Max Keiser: a bitcoin „elszámolási rendszere” forradalmi a dollárral szemben

Max Keiser, az RT házigazdája szerint a bitcoin a fiatnál és az aranynál is jobb, mivel nem igényel elszámolást.
A Keiser Network legutóbbi adásában az ismert bitcointámogató elmagyarázta, hogy egyéb tranzakciós eszközök időigényesek, de a bitcoin nem.

Keiser: a bitcoin „egyedi önelszámolással rendelkezik”

Ez azért van, mivel a bitcoin esetében a tranzakciók és az elszámolások elválaszthatatlanok.
A bitcoin mozgatása tárcák között a főkönyv frissítésével jár, így a bányászok azonnal elvégzik az elszámolást a tranzakció hitelesítésével.

 „A papírpénz és arany esetében ez nem ilyen egyszerű. A bitcoin egyedi módon önelszámoló, a tranzakció maga az elszámolás. Ha beérkezik egy tranzakció, akkor el is van számolva.” – foglalta össze Keiser

A világ kormányai a nemzeti valuták digitális verziójával egészítenék ki a papírpénzek támogatását és ez jelentős vitákat okoz világszerte.
Kína lehet az első állam a digitális jüannal, de egyéb központi bankok is szemezgetnek a lehetőséggel, köztük az Európai Központi Bank is.
A digitális tranzakciók ugyan csökkentenék a költségeket és az elszámolási időket is, de ezek valószínűleg politikai eszközök lennének, Keiser szerint „fegyverré tehetnék” az amerikai dollár a szankciókhoz, ugyanis továbbra is fennáll a cenzúra és centralizáció veszélye.

A bitcoin ellenes képviselő „nem érti, hogy vesztett”

Kaiser emellett kritizálta Brad Sherman amerikai képviselőt, aki ismert bitcoinkritikus és folyamatosan próbálkozik a kriptovaluták betiltásával.

 „Brad Sherman késsel készül egy tűzharcra, egyszerűen nem érti, hogy milyen csatába próbál belépni.”
 „Nem érti, hogy már vesztett.” – hozzátette Kaiser

A kormányoknak, amely az amerikai dollár gyengítésével próbálkoznak nyitottabbnak kéne lennie a bitcoin felé és tartalékaik egy részét ebbe kéne helyezniük.

Olvastad már? A Haditengerészet problémájára is a blokklánc lehet a megoldás

Egyes régi pletykák szerint Oroszország hatalmas mennyiségű bitcoint vásárol, a nemzetközi szankciók miatt.
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Stacy Herbert

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.