Egy vezető közgazdász szerint a bitcoin egy piramisjáték

Tendayi Kapfidze, a Nasdaqon is listázott Lending Tree hitelpiac vezető közgazdásza azt állítja, hogy a bitcoin egy „piramisjáték”, mivel feltalálóinak célja csak az volt, hogy pénzt keressenek a kriptopénz másoknak történő eladásával.

Egy, a Yahoo Finance-nek adott interjújában Tendayi Kapfidze azt mondta, szerinte a bitcoin „megoldás a problémakeresésben”, de még mindig mindig nem találta meg azt a problémát, amit keres.

Mint mondta:

Ez egy piramisjáték. Csak akkor gyarapszik a pénzed, ha utánad még több ember lép be. A világunkban nincs valódi haszna. Már tíz éve próbálnak valamilyen felhasználást találni neki.

A neves közgazdász kijelentései nem sokkal az után érkeznek, hogy egy, a Bank of America által közzétett jelentésből kiderült, miszerint a bitcoin eddig az évtized legjobb befektetése, hiszen ha valaki 10 éve 10 dollárt fektetett a vezető kriptopénzbe, mostanra 90 000 dollár boldog tulajdonosa.

Mindez annak ellenére, hogy 2018-ban mennyire véres medve piacnak lehettünk tanúi.

Az eddigi sikerei ellenére a pénzügyi szakértők még mindig azt állítják, hogy a kriptopénzek spekulatív befektetésnek számítanak.

Oliver Pursche, a Bruderman Asset Management vezető piaci stratégája a Yahoo Finance-nek elmondta, ő „számos kriptopénzzel” rendelkezik, amelyeket még 2016-ban és kora 2017-ben vásárolt.

Az öt, általa birtokolt kriptók közül reméli, egyikük egyszer majd fényesebben fog ragyogni, mint bármelyik.

Pursche hozzátette, azért fektetett kriptopénzekbe, hogy növelje portfólióját, és többet tudjon meg a mögöttes technológiáról.

Elmondása szerint nem azért fektetsz kriptopénzbe, mert „azt hiszed, hogy egyszer milliárdos vagy milliomos leszel neki köszönhetően”.

Ehelyett – érvelt – a kriptóba való befektetést „nagyon józanul” kell megvalósítanod, miközben tisztában vagy azzal, mennyi mindent veszíthetsz.

A bitcoinnak mindenféle hívei vannak, akik azt állítják, hogy az árfolyam növekedni fog a jövőben.

Megint mások – mint például a különcnek számító John McAfee kiberbiztonsági szakértő extrém módon bullish jóslatait illetően. Mike Novogratz, milliárdos befektető szerint a BTC-vel 2020-ban 12 000 dollár fölött kereskednek majd.

Az olyan bitcoinmedvék, mint Peter Schiff viszont foggal-körömmel ragaszkodnak ahhoz, hogy a zászlóshajó hamarosan elsüllyed.

Schiff szerint még elér egy 1000 dolláros támaszszintet, ahonnan aztán egy kicsit ugyan megpattan az árfolyam, végül azonban örök csökkenésre lesz ítélve.

Olvastad már? Bitcoin 2019 – A kriptovaluták hullámvölgyes éve véget ért

Forrás: cryptoglobe.com
Kiemelt kép: Bitcoin Clipart

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.