Jack Dorsey és Elon Musk szerint a Twitternek hasonlítania kellene a Signal-ra

Elon Musk Twitter felvásárlására tett kísérlete során Jack Dorsey, az oldal korábbi vezérigazgatója és alapítója azt mondta a Tesla vezérigazgatójának, hogy a platformnak egy „nyílt forráskódú protokollon kellene alapulnia, amelyet egy alapítvány finanszíroz”.

A javaslat a jogi eljárás részeként került napvilágra Musknak a Twitterrel és annak igazgatótanácsával folyó peres ügyében, amely megpróbálja a milliárdost a szolgáltatás megvásárlására tett ajánlatához kötni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az ügy egyik tárgyi bizonyítéka egy olyan szöveges üzenetekből álló archívum, amelyeket Musk különböző prominens technológiai személyiségekkel váltott, köztük Dorsey-vel, az FTX vezérigazgatójával, Sam Bankman-Frieddel, az Oracle társalapítójával, Larry Ellisonnal és a befektetési műsort vezető Jason Calcanisszal.

Az archívumot az Internal Tech Emails emelte ki, és a New York Times riportere, Kate Conger tette közzé. A Dorsey Twitter igazgatótanácsából való távozását megelőző sms-beszélgetésben Musk „szuper érdekesnek” nevezte Dorsey ötletét.

Ahelyett, hogy a Twittert továbbra is hagyományos vállalati tulajdonlás alá helyeznék, Dorsey szerint egy olyan alapítványnak kellene finanszíroznia, amely nem ellenőrzi a mögöttes, nyílt forráskódú protokollt.

„Kicsit olyan, mint amit a Signal csinált. Nem lehet hirdetési modellje. Ha van mögötte egy központi egység, akkor támadni fogják.”

Mint Dorsey kifejtette, a hirdetési modell megléte olyan felületet ad, amelyet a kormányzat és a hirdetők megpróbálnak majd befolyásolni és ellenőrizni. Musk a maga részéről fogékonynak tűnt az ötletre.

Az üzenetekből kiderül, hogy ők ketten, és mások a Twittert felváltó, az adatvédelemre összpontosító, blokklánc-alapú jövőbeli szolgáltatás lehetőségeiről beszélgetnek.

„Szerintem érdemes mindkettőt megpróbálni, hogy a Twittert jobb irányba mozdítsuk el, és valami újat csinálni, ami decentralizált” – mondta Musk. A beszélgetésbe később az FTX alapítója, Sam Bankman-Fried is bekapcsolódott.

„Amúgy Elon, szívesen beszélgetnénk a Twitterről. Továbbá arról, hogyan működhetne a blokklánc-Twitter.”

Az egyik üzenetben Musk azt mondta, hogy van egy ötlete egy blokkláncos közösségi média rendszerre, amely fizetéseket és rövid szöveges üzeneteket/linkeket is csinál, mint a Twitter.

Az ötlet Musk szerint az, hogy a felhasználók egy apró összeget fizessenek egy üzenet láncon belüli regisztrálásáért, amely viszont a spamek és botok nagy részét kivágná.

Az egyik név, amelyet Musknak javasoltak a lehetséges projekt vezetésére, Anthony Rose, a Matter Labs mérnöki vezetője és egyben a SpaceX korábbi vezetője volt.

Musk azt is megemlítette, hogy a platformon kedvenc kriptopénzét, a Dogecoin-t használná. Musk felvetette, hogy 0,1 Dogecoe-t követelne meg a hozzászólások közzétételéhez vagy újraküldéséhez.

„A B-tervem a Twitter blokklánc-alapú változata, ahol a tweetek kommentként vannak beágyazva a tranzakcióba. A blokkláncos szólásszabadság ötlete már régóta létezik. A kérdések valójában arról szólnak, hogyan lehet megvalósítani.”

A probléma az ötlettel Musk szerint csak az, hogy a sávszélesség és a késleltetési követelmények nem támogathatók egy peer-to-peer hálózaton, kivéve, ha ezek a résztvevők gigantikusak, amely viszont meghiúsítja a decentralizált hálózat célját.

Olvastad már? Quant (QNT) erőfitogtatása a „medvepiacban”

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Hogyan lehet 100 USDT-ből 1 millió? Ez a 100-szoros potenciállal bíró coin lehet a megoldás?

Vendégbejegyzés A milliomos státusz elérése pénzügyi szabadságot hoz, és mindenki álmodik arról, hogy egyszer eléri ezt a mérföldkövet. Érdekes módon az ilyen sikertörténetek gyakoriak a kriptovaluta...

A Bitcoin (BTC) stabilan tartja magát 100.000 dollár felett – elemzők a kriptovaluta ellenálló képességének okait keresik

Miközben a Bitcoin (BTC) továbbra is erősen tartja magát 100.000 dollár felett, az elemzők azon vitáznak, mi állhat a kriptovaluta ellenálló erejének hátterében. A CryptoQuant elemzője,...

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.