Megtámadták a Tender.fi protokollt, de a hacker visszaadta a pénzt

A decentralizált mikrohitelezési platform a Tender.fi egyik kódhibáját tegnap vette észre egy hacker, és sikeresen végre is hajtott egy támadást annak a kihasználásával.

A Tender csapata a Twitteren jelentette be, hogy szokatlan felhasználói aktivitást tapasztaltak, és minden hitelezési funkciót felfüggesztettek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A blokklánc adatainak az elemzéséből kiderül, hogy a hacker 1 GMX token letétbe helyezésével, azaz 71 dolláros fedezettel tudott 1,59 millió dollárnyi hitelt lehívni.

A hacker egy on-chain üzenetet küldött utána a csapatnak, hogy milyen hibát talált.

„Úgy néz ki, hogy rosszul konfiguráltátok a protokoll orákulumát. Vegyétek fel velem a kapcsolatot, hogy hogyan tudjuk megoldani ezt a problémát.”

Nyolc órával később a csapat hivatalosan bejelentette, hogy megegyezésre jutottak a hackerrel, így a programhiba felfedéséért jutalmat ajánlottak neki.

A támadó visszaküldte a pénzt, de megtarthatott 62 ETH-t, azaz mostani árfolyamon körülbelül 97 ezer dollárt, az eredeti összeg 6%-át.

Egy újabb óra elteltével a Tender.fi ismét a Twitteren erősítette meg, hogy a pénz visszakerült a protokoll tárcáiba, a felhasználók kriptói biztonságban vannak, és, hogy hamarosan kiadnak egy részletesebb beszámolót az esetről.

Tavaly augusztusban egy híd-szolgáltatás, a Nomad Bridge szenvedett el hasonló támadást.

Akkor a protokoll okosszerződésének a hibába lehetővé tette a támadók számára, hogy 190 millió dollárt utaltassanak ki a saját tárcáikba, alig három óra leforgása alatt.

Néhány órával később a pénz egy részét, 32,6 millió dollárt visszaküldtek.

A közösség számára ez annak a jele, hogy a támadók közül páran etikus hackerek voltak, akik azért vették ki a pénzt a protokollból, hogy azt később vissza tudják adni.

A Metagame pár hónappal később létrehozott egy speciális NFT-t, Whitehat Prize néven, amelyet azoknak a hackereknek ajánlott fel, akik az általuk megszerzett kriptopénzek legalább 90%-át visszaküldik a protokollnak.

A Nomad Bridge által erre a célra létrehozott cím aktivitásából kiderül, hogy a pénzek azóta is érkeznek vissza a tárcába, a legutóbb például CQT tokenből küldött vissza valaki nagyjából 7800 dollárnyit, február 18-án.

zeta

Olvastad már? A korrekció végéhez közelít a Polygon (MATIC)

FOrrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.