatnak.
Az energiaválság miatt Európa az energiaadagolási koncepciókat fontolgatja, és a jelentések szerint az európai gázhiány legalább 2025-ig tarthat.
Ráadásul a Görög Munkavállalók Általános Szövetsége (GSEE) által nemrég közzétett felmérés szerint a görögök az emelkedő energiaárak miatt kevesebbet költenek élelmiszerre.
A GSEE felmérésében résztvevők 20%-a mondta azt, hogy „sokkal kevesebbet” költ alapvető élelmiszerekre, 51%-uk pedig azt, hogy „kevesebbet” költ alapvető élelmiszerekre az emelkedő energiaárak miatt.
„A görög gazdaság és társadalom a megszorítások évei után az áremelkedés és az alapvető javak felértékelődésének újabb hullámával néz szembe, a stagnáló jövedelmek pedig számos háztartás és társadalmi csoport vásárlóerejét fenyegetik” – állapítja meg a felmérés. Továbbá a GSEE felmérésében részt vevők 47%-a azt mondta a kutatóknak, hogy szerintük „nehéz tél” következik.
Minden ötödik görög válaszadóból egy egyén kifejtette, hogy ezen a télen előfordulhat, hogy nem tudja kifizetni a számlát, amikor az energiaellátásról van szó.

Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor július közepén azt jósolta, hogy Európának recesszióval kell szembenéznie a térségben tapasztalható forró infláció közepette.
Egy szombaton közzétett Facebook-bejegyzésben Orbán ragaszkodik ahhoz, hogy Európa kifogyott az energiából.
A miniszterelnök a „fundamentalista zöldeket és a bürokratákat” okolta Európa energiaproblémáiért.
„Ha le akarunk ásni a gondok mélyéig, akkor mindig ugyanoda lyukadunk ki: az energia kérdéséhez” – jegyezte meg Orbán. Magyarország miniszterelnöke hozzátette:

És a helyzet úgy áll, hogy Európa kifogyott az energiából.”

Orbán Viktor hangsúlyozta, miszerint annak ellenére, hogy Európa kifogyott az energiából, Magyarország jól meglesz.

„Mit tehet Magyarország ebben a helyzetben? Először is szeretném világossá tenni, hogy Magyarország, illetve a magyar kormány megteszi, amit megkövetel a haza.” – mondta Orbán. „Nálunk nem lesz energiahiány. Ez nem egy jóslat, ez egy ténybejelentés. Magyarországon lesz gáz, és lesz elég villany is.”

– zárta jelentését a Bitcoin.com News.

Olvastad már? Bitcoin-árkilátások szeptemberre

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.