Eltávolítanák a posztjáról az USA tőzsdefelügyeletének a vezetőjét

Az Egyesült Államok egyik kongresszusi képviselője elmondta, egy beadványt készít elő, hogy a SEC vezetőjét, Gary Genslert bocsássák el, mivel alkalmatlan a feladatára.

Warren Davidson azután osztotta meg a szándékait, miután a Coinbase jogi vezetője a Twitteren bejelentette a követőiknek, hogy a SEC tervei alapján a hivatal a hatáskörét túllépve maga szeretné meghatározni, hogy mi számíthat tőzsdének.

„A sorozatos visszaélések miatt be fogok adni egy törvénytervezetet, amely megváltoztatná a Tőzsdefelügyelet, a SEC vezetői struktúráját, és lecserélné azt egy igazgatóval, amely a Tanácsnak felelne, és amelyben a hatóságok emberei is megtalálhatók lennének. A SEC előző vezetői értelemszerűen nem pályázhatnának erre a pozícióra.”

Gensler egy nappal ez előtt, április 14-én nyilatkozta azt, hogy az általuk elképzelt meghatározással biztonságot hoznának a befektetőknek és a piacoknak, hiszen a brókerek nagyobb szabályozói felügyeletet kapnának, és végre modernizálva lenne az is, hogy mi számít tőzsdének.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Hasonló kezdeményezések már tavaly januárban is napvilágra kerültek.

Akkor néhány kriptopárti tanácsadó csoport nyilatkozott úgy, hogy a SEC átlépi a hatáskörét, ezzel pedig ellehetetleníti az iparági résztvevők munkáját, a kriptoipar működését.

A SEC egyik tisztviselője, a Crypto Mom néven is emlegetett Hester Peirce nyilvánosan kritizálta a mostani megmozdulást egy, szintén április 14-én kiadott nyilatkozatában, úgy fogalmazva, hogy a SEC legújabb megnyilvánulásai centralizációt okozhatnak, amely pedig stagnációt, és a cégek kivonulását eredményezheti.

„Ahelyett, hogy az új technológiákat támogatnánk, mint ahogyan tettük ezt a múltban, ezzel a mostani lépéssel csak a stagnálást segítjük elő, elüldözzük a produktív embereket, a centralizációt erőltetjük, és gyakorlatilag kihalásra ítéljük az újdonságokat. Ezzel én egyáltalán nem értek egyet.”

Peirce szerint a múltban a SEC támogatta a fejlődést, most viszont csak a hatáskörét próbálja egyre messzebbre kitolni, hogy megoldásokat nyújthasson olyan problémákra, amelyek valójában nem is léteznek.

„A hatóság most azt mondja a vállalkozóknak, hogy ki lehet próbálni új dolgokat, csak regisztrálják magukat hozzá, és szerezzék meg az engedélyeket. Ezt ma nem lehetséges megtenni, a hatóság pedig nem hajlandó végrehajtani a rendszer modernizálását, hogy a vállalkozások működhessenek. A segítség helyett ráadásul büntetést adnak csak, és kényszert alkalmaznak.”

Peirce szerint már most is problémás, hogy a jelenlegi szabályok alapján mennyire központosított a SEC, mint hatóság, főleg úgy, hogy a jelek szerint csak korlátozottan van tisztában a kriptoipar sajátosságaival.

Ezért a rendszer ilyen drasztikus megváltoztatása helyett jobb lenne, ha első körben inkább koncepciókban gondolkodnának, hogy mit hogyan lehetséges megvalósítani.

Az elmúlt pár évben a SEC több nagy kriptós vállalat ellen is eljárást indított.

A Ripple, az LBRY és a Coinbase is a célkeresztjükbe került, mert állításuk szerint megszegték a jogszabályokat a működésük során.

Emellett szigorúan áll hozzá a staking bányászathoz és a stablecoinokhoz is, ezzel pedig már lényegesen több kritikát is kapott, hiszen a jelek szerint minden esetben máshogyan akarja rákényszeríteni az akaratát a vállalatokra, ahelyett, hogy egy egységes keretrendszert dolgozna ki.

zeta

Olvastad már? Elon Musk szerint a mesterséges intelligencia elpusztíthatja a civilizációt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Hogyan lehet 100 USDT-ből 1 millió? Ez a 100-szoros potenciállal bíró coin lehet a megoldás?

Vendégbejegyzés A milliomos státusz elérése pénzügyi szabadságot hoz, és mindenki álmodik arról, hogy egyszer eléri ezt a mérföldkövet. Érdekes módon az ilyen sikertörténetek gyakoriak a kriptovaluta...

A Bitcoin (BTC) stabilan tartja magát 100.000 dollár felett – elemzők a kriptovaluta ellenálló képességének okait keresik

Miközben a Bitcoin (BTC) továbbra is erősen tartja magát 100.000 dollár felett, az elemzők azon vitáznak, mi állhat a kriptovaluta ellenálló erejének hátterében. A CryptoQuant elemzője,...

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.