Készül a Deutsche Bank kriptoletétkezelő és -kereskedési platformja

A Világgazdasági Fórum eddig figyelmen kívül hagyott decemberi jelentése ismerteti a Deutsche Bank „digitális eszközök letétkezelési platformjára” vonatkozó terveit.

A Világgazdasági Fórum „Mire jó a kripto: áttekintés a kriptopénzek használatáról” című decemberi jelentésében a WEF bemutatja a Deutsche Bank elgondolásait a kriptoletétkezelés kérdéséről.
A jelentésből látható a bank termékkínálatának bővítési szándéka. Az így javasolt „digitális letétkezelő platform” négy szakaszra bontható.

Az első az, hogy lekötési lehetőséget biztosítsanak az „intézményi befektetőknek, például vagyonkezelőknek, family office-oknak, vállalatoknak és digitális alapoknak.”
A második célja, hogy lehetővé tegye a kriptopénzek adásvételét brókereken és tőzsdéken keresztül.
A következő fázisokban a Deutsche Bank további szolgáltatásokkal bővíti listáját – az adóbevallástól kezdve a tokenek blokkláncokon történő lekötéséig, végül pedig kereskedésig és a tokenek kibocsátásáig.
Tegnap a BNY Mellon, az Egyesült Államok legrégebbi bankja jelentette be, hogy megkezdi a bitcoin tárolását ügyfelei számára. Azt tervezi, hogy átveszi a vagyonkezelőktől a bitcoin és egyéb kriptovaluták letétkezelését.
Amint az olyan vállalatok, mint a MicroStrategy, a Square és a Tesla, vagyonuk egy apró részéből bitcoint vásároltak, a valuta ára 45.000 és 50.000 dollár közé emelkedett – ami 1000% növekedést jelent 11 hónap alatt.
A nagy bankok erre gyorsan reagálnak, hogy kihasználják a kripto iránti fokozott intézményi és lakossági érdeklődést.

Bár a Deutsche Bank nem verte nagydobra bejelentését, a megkésve érkező hírek továbbra is felfelé tolhatják a piacot.
A Deutsche Bank a világ 21. (és Európa hatodik) legnagyobb bankja 1,5 billió dolláros összértékkel.
A dokumentum szerint „a bank elkészítette koncepciójának igazolását, és egy minimálisan életképes terméket szeretne létrehozni 2021-ben, miközben feltárja az ügyfelek globális érdeklődését kezdeményezése iránt.”

Olvastad már? Mi az a Stellar (XLM)?

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Világvége-hangulat a Cardano körül, tényleg eljött az a pont, amitől a rajongók évek óta féltek?

A kriptóban van egy olyan mondás, hogy a medvepiac sosem azzal ér véget, hogy mindenki mérges. Azzal ér véget, hogy már senkit sem érdekel. A...

A kriptós ETF-ek már kriptóval is megvásárolhatók

Sokáig az volt a szabály a Wall Streeten, hogy a kriptó és a hagyományos bankvilág között egy áthatolhatatlan, vastag betonfal húzódik. Aztán jöttek a Bitcoin...

A Hyperliquid lehet, hogy a piac kedvence, de Angliában most azt mondták, ne tovább

Amikor egy kriptós platform naponta dollármilliárdos forgalmat bonyolít le, és mindenki erről beszél az X-en, nagyon könnyű azt hinni, hogy ők uralják a világot. A...

A kriptó treasury addig menő, amíg nem kell tényleg eladni a készletből

Amikor tavaly elkezdődött (és idén felpörgött) a nagy vállalati kriptófelhalmozás, minden cég úgy érezte, hogy felfedezte a spanyolviaszt. "A készpénzünk elinflálódik, ezért beletoljuk a tartalékokat...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.