A Morgan Stanley egyre nagyobb jövőt lát a Bitcoinban

A NYDIG és az FS Investments benyújtotta az SEC-hez egy Bitcoin befektetési alap létrehozására vonatkozó kérelmét. A Morgan Stanley készen áll arra, hogy ügyfeleinek bitcoint kínáljon.
A Morgan Stanley ügyfeleinek hamarosan még több lehetőségük lehet a Bitcoinba való belépéshez.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A New York Digital Investment Group (NYDIG), egy „Bitcoinra szakosodott pénzügyi szolgáltató cég”, és az FS Investments benyújtotta a szükséges papírokat az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez (SEC) egy olyan összevont befektetési alap létrehozására vonatkozóan, amely az amerikai Morgan Stanley megabank ügyfeleit célozza meg.
Az ilyen alapok lehetővé teszik a vállalatok és/vagy magánszemélyek számára, hogy a kitettséget szerezzenek a bitcoinban anélkül, hogy az eszközt saját maguknak kelljen tárolniuk.
Az alapok ezt többé-kevésbé a BTC árfolyamának követésével és egy kezelési díj hozzáadásával teszik – bár egyes szolgáltatók a mögöttes eszközhöz képest felárral vagy árengedménnyel kereskedhetnek.
Az SEC-bejelentés szerint a Morgan Stanley „bizonyos elhelyezési és kezelési díjakat kap az általa a kibocsátóhoz közvetített ügyfelek tekintetében”.
Az FS NYDIG Institutional Bitcoin Fund LP lenne a negyedik olyan, Morgan Stanley-hez kapcsolódó alap, amely az intézményi ügyfelek portfólióinak némi kitettséget biztosítana a kriptovalutákban.
A Morgan Stanley először márciusban kínált Bitcoin-alapokat, köztük az FS NYDIG Select Fund, a Galaxy Bitcoin Fund LP és a Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP alapokat.
Ez volt az első nagy amerikai bank, amely ezt megtette, bár az alapok magas belépési korlátokkal működnek: az előbbi kettő esetében a minimális befektetés 25.000 dollár; a Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP-be való belépés pedig legalább kezdeti 5 millió dollárt kíván meg.

Amint azt a szlogenje is sugallja, az NYDIG még aktívabb volt a kriptofronton. Májusban a Fidelity National Information Services-szel (FIS) együttműködve bejelentette, hogy az egyszerű banki ügyfelek számára tenné lehetővé a bitcoinvásárlást a számlájukon belül.

„Amit mi teszünk, az az, hogy egyszerűvé tesszük a hétköznapi amerikaiak és a vállalatok számára, hogy meglévő banki kapcsolataikon keresztül tudjanak Bitcoint vásárolni””– mondta akkor Patrick Sells, az NYDIG banki megoldásokért felelős vezetője a CNBC-nek.

Ez az ajánlat még nem érte el a „Main Streetet”. A Wall Street azonban előnyben van.

Olvastad már? MicroStrategy további egymilliárd dollárért vásárolna több bitcoint

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.