Komoly vádakkal illette a Reuters a Binance-t, megjött a válasz

A Binance kriptotőzsde hosszas választ adott a Reuters által közzétett cikkre, amely azt állítja, hogy a tőzsde „hackerek, csalók és kábítószer-kereskedők központja” volt. A cikk szerint legalább „2,35 milliárd dollárnyi illegális pénzt” mostak keresztül a tőzsdén.
A Binance egy blogbejegyzésben foglalkozott a kérdéssel, és megjegyezte, hogy a cikk állításai nemcsak valótlanok, hanem bizonyos érdekelt felek részéről kísérletet tesznek arra, hogy dezinformáció terjesztésével „félrevezessék a közvéleményt”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Binance azt írta:

„Erősen javasoljuk, hogy hagyd figyelmen kívül azokat a szerkesztőket és szakértőket, akik adatokat válogatnak, a szabályozó hatóságoktól származó, kényelmesen ellenőrizhetetlen „kiszivárogtatásokra” támaszkodnak, és a kriptoparanoia kultuszából táplálkoznak a hírnév vagy az anyagi haszon érdekében. Ehelyett inkább csak nézd meg a tényeket.”

A tőzsde arra is rámutatott, hogy a hagyományos pénzügyi platformok sokkal inkább szennyezettek a tiltott pénzektől, mint a kriptó, amely átlátható természetű.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

Sőt, a tőzsde az ENSZ statisztikáit idézte, miszerint a fiat pénzek 2-5%-a kapcsolódik illegális tevékenységekhez.
Végül a blogbejegyzésen belül a Binance teljes egészében közzétette a Reutersszel folytatott e-mail levelezését. Ez tartalmazza a Binance teljes válaszait a Reuters megkereséseire a Binance-t kritizáló cikk közzététele előtt.
KapcsolódóKomoly pénzeket moshattak a Binance-en keresztül – egy pozsonyi cég is érintett
Június 6-án a Reuters egy külön riportot tett közzé, amelyben azt állította, hogy a Binance tőzsde több milliárdnyi tiltott pénzzel kapcsolatos pénzmosásban vesz részt.
A befektetési csalásoktól kezdve a darknetes ügyleteken át a gyenge ügyél-azonosítás és a pénzmosás elleni védelemig a hírügynökség megfogalmazta kritikáját a tőzsdével kapcsolatban.
Még februárban a tőzsde az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) vizsgálatával is szembesült a Sigma Chain AG és a Merit Peak árjegyző cégekkel való kapcsolata miatt, amelyek a Binance.US tőzsdén digitális eszközök vételével és eladásával tevékenykedtek.

Olvastad már? Mindenki erre várt: a PayPal bejelentette a közvetlen kriptokiutalást

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.