Költöznek a kínai bányászok

A Slush Pool tulajdonosának, a Braiins-nek az üzletfejlesztési vezetője, Edward Evenson elmondása szerint nagy mennyiségű bányagép hagyja el éppen Kínát.
Ezek összteljesítménye akkora, mint egész Quebec bányászkapacitása.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A cél Európa és Észak-Amerika. Evenson úgy írta egy tweet-sorozatban, hogy a kínai bányászok már megcélozták az európai országokat, de Kazahsztánba is sokan települnek át.

„Jelenleg mi intézzük nagyjából 3-400 MW kapacitású bányászgép disztribúcióját Észak-Amerika és Európa területére. Néhányan pedig Kazahsztánt választották.”

Hogy el tudjuk képzelni, mekkora teljesítményről van szó, a 400 megawatt nagyjából megegyezik a kanadai Quebec tartomány 90 bányászlétesítményének a fogyasztásával.
Kína döntése, amely szerint a környezetvédelmi aggályok miatt erősebben lép fel a BTC-bányászattal szemben, rendkívül gyors átrendeződéseket eredményezett a bányászok körében.
A tiltás oka amúgy vélhetően a digitális jüan támogatása ilyen eszközökkel is.
A becslések alapján áprilisban Kína területéről érkezett a globális hashráta 65%-a. Az intézkedések hatására viszont számos cég úgy döntött, áthelyezik a létesítményeiket.
Az egyik ilyen például a BTC.TOP, amely egymagában a teljes hashráta 2,5%-át adja.
Amellett, hogy a bányászgépek körében is hamar elkezdődött a kiárusítás, maguk a cégek, például a MicroBT és a Bitmain, felgyorsították a diverzifikácós folyamataikat.

„Ezeknek a cégeknek amúgy is érdekük, hogy minél több lokációt tudjanak lefedni. A mostani események ezeket a törekvéseket csak felgyorsították.”

A bitcoin-bányászat mostani kritizálása az energiaigény miatt változtatni fog a kínai eredetű hashráta mértékén. Az amerikai bányászok ezt már régóta várják, ráadásul ez valószínűleg a hatékonyságot is növelni fogja.
Michael Saylor, a MicroStrategy ügyvezetője ennek kapcsán egy interjút is adott a CNN részére:

„Én úgy látom, beindult egy folyamat, amely során rengeteg hashpower érkezik az Államokba, de a világ többi részére is megy.”


Quebec az elmúlt pár év során lett népszerű a bányászok körében, köszönhetően az olcsó áramnak. A vízenergiára a jelentések szerint már több tucatnyi vállalat alapozza a tevékenységét.

A Côté of Hydro-Québec elmondása alapján mindenki jól jár azzal, hogy a bányászok Kína helyett inkább Kanadát választják, hiszen bőségesen áll rendelkezésre az olcsó vízenergia.

„Ha ezek a cégek a megújuló energiát használják a kínai szénerőművek helyett, az egész iparág közelebb kerül a kisebb szénlábnyom eléréséhez.”

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.