Max Keiser: a bitcoin „elszámolási rendszere” forradalmi a dollárral szemben

Max Keiser, az RT házigazdája szerint a bitcoin a fiatnál és az aranynál is jobb, mivel nem igényel elszámolást.
A Keiser Network legutóbbi adásában az ismert bitcointámogató elmagyarázta, hogy egyéb tranzakciós eszközök időigényesek, de a bitcoin nem.

Keiser: a bitcoin „egyedi önelszámolással rendelkezik”

Ez azért van, mivel a bitcoin esetében a tranzakciók és az elszámolások elválaszthatatlanok.
A bitcoin mozgatása tárcák között a főkönyv frissítésével jár, így a bányászok azonnal elvégzik az elszámolást a tranzakció hitelesítésével.

 „A papírpénz és arany esetében ez nem ilyen egyszerű. A bitcoin egyedi módon önelszámoló, a tranzakció maga az elszámolás. Ha beérkezik egy tranzakció, akkor el is van számolva.” – foglalta össze Keiser

A világ kormányai a nemzeti valuták digitális verziójával egészítenék ki a papírpénzek támogatását és ez jelentős vitákat okoz világszerte.
Kína lehet az első állam a digitális jüannal, de egyéb központi bankok is szemezgetnek a lehetőséggel, köztük az Európai Központi Bank is.
A digitális tranzakciók ugyan csökkentenék a költségeket és az elszámolási időket is, de ezek valószínűleg politikai eszközök lennének, Keiser szerint „fegyverré tehetnék” az amerikai dollár a szankciókhoz, ugyanis továbbra is fennáll a cenzúra és centralizáció veszélye.

A bitcoin ellenes képviselő „nem érti, hogy vesztett”

Kaiser emellett kritizálta Brad Sherman amerikai képviselőt, aki ismert bitcoinkritikus és folyamatosan próbálkozik a kriptovaluták betiltásával.

 „Brad Sherman késsel készül egy tűzharcra, egyszerűen nem érti, hogy milyen csatába próbál belépni.”
 „Nem érti, hogy már vesztett.” – hozzátette Kaiser

A kormányoknak, amely az amerikai dollár gyengítésével próbálkoznak nyitottabbnak kéne lennie a bitcoin felé és tartalékaik egy részét ebbe kéne helyezniük.

Olvastad már? A Haditengerészet problémájára is a blokklánc lehet a megoldás

Egyes régi pletykák szerint Oroszország hatalmas mennyiségű bitcoint vásárol, a nemzetközi szankciók miatt.
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Stacy Herbert

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.