Mi történik tulajdonképpen Solana házatáján?

A Solana blokklánca ismét reflektorfénybe került, miután február 25-én több mint 20 órán át tartó komoly kiesés történt.

A blokklánc az elmúlt két évben tucatnyi kiesést szenvedett el, és a szakértők a rendszer felépítését tartják a teljesítményproblémák fő okának.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Solana Alapítvány jelentése

Február 27-én a Solana Status bejelentette a Mainnet Beta Outage Reportot.

A jelentés részletesen ismerteti a február 25-i kiesés okait, amely 05:46:16 UTC-kor jelentős teljesítménycsökkenést okozott.

A kiesés kiváltó oka egyelőre ismeretlen, de a csapat aktívan vizsgálja a pontos okát. A jelentést rendszeresen frissítjük, amint új részletek válnak elérhetővé.

A kiesés alatt a validátorok csak szavazásra alkalmas üzemmódba kapcsoltak, és a validátorok közössége megegyezett a mérnökökkel, hogy visszaváltanak az előző stabil kiadásra, a v1.13.6-ra.

Erről a második újraindítási kísérlet során döntöttek, miután az első újraindítási kísérletet lefújták, hogy több adatot gyűjtsenek a kiesésről.

Szakértők rámutattak, hogy a Solana on-chain konszenzus kialakítása, ami azt jelenti, hogy minden validátor kommunikáció a láncon van, a tranzakciós volumen és a TPS tömeges növekedését okozza.

Ennek eredményeképpen a Solana blokklánc kimaradásokat szenved el, mivel a nagyobb aktivitás hatással van a rendszer teljesítményére.

coincharlie

A kriptoközösség reagál a próblémákra

Mivel a Solana hálózat újabb kudarcot szenvedett, a kriptoközösség tagjai a közösségi médiában fejezték ki aggodalmukat.

Néhányan még hasonították is, például az Ethereumhoz és a Bitcoinhoz is hasonlították a blokkláncot.

A Crypto Tea nevű, NFT művész felvetette a kérdést, hogy a Solana blokklánc hogyan kerülhetett a top 10-es listára, miközben ilyen teljesítményproblémákkal küzd.

Válaszul a Solana Mobile fejlesztője, Andrew Watson rámutatott, hogy a „biztonságot választották az teljesítmény helyett”, és „hosszú távra terveznek”.

Mások aggályokat fogalmaztak meg azzal kapcsolatban, hogy a decentralizált pénzügyi protokollokat a fizetésképtelenség veszélyének teszik ki.

A közösség néhány tagja azonban rámutatott, hogy a vállalat hozzáállása kockázatosabb, de egyúttal a gyorsabb innováció előtt is megnyitja az utat.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Február 27-én a Solana Alapítvány újabb frissítést tett közzé a témával kapcsolatban.

A blokklánc mainnet bétáját sikeresen újraindították február 26-án, és „egyetlen megerősített felhasználói tranzakciót sem vontak vissza vagy érintettek”.

A csapat azonban kiemelte, hogy a probléma kiváltó oka továbbra sem ismert, és még mindig vizsgálják.

Az alapítvány aktívan vizsgálja a problémát, és rendszeresen frissíti az infórmációit a közösség számára.

Bár a Solana blokkláncot továbbra is teljesítményproblémák gyötrik, a csapat továbbra is elkötelezett a hosszú távú növekedés és innováció mellett.

Olvastad már? A Tron (TRX) potenciális lehetőség előtt áll hosszútávon

Kiemelt kép: Satheesh Sankaran

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin (BTC) stabilan tartja magát 100.000 dollár felett – elemzők a kriptovaluta ellenálló képességének okait keresik

Miközben a Bitcoin (BTC) továbbra is erősen tartja magát 100.000 dollár felett, az elemzők azon vitáznak, mi állhat a kriptovaluta ellenálló erejének hátterében. A CryptoQuant elemzője,...

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

20 millió dollárt bukott, most három bankot perel egy kriptokárosult

Michael Zidell, aki egy kriptós átverésben 20 millió dollárt veszített, most három bankot is beperelt. Először a Citibankot vette célba, de nemrég újabb kereseteket nyújtott...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.