No more power surge – a Ropsten tesztnetet ünnepli az ETH közössége

Jonathan Mann zenész a „no more power surge” és az „ETH to the moon” éneklésével ünnepelte az egyesülést.
Az Ethereum blokklánc nemrég tett egy lépést a régóta várt frissítés felé, amely a platformot a proof-of-stake (PoS) konszenzusra való áttérésre készíti elő.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Ropsten tesztnet sikeresen átállt a PoS-re, amit az Ethereum blokklánc „főpróbájának” neveznek.
Mivel a hálózat a proof-of-work (PoW) bányászati modellt használja, amely sok áramot fogyaszt, az Ethereum platformot a Bitcoin (BTC) mellett gyakran kritizálják a környezeti hatása miatt.
A PoS-re való áttéréssel az energiaproblémák megoldódnak, és a platform skálázhatóbbá válik, több tranzakciót képes majd feldolgozni másodpercenként.
A Ropsten átállása után a Goerli és a Sepolia tesztnetek a tervek szerint még a mainnet átállása előtt PoS-re térnek át az Ethereum Foundation szerint. A Rinkeby és Kovan tesztneteket a közösség fenntarthatja, de a kliensfejlesztők már nem fogják felügyelni őket.
A közösség tagjai örültek a mérföldkőnek. Jonathan Mann zenész egy Ropsten-merge témájú dallal ünnepelte az egyesülést, olyan szövegeket énekelve, mint „no more power surge” és „ETH to the moon”.
Roberto Nickson, a Metav3rse alapítója „hatalmas mérföldkőnek” és „történelmi” eseménynek nevezte a történéseket.
Szerinte ez az egyik legfontosabb esemény a kriptü történetében, mivel a mainnet PoS-hez való integrációja a tesztnet sikerétől is függ.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

Parithosh Jayanthi, egy Ethereum-fejlesztő gratulált az egyesülésen dolgozóknak. Bár Jayanthi megemlítette, hogy még mindig vannak hibák, megjegyezte, hogy a javítások úton vannak, és hogy a csapat a következő hetekben figyelemmel fogja kísérni a láncot.
Az Ethereum PoS-re való átállási törekvéseinek fejlesztése éppen időben jött, amikor New York elkezdett szigorítani a PoW bányászattal szemben.
Múlt héten New York állam szenátusa elfogadott egy törvényjavaslatot, amelynek célja a PoW-rendszerek bányászati tilalmának bevezetése.
Bár egyesek arra számíthattak, hogy az ether (ETH) árfolyama az egyesülés után felfelé ível, a hírnek nem volt nagy hatása a digitális eszköz árfolyamára.
A sikeres tesztnet integráció ellenére a kereskedők még mindig 1400 dollárra módosították ETH-árcéljaikat.

Olvastad már? Nem lesz fizetőeszköz a bitcoinból Oroszországban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.