Értékpapír-csalás miatt nyomoznának az FTT befektetői

Egy jogi cég segítségével a károsultak most azt akarják bebizonyítani, hogy az FTX tőzsde félrevezette őket az FTT tokennel, és valójában engedély nélküli értékpapírt vásároltatott meg velük.

A becslések alapján több, mint egy millió felhasználó vesztett pénzt a Sam Bankman-Fried által elkövetett csalás miatt, amely az FTX tőzsde csődjéhez vezetett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Hogy a pénz lehető legnagyobb részt vissza tudják szerezni, a Schall Law Firm jogi szakértőihez fordultak a károsultak, hogy segítsenek bebizonyítani, hogy a vállalat félrevezette őket, és a tőzsdei törvényeket is megszegte, mivel félrevezető állításokat közölt, és fontos információkat hallgatott el.

A Schall csapata szerint a médiában már régebben elkezdtek feltünedezni a jelek, hogy az FTX és az Alameda Research környékén nem biztos, hogy minden rendben megy.

Most már tudjuk, hogy ez a tőzsde által kibocsátott, saját FTT token teljes elértéktelenedésében csúcsosodott ki.

A cég arra bíztat minden FTT tulajdonost, hogy csatlakozzon a keresethez, és ossza meg az információit a saját vásárlásával, és az eladás körülményeivel kapcsolatban.

A befektetőknek viszont érdemes tudni, hogy amíg a csoportos beadványt el nem fogadja a bíróság, azaz hivatalosan is el nem döntik, hogy a csoportos kereseten belül lehet legjobban letisztázni a rengeteg érintett ügyét, addig a befektetőket nem képviseli az ügyész.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A kriptoipar több neves személyisége, többek között a Tether vezetősége, és a Binance tőzsde alapítója, CZ is azon a nézeten van, hogy SBF szándékosan tette, amit tett, hogy előidézze a kriptopiac bedőlését is akár, csak, hogy mentse a tőzsdéjét.

Az FTX a közelmúltban bérelt fel egy pénzügyi nyomozással foglalkozó céget, hogy lekövesse a befektetők pénzét.

A vállalat elsőleges célja, hogy a pénz nyomon követésével megtalálják, hogy hová lettek a befektetők, felhasználók digitális eszközei.

November végén a tőzsde hitelezőit képviselő ügyvéd, James Bromley úgy nyilatkozott, hogy a pénz jelentős részét ellopták, vagy eltűnt a felhasználó számlákról.

Azt is nyilvánosságra hozta, hogy különböző blokklánc-elemző vállalatok, többek között a Chainalysis is részt vesz az eset felgöngyölítésében.


Olvastad már? A kriptovilág heti legfontosabb történései 12.11.

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Satheesh Sankaran

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.