Optimisták az XRP-tulajdonosok a SEC elleni perben

A Ripple és a SEC, az amerikai tőzsdefelügyelet közötti jogi csatározás lehet, hogy a végéhez közeledik.

A befektetők többsége kedvező kimenetelre számít, legalábbis erre utalhat, hogy az XRP-be történő tőke-beáramlás már a harmadik hete tart, ez derül ki a CoinShares legújabb kutatásából.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az elemzőcég egyik szakértője, James Butterfill a hét elején publikálta a legújabb felmérésüket.

Amelyben rámutatott, hogy az intézmények részéről már harmadik hete folyamatosan érkeznek a befektetések, ez pedig szerintük egyértelmű jele, hogy a befektetők nem sok esélyt jósolnak a SEC számára a Ripple ellen folytatott perben.

A múlt hét során a Ripple komolyabb hátszelet kapott, hiszen a kriptoipar nagypályásai is támogatásukat fejezték ki, többek között a Coinbase és a Blockchain Association.

Stuart Alderoty, a Ripple egyik tanácsadója a Twitteren osztotta meg a követőivel, hogy nagyjából egy tucatnyi független szereplő, köztük cégek, fejlesztők, tőzsdék és befektető-társaságok ajánlották fel a segítségüket, hogy elmagyarázzák a SEC számára, hogy miért is tévedés a Ripple elleni ügy.

Olyan szervezetek is beálltak a Ripple mögé, mint az Investor Choice Advocates Network, egy kriptós befektetői közösség, a SpendTheBits mobil app fejlesztői, vagy éppen a Crypto Council for Innovation csapata.

ripple
Forrás: wikipedia.org
 Kapcsolodó Ripple hírek

Összességében 12 teljesen független iparági szereplő gondolta úgy, hogy támogatást nyújt a SEC elleni ügyben a Ripple számára.

Ennek ellenére is az a helyzet, hogy a tárgyalások, a végső lezárás akár még hónapokig elhúzódhat, legalábbis az ügyvezető Brad Garlinghouse ezen a véleményen van.

Garlinghouse nemrégiben úgy spekulált a nyilvánosság előtt, hogy az ügy akár 2023 elejéig is eltarthat, de világossá tette, hogy ez csak találgatás a részéről.

A közelmúltban viszont ítélet született egy hasonló ügyben. A SEC megnyerte a pert a blokklánc alapú fájlmegosztó szolgáltatás, az LBRY ellen, értékpapírként definiálva az általa kibocsátott tokeneket.

A jogi szakértők szerint ez precedens-értékű lehet, és akár el is döntheti a Ripple elleni pert, mégpedig a SEC javára.

Más szakértők viszont úgy vélik, ez sem lesz elegendő a Ripple ellen, és továbbra is a kifejezetten optimista hozzáállásukat hangoztatják, hogy az XRP mögött álló vállalat győzni fog.


Olvastad már? Vöröslik a kriptopiac, nagy bajban az FTX

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.