No more power surge – a Ropsten tesztnetet ünnepli az ETH közössége

Jonathan Mann zenész a „no more power surge” és az „ETH to the moon” éneklésével ünnepelte az egyesülést.
Az Ethereum blokklánc nemrég tett egy lépést a régóta várt frissítés felé, amely a platformot a proof-of-stake (PoS) konszenzusra való áttérésre készíti elő.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Ropsten tesztnet sikeresen átállt a PoS-re, amit az Ethereum blokklánc „főpróbájának” neveznek.
Mivel a hálózat a proof-of-work (PoW) bányászati modellt használja, amely sok áramot fogyaszt, az Ethereum platformot a Bitcoin (BTC) mellett gyakran kritizálják a környezeti hatása miatt.
A PoS-re való áttéréssel az energiaproblémák megoldódnak, és a platform skálázhatóbbá válik, több tranzakciót képes majd feldolgozni másodpercenként.
A Ropsten átállása után a Goerli és a Sepolia tesztnetek a tervek szerint még a mainnet átállása előtt PoS-re térnek át az Ethereum Foundation szerint. A Rinkeby és Kovan tesztneteket a közösség fenntarthatja, de a kliensfejlesztők már nem fogják felügyelni őket.
A közösség tagjai örültek a mérföldkőnek. Jonathan Mann zenész egy Ropsten-merge témájú dallal ünnepelte az egyesülést, olyan szövegeket énekelve, mint „no more power surge” és „ETH to the moon”.
Roberto Nickson, a Metav3rse alapítója „hatalmas mérföldkőnek” és „történelmi” eseménynek nevezte a történéseket.
Szerinte ez az egyik legfontosabb esemény a kriptü történetében, mivel a mainnet PoS-hez való integrációja a tesztnet sikerétől is függ.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

Parithosh Jayanthi, egy Ethereum-fejlesztő gratulált az egyesülésen dolgozóknak. Bár Jayanthi megemlítette, hogy még mindig vannak hibák, megjegyezte, hogy a javítások úton vannak, és hogy a csapat a következő hetekben figyelemmel fogja kísérni a láncot.
Az Ethereum PoS-re való átállási törekvéseinek fejlesztése éppen időben jött, amikor New York elkezdett szigorítani a PoW bányászattal szemben.
Múlt héten New York állam szenátusa elfogadott egy törvényjavaslatot, amelynek célja a PoW-rendszerek bányászati tilalmának bevezetése.
Bár egyesek arra számíthattak, hogy az ether (ETH) árfolyama az egyesülés után felfelé ível, a hírnek nem volt nagy hatása a digitális eszköz árfolyamára.
A sikeres tesztnet integráció ellenére a kereskedők még mindig 1400 dollárra módosították ETH-árcéljaikat.

Olvastad már? Nem lesz fizetőeszköz a bitcoinból Oroszországban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.