Hollandiának szabályoznia kellene a kriptót ahelyett, hogy betiltaná, mondja a pénzügyminiszter

Wopke Hoekstra holland pénzügyminiszter biztos abban, hogy a felügyelet hatékonyabb, mint a kriptó teljes betiltása.
A kriptopénzek betiltása nem a megfelelő megoldás Hollandia számára – jelentette ki az ország pénzügyminisztere, miután egy helyi tisztviselő a kriptók teljes betiltását követelte.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Hollandiának szabályoznia kellene a kriptopénzpiacot ahelyett, hogy teljesen megtiltaná állampolgárainak a kriptó használatát – jelentette ki Wopke Hoekstra holland pénzügyminiszter a NU.nl helyi hírügynökség pénteki jelentése szerint.
A tisztviselő ennek ellenére elismerte a kriptopiaccal kapcsolatos bizonyos kockázatokat, és állítólag azt mondta, hogy megérti a Holland Gazdasági Elemzési Hivatal igazgatója, Pieter Hasekamp által felvetett aggodalmakat.
A miniszter hangsúlyozta, hogy kulcsfontosságú a virtuális eszközök szolgáltatóira vonatkozó megfelelő szabályok biztosítása az olyan kérdések körüli kockázatok csökkentése érdekében, mint például a pénzmosás.

„Az én megfigyelésem most az, hogy a felügyelet hatékonyabb, mint a teljes tilalom Hollandiában” – jelentette ki Hoekstra, aki állítólag megjegyezte, hogy fontos a kriptopiac európai szintű felügyelete.

Hoekstra azt is megemlítette, hogy már 2017-ben figyelmeztetést adott ki a kriptovalutával kapcsolatos kockázatokkal kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy a kriptobefektetőknek tisztában kell lenniük azzal, hogy a kriptóra tett fogadásaik „teljes mértékben a saját költségükre és kockázatukra történnek”.

„Ez most nagyon jól megy, de láttunk már nagy zuhanásokat és csúcsokat is az út során” – mondta Hoekstra 2017 novemberében, alig néhány héttel azelőtt, hogy a Bitcoin (BTC) decemberben a történelme során először elérte a 20.000 dollárt.

Kapcsolódó: Egy holland tisztviselő a Bitcoin teljes betiltására szólít fel

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Hasekamp egy június 11-i cikkében amellett érvelt, hogy a holland kormánynak azonnali teljes tilalmat kell bevezetnie a Bitcoin bányászatra, kereskedésre és birtoklására.

Az általános kriptoellenes érveket idézte, azt állítva, hogy a Bitcoinhoz hasonló kriptovaluták nem képesek betölteni a pénz három funkciójának egyikét sem, mint számlaegység, fizetőeszköz vagy értékmegőrző.
A világ legnagyobb Bitcoin-kritikusai közül néhányan, mint például Nouriel Roubini díjnyertes közgazdász, már elismerték, hogy a Bitcoin képes értékmegőrzőként szolgálni, ami a pénz egyik fő funkciója a számlaegység és a fizetőeszköz mellett.

Olvastad már? Így lehet a Bitcoin közelgő halálkeresztje egy ellentétes irányú vételi jelzés

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.