Egymilliárd dollár – ennyi kriptót loptak 2018-ban – összefoglalónk

Biztonság, biztonság és még egyszer biztonság. Nem lehet elégszer ismételni, mivel biztonságból soha nem elég. Ezt a tényt bizonyította be számunkra 2018 is.

Olvastad már? Bányászatra lopott áramot a tajvani férfi

Múlt éven ugyanis nagyjából egymilliárd dollárnyi kriptopénz került illetéktelen kezekbe. Ami még rosszabb, hogy a lopások és sikeres hackertámadások száma is rekordokat döntött az előző évekhez képest.

A CipherTrace tanulmánya

A CipherTrace, kriptopénzekre fókuszáló vállalat közzétette nem túl pozitív eredményekkel szolgáló tanulmányát. Szerintük ugyanis 2018 első három negyedévében csaknem 927 millió dollárnyi kriptopénz loptak el. A leggyakoribb eset a tőzsdék megtámadása volt.

Ha az ellopott tokeneket széfbe tennénk, az az év első felében már majdnem megtelt volna. Történetünk ugyanis a Coincheck 520 milló, illetve a BitGrail 195 millió dollár értékű kirablásával kezdődött.

A harmadik negyedév legnagyobb rablásai voltak a Bithumb (30 millió dollár), illetve a Bancor (13,5 millió dollár) megkárosításai. Ez utóbbi esetében az incidens a teljes projekt bukásához vezetett. A Coinrail megtámadása további 40 millió dollár elvesztéséhez vezetett.

Habár a Kriptoworld csak 2018 közepén indult, egy háromrészes cikksorozatban a teljes első félév hackertámadásait bemutattuk. Ezek az esetek jól mutatják, hogy még a tőzsdék sincsenek 100%-os biztonsági rendszerrel ellátva. A hackerek sosem alszanak, ezt pedig sorra bebizonyítják. Ha tehát nagyobb mennyiségű kriptovalutával rendelkezel, és szeretnéd hosszú távon tárolni, tőzsdék helyett offline tárcákat javaslunk.

A CipherTrace egy figyelmeztetéssel zárta tanulmányát, amely a kriptovaluták elhelyezésének és megtartásának biztonságos módjára tért ki (inkább offline, mintsem tőzsdén vagy forró tárcákban). A kriptopénzeket ugyanis legegyszerűbben a váltókról és az online tárcákból lopják el a legegyszerűbben.

Ha nem tudsz választani, hogy milyen hideg tárcát válassz, tegnapi cikkünk segíthet.

Forrás: kryptomagazin.sk
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon és az Instagramon. Legyen szép estéd!
 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.