Max Keiser: a bitcoin „elszámolási rendszere” forradalmi a dollárral szemben

Max Keiser, az RT házigazdája szerint a bitcoin a fiatnál és az aranynál is jobb, mivel nem igényel elszámolást.
A Keiser Network legutóbbi adásában az ismert bitcointámogató elmagyarázta, hogy egyéb tranzakciós eszközök időigényesek, de a bitcoin nem.

Keiser: a bitcoin „egyedi önelszámolással rendelkezik”

Ez azért van, mivel a bitcoin esetében a tranzakciók és az elszámolások elválaszthatatlanok.
A bitcoin mozgatása tárcák között a főkönyv frissítésével jár, így a bányászok azonnal elvégzik az elszámolást a tranzakció hitelesítésével.

 „A papírpénz és arany esetében ez nem ilyen egyszerű. A bitcoin egyedi módon önelszámoló, a tranzakció maga az elszámolás. Ha beérkezik egy tranzakció, akkor el is van számolva.” – foglalta össze Keiser

A világ kormányai a nemzeti valuták digitális verziójával egészítenék ki a papírpénzek támogatását és ez jelentős vitákat okoz világszerte.
Kína lehet az első állam a digitális jüannal, de egyéb központi bankok is szemezgetnek a lehetőséggel, köztük az Európai Központi Bank is.
A digitális tranzakciók ugyan csökkentenék a költségeket és az elszámolási időket is, de ezek valószínűleg politikai eszközök lennének, Keiser szerint „fegyverré tehetnék” az amerikai dollár a szankciókhoz, ugyanis továbbra is fennáll a cenzúra és centralizáció veszélye.

A bitcoin ellenes képviselő „nem érti, hogy vesztett”

Kaiser emellett kritizálta Brad Sherman amerikai képviselőt, aki ismert bitcoinkritikus és folyamatosan próbálkozik a kriptovaluták betiltásával.

 „Brad Sherman késsel készül egy tűzharcra, egyszerűen nem érti, hogy milyen csatába próbál belépni.”
 „Nem érti, hogy már vesztett.” – hozzátette Kaiser

A kormányoknak, amely az amerikai dollár gyengítésével próbálkoznak nyitottabbnak kéne lennie a bitcoin felé és tartalékaik egy részét ebbe kéne helyezniük.

Olvastad már? A Haditengerészet problémájára is a blokklánc lehet a megoldás

Egyes régi pletykák szerint Oroszország hatalmas mennyiségű bitcoint vásárol, a nemzetközi szankciók miatt.
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Stacy Herbert

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.