Gondokkal küzd az FTX tőzsde a kiutalások terén

A közösségi médiában elkezdett terjedni, hogy a népszerű FTX tőzsde gondokkal küzd a kiutalások területén.

Az FTX elmondása szerint minden rendben van náluk, a Bitcoin-csomópontjuk viszont túl van terhelve, ezért lehetnek gondok.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A tőzsde a Twitteren osztott meg egy sor információt a felhasználókkal, például azt is, hogy a stablecoinok létrehozása vagy éppen a visszaváltás is problémás lehet, hiszen a bankok rendszere csak munkaidőben működik.

ftx

A kriptoközösség reakciói egyelőre vegyesek. Vannak, akik szerint a tőzsde megbízható, de sokak szerint hasznosabb, ha az ember inkább szkeptikus.

A Redditen is megindult a beszélgetés a témában, és már felmerült a Celsiushoz való hasonlítás is.

Ahogy a felhasználók megjegyzik, a Celsius először felfüggesztette a kiutalásokat, majd kifejezetten megtévesztő információkat közölt a platform helyzetéről a felhasználókkal, mielőtt teljesen bedőlt.

Az FTX esetében a problémákat az idézhette elő, hogy a rivális Binance valamiért úgy döntött, hogy eladja a birtokában lévő FTT tokeneket, hogy tőkéhez jusson.

CZ, a tőzsde alapítója Twitteren mondta el, hogy a Binance a teljes FTT készletét értékesíteni fogja, indoklásul pedig azt hozta fel, hogy a közelmúltban új információk birtokába jutott.

Azt természetesen nem részletezte, hogy ezek milyen információk. Egy másik tweetben elmondta, hogy a kockázatkezelés területén igyekeztek tanulni a Terra esetéből, amely idén tavasszal dőlt be, és azt is megosztotta, hogy az FTX vezetője, Sam-Bankman Fried a jelentések szerint a centralizált pénzügyi megoldások ellen lobbizik.

„Nem támogatunk olyan iparági szereplőt, amely a piac többi résztvevője ellen lobbizik a hátuk mögött.”

A blokklánc adatainak elemzéséből kiderül, hogy az FTT tokenekből 23 millió darab, azaz nagyjából 520 millió dollárnyit küldtek be a Binance tárcáiba, egy azonosítatlan címről.

Bankman-Fried szintén megszólalt az ügyben, és úgy fogalmazott, hogy most rajtuk a sor, hogy felnőjenek a feladathoz.

Emellett elmondta azt is, hogy tiszteli az iparág résztvevőinek a munkáját, köztük CZ szerepét is.

Az eladás és ennek a közösségi visszhangja viszont nem marad hatástalan, az elemzők szerint az FTT token jelentős eladási nyomással néz szembe.

A cikk írásakor az árfolyam 17,88 dolláron áll.

Olvastad már? Elképesztő erőt mutat a MATIC, de meddig?

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Focal Project JP

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

A Baillie Gifford is belépett a tokenizációs versenybe

A Baillie Gifford az egyik legjobb példája az úgynevezett “old money”, azaz a régivágású pénzügyi világ szereplőinek. Egy több, mint 100 éves, skót alapítású, edinburgh-i...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.