Értékpapír-csalás miatt nyomoznának az FTT befektetői

Egy jogi cég segítségével a károsultak most azt akarják bebizonyítani, hogy az FTX tőzsde félrevezette őket az FTT tokennel, és valójában engedély nélküli értékpapírt vásároltatott meg velük.

A becslések alapján több, mint egy millió felhasználó vesztett pénzt a Sam Bankman-Fried által elkövetett csalás miatt, amely az FTX tőzsde csődjéhez vezetett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Hogy a pénz lehető legnagyobb részt vissza tudják szerezni, a Schall Law Firm jogi szakértőihez fordultak a károsultak, hogy segítsenek bebizonyítani, hogy a vállalat félrevezette őket, és a tőzsdei törvényeket is megszegte, mivel félrevezető állításokat közölt, és fontos információkat hallgatott el.

A Schall csapata szerint a médiában már régebben elkezdtek feltünedezni a jelek, hogy az FTX és az Alameda Research környékén nem biztos, hogy minden rendben megy.

Most már tudjuk, hogy ez a tőzsde által kibocsátott, saját FTT token teljes elértéktelenedésében csúcsosodott ki.

A cég arra bíztat minden FTT tulajdonost, hogy csatlakozzon a keresethez, és ossza meg az információit a saját vásárlásával, és az eladás körülményeivel kapcsolatban.

A befektetőknek viszont érdemes tudni, hogy amíg a csoportos beadványt el nem fogadja a bíróság, azaz hivatalosan is el nem döntik, hogy a csoportos kereseten belül lehet legjobban letisztázni a rengeteg érintett ügyét, addig a befektetőket nem képviseli az ügyész.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A kriptoipar több neves személyisége, többek között a Tether vezetősége, és a Binance tőzsde alapítója, CZ is azon a nézeten van, hogy SBF szándékosan tette, amit tett, hogy előidézze a kriptopiac bedőlését is akár, csak, hogy mentse a tőzsdéjét.

Az FTX a közelmúltban bérelt fel egy pénzügyi nyomozással foglalkozó céget, hogy lekövesse a befektetők pénzét.

A vállalat elsőleges célja, hogy a pénz nyomon követésével megtalálják, hogy hová lettek a befektetők, felhasználók digitális eszközei.

November végén a tőzsde hitelezőit képviselő ügyvéd, James Bromley úgy nyilatkozott, hogy a pénz jelentős részét ellopták, vagy eltűnt a felhasználó számlákról.

Azt is nyilvánosságra hozta, hogy különböző blokklánc-elemző vállalatok, többek között a Chainalysis is részt vesz az eset felgöngyölítésében.


Olvastad már? A kriptovilág heti legfontosabb történései 12.11.

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Satheesh Sankaran

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.