Lassan lejárhat a dollár ideje

A veterán befektető Jim Rogers, aki Soros György milliárdos befektetővel közösen alapította a Quantum

Alapot, azt mondja, hogy „ami most az amerikai dollárral történik, az az amerikai dollár vége, egy nemzetközi valutának semlegesnek kellene lennie, de Washingtonban most megváltoztatják a szabályokat, már nem játszanak tisztességesen”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A neves befektető az Economic Times vasárnapi számában megjelent interjúban az amerikai dollár végéről és a kriptopénzek jövőbeli kilátásairól beszélt.

Rogers Soros György egykori üzlettársa, aki a Quantum Fund és a Soros Fund Management társalapítója.

Az amerikai dollár kilátásairól és arról kérdezték, hogy szerinte merre tart a dollárindex.

Részben azért tartok amerikai dollárt, mert amikor zavargások jönnek, az emberek biztonságos menedéket keresnek.

Úgy gondolják, hogy az amerikai dollár történelmi okokból biztonságos menedék. De ami most az amerikai dollárral történik, az az amerikai dollár vége, mert egy nemzetközi valutának semlegesnek kellene lennie, de Washingtonban most megváltoztatják a szabályokat.

Most ha Washington nem tetszik, akkor szankciókkal sújtanak, és nem használhatod az amerikai dollárt. Ezért sok ország kezd versenytársat keresni – Kína vagy Oroszország vagy India, Irán, Brazília … néhány ország kezd konkurens valuta után nézni, és ezt meg is kell tennie, mert Washington már nem játszik tisztességesen.

Amióta Oroszország megkezdte ukrajnai invázióját, az Egyesült Államok, valamint egyre több más ország is szankciókat léptet életbe velük szemben.

Oroszország tartalékainak mintegy 16%-a amerikai dollárban, 32%-a pedig euróban van. Ahogy Bill Miller milliárdos befektető nemrég elmondta, a tartalékaik majdnem 50%-át olyan valutákban tartják, amelyeket olyan emberek irányítanak, akik ártani akarnak nekik.

Miller egyetért Rogersszel abban, hogy más országok is kezdenek alternatív valuták után nézni az amerikai dollár helyett.

„Természetesen az USA a világ legnagyobb adósságával rendelkező országa. Tehát alapvető és politikai okokból az emberek konkurens valuta után néznek. Még nem tudom, melyik lesz az. Remélem, elég okos vagyok ahhoz, hogy belevegyek, amikor megtalálják. Nem szeretem kimondani. Amerikai vagyok, de nem szeretem látni, hogy mit tesznek az amerikai dollárral.”

Jim Rogers még mindig aggódik, hogy a kormányok betilthatják a bitcoint és más kriptovalutákat.

Rogerstől azt is megkérdezték, hogy lehetnek-e valaha is a kriptók az amerikai dollárindex alternatívái? Szerinte igen, és sokan sok pénzt kerestek a kriptókkal való kereskedésben már eddig is.

Elmagyarázta, hogy a kriptotámogatók szerint valamelyik kriptopénz lesz az új pénz.

„Tudom, hogy a világ minden országa dolgozik most a számítógépes pénzen, beleértve az Egyesült Államokat is” – mutatott rá. Azt mondta azonban, hogy az USA nem fogja azt mondani, hogy ez az új pénz.

A kriptopénzzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a kormányok szeretik az ellenőrzést és szeretik a monopóliumot.

„Nem szeretem, de a kormányok már csak ilyenek, és gyanítom, hogy vagy megadóztatják, vagy szabályozzák, vagy betiltják, vagy valami ilyesmi, mert nem akarják elveszíteni az ellenőrzést.”

Rogers már többször figyelmeztetett arra, hogy a kormányok betilthatják a kriptovalutákat. Azt mondta, ez az oka annak, hogy nem fektetett be a bitcoinba.

Tavaly májusban azonban azt mondta, hogy megbánta, hogy nem fektetett a BTC-be.

Olvastad már? Már ezen a héten aláírhatja Biden a rég várt kriptoszabályozást

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Hogyan lehet 100 USDT-ből 1 millió? Ez a 100-szoros potenciállal bíró coin lehet a megoldás?

Vendégbejegyzés A milliomos státusz elérése pénzügyi szabadságot hoz, és mindenki álmodik arról, hogy egyszer eléri ezt a mérföldkövet. Érdekes módon az ilyen sikertörténetek gyakoriak a kriptovaluta...

A Bitcoin (BTC) stabilan tartja magát 100.000 dollár felett – elemzők a kriptovaluta ellenálló képességének okait keresik

Miközben a Bitcoin (BTC) továbbra is erősen tartja magát 100.000 dollár felett, az elemzők azon vitáznak, mi állhat a kriptovaluta ellenálló erejének hátterében. A CryptoQuant elemzője,...

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.