Így térülne meg manapság 10 évnyi bitcoinbefektetés

Ha 10 évvel fiatalabb énednek csak egyetlen jó tanáccsal szolgálnál, mi lenne az?
Sokaknak bizonyára rögtön a lottó nyerőszámai jutnának eszébe, esetleg valamilyen életviteli ajánlás – a kriptopénzek megszállottjainak viszont még gondolkodniuk sem kell a válaszon, ami valahogy így hangzana:

„Vegyél bitcoint!”

Jó tanács lenne. A bitcoinst.com szerint a digitális pénznem saját – több mint tízéves fejlődése alatt több száz millió százalékkal növelte meg árfolyamát!

Képzeljük el: 1000 százalékos növekedés számokban kifejezve 10-szeresnek felel meg.
A bitcoin növekedését nehéz meghatározni, ha azonban mi voltunk az a szerencsés vásároló, aki 2010 márciusában egy fórumon 0,003 dollárt ajánlott 1BTC-ért, akkor mostanra nagyjából 277 millió százalékos növekedést tudhatunk magunkénak. Ha a fórumfelhasználó csak egy dollárnyit is vett, a 2017-es csúcson már több mint 6 millió dollár boldog tulajdonosa volt.
Még ha a pontos összeget nem is lehet kiszámolni. Viszont ha már az árképzésnél tartunk: az első valódi bitcointőzsdét a hálózat működésbe lépése után egy évvel hozták létre.
A kikiáltási ár ott 0,001 dollár volt, bár meg kell jegyezni, hogy elképesztő iramban növekedett. A bitcoin nem rendelkezett semmilyen ICO-val, vagy előértékesítéssel. Az első értelmes tranzakciója egy 10 000 bitcoinos pizzavásárlás volt.

Mi a helyzet a bányászással?

Természetesen más utak is léteznek. A kriptopénzbe történő befektetésnek többféle módja ismert.
A legelterjedtebb a váltókon (Magyarországon a MrCoin.eu-t javasoljuk), esetleg ismerősön keresztül történő bitcoinvásárlás.
A kezdetek kezdetén azonban a leginkább kifizetődő tevékenység a bányászat lett volna. A régi időkben a blokkjutalom magas volt (50 BTC/tömb), a konkurencia viszont minimális.
Még egy noteszgép processzora is képes volt felvenni a versenyt az akkori hálózattal.
Ma egy mezei számítógéppel nem bányászunk semmit. A bitcoinbányászat főleg speciális hardverekkel, úgynevezett ASIC-okkal történik.
Ha lenne is felesleges pénzed, még mindig találnod kell egy olcsó energiaforrást, illetve különböző módszereket, amelyekkel maximalizálhatod a hashrate-edet.

Olvastad már? A kriptopiacnak aligha van szüksége jelenleg egy bitcoin-ETF-re

Ha úgy döntöttél, mégis belevágsz, ide kattintva olvashatsz több hírt a témáról: https://www.kriptoworld.hu/?s=bányászat
Forrás: kryptomagazin.sk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin (BTC) stabilan tartja magát 100.000 dollár felett – elemzők a kriptovaluta ellenálló képességének okait keresik

Miközben a Bitcoin (BTC) továbbra is erősen tartja magát 100.000 dollár felett, az elemzők azon vitáznak, mi állhat a kriptovaluta ellenálló erejének hátterében. A CryptoQuant elemzője,...

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

20 millió dollárt bukott, most három bankot perel egy kriptokárosult

Michael Zidell, aki egy kriptós átverésben 20 millió dollárt veszített, most három bankot is beperelt. Először a Citibankot vette célba, de nemrég újabb kereseteket nyújtott...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.