Egy kutató szerint a PoS hozza majd el az ETH számára a Bitcoin fölötti győzelmet

Vivek Raman kutató szerint a fúzió után az ETH inflációja alacsonyabb lesz, a biztonság jobb lesz, és az ETH digitális kötvényként pozicionálja majd magát.
Ahogy az Ethereum a proof-of-stake (PoS) irányába mozdul el, egy decentralizált pénzügyi (defi) kutató azzal érvelt, hogy a platform megelőzheti a Bitcoin (BTC) trónját a kriptók top dogjaként.
,

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Vivek Raman kutató egy Twitter-fonalban kiemelte, hogy a közelgő Ethereum Merge jobb gazdasági struktúrát hozhat létre az okosszerződéses platform számára.
Raman szerint a PoS-re való áttérés csökkenti az ether (ETH) inflációját, jobb biztonságot ad és digitális kötvényként pozicionálja a kriptót.
Raman szerint a merge után az ETH inflációja 4,3%-ról 0,22%-ra csökken. A kutató kifejtette, hogy ez az ökoszisztéma számára 95%-os kibocsátás-csökkenést jelent, ami korlátozza az egy nap alatt eladható ETH-k számát.
Emellett a kutató azt is kifejtette, hogy a platform a merge után jobb biztonsággal fog működni. Az Ethereum társalapítójának, Vitalik Buterinnek egy bejegyzését idézve Raman kiemelte, hogy a hálózat megtámadása többe fog kerülni, ha egyszer PoS-en fut.

Mindezek mellett Raman úgy véli, hogy az Ethereum Merge lehetővé teszi, hogy az ETH kiegészítse a bitcoin értéktárolóként és fedezeti eszközként való felhasználását.
Míg a BTC digitális aranyként fog működni, Raman szerint az ETH digitális kötvényként és a defi legfőbb fedezetként használt eszközeként fog funkcionálni.
Július elején az Ethereum-hálózatban történő tranzakciókhoz szükséges átlagos gas díjak 1,57 dollárra csökkentek, amire utoljára 2020-ban volt példa.
A gas díjak csökkenése követi a non-fungible token (NFT) eladások csökkenő tendenciáját, a napi NFT vásárlások egyéves mélypontra zuhantak.
Miközben a hálózat gas díjai alacsonyak, az Ethereum Name Service regisztrációi 200%-kal megugrottak. Ez július elején történt, amikor az ENS Dashboard 11.042 regisztrációról 29.727-re ugrott.
A hájp a második legnagyobb ENS-értékesítésnek is tulajdonítható, amely ugyanazon a hétvégén történt, mint a regisztrációk megugrása.

Olvastad már? Csökken a tőzsdék bitcoin-készlete

Forrás:  cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.