Egymilliárd dollár – ennyi kriptót loptak 2018-ban – összefoglalónk

Biztonság, biztonság és még egyszer biztonság. Nem lehet elégszer ismételni, mivel biztonságból soha nem elég. Ezt a tényt bizonyította be számunkra 2018 is.

Olvastad már? Bányászatra lopott áramot a tajvani férfi

Múlt éven ugyanis nagyjából egymilliárd dollárnyi kriptopénz került illetéktelen kezekbe. Ami még rosszabb, hogy a lopások és sikeres hackertámadások száma is rekordokat döntött az előző évekhez képest.

A CipherTrace tanulmánya

A CipherTrace, kriptopénzekre fókuszáló vállalat közzétette nem túl pozitív eredményekkel szolgáló tanulmányát. Szerintük ugyanis 2018 első három negyedévében csaknem 927 millió dollárnyi kriptopénz loptak el. A leggyakoribb eset a tőzsdék megtámadása volt.

Ha az ellopott tokeneket széfbe tennénk, az az év első felében már majdnem megtelt volna. Történetünk ugyanis a Coincheck 520 milló, illetve a BitGrail 195 millió dollár értékű kirablásával kezdődött.

A harmadik negyedév legnagyobb rablásai voltak a Bithumb (30 millió dollár), illetve a Bancor (13,5 millió dollár) megkárosításai. Ez utóbbi esetében az incidens a teljes projekt bukásához vezetett. A Coinrail megtámadása további 40 millió dollár elvesztéséhez vezetett.

Habár a Kriptoworld csak 2018 közepén indult, egy háromrészes cikksorozatban a teljes első félév hackertámadásait bemutattuk. Ezek az esetek jól mutatják, hogy még a tőzsdék sincsenek 100%-os biztonsági rendszerrel ellátva. A hackerek sosem alszanak, ezt pedig sorra bebizonyítják. Ha tehát nagyobb mennyiségű kriptovalutával rendelkezel, és szeretnéd hosszú távon tárolni, tőzsdék helyett offline tárcákat javaslunk.

A CipherTrace egy figyelmeztetéssel zárta tanulmányát, amely a kriptovaluták elhelyezésének és megtartásának biztonságos módjára tért ki (inkább offline, mintsem tőzsdén vagy forró tárcákban). A kriptopénzeket ugyanis legegyszerűbben a váltókról és az online tárcákból lopják el a legegyszerűbben.

Ha nem tudsz választani, hogy milyen hideg tárcát válassz, tegnapi cikkünk segíthet.

Forrás: kryptomagazin.sk
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon és az Instagramon. Legyen szép estéd!
 

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

A Baillie Gifford is belépett a tokenizációs versenybe

A Baillie Gifford az egyik legjobb példája az úgynevezett “old money”, azaz a régivágású pénzügyi világ szereplőinek. Egy több, mint 100 éves, skót alapítású, edinburgh-i...

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.