Egy kutató szerint a PoS hozza majd el az ETH számára a Bitcoin fölötti győzelmet

Vivek Raman kutató szerint a fúzió után az ETH inflációja alacsonyabb lesz, a biztonság jobb lesz, és az ETH digitális kötvényként pozicionálja majd magát.
Ahogy az Ethereum a proof-of-stake (PoS) irányába mozdul el, egy decentralizált pénzügyi (defi) kutató azzal érvelt, hogy a platform megelőzheti a Bitcoin (BTC) trónját a kriptók top dogjaként.
,

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Vivek Raman kutató egy Twitter-fonalban kiemelte, hogy a közelgő Ethereum Merge jobb gazdasági struktúrát hozhat létre az okosszerződéses platform számára.
Raman szerint a PoS-re való áttérés csökkenti az ether (ETH) inflációját, jobb biztonságot ad és digitális kötvényként pozicionálja a kriptót.
Raman szerint a merge után az ETH inflációja 4,3%-ról 0,22%-ra csökken. A kutató kifejtette, hogy ez az ökoszisztéma számára 95%-os kibocsátás-csökkenést jelent, ami korlátozza az egy nap alatt eladható ETH-k számát.
Emellett a kutató azt is kifejtette, hogy a platform a merge után jobb biztonsággal fog működni. Az Ethereum társalapítójának, Vitalik Buterinnek egy bejegyzését idézve Raman kiemelte, hogy a hálózat megtámadása többe fog kerülni, ha egyszer PoS-en fut.

Mindezek mellett Raman úgy véli, hogy az Ethereum Merge lehetővé teszi, hogy az ETH kiegészítse a bitcoin értéktárolóként és fedezeti eszközként való felhasználását.
Míg a BTC digitális aranyként fog működni, Raman szerint az ETH digitális kötvényként és a defi legfőbb fedezetként használt eszközeként fog funkcionálni.
Július elején az Ethereum-hálózatban történő tranzakciókhoz szükséges átlagos gas díjak 1,57 dollárra csökkentek, amire utoljára 2020-ban volt példa.
A gas díjak csökkenése követi a non-fungible token (NFT) eladások csökkenő tendenciáját, a napi NFT vásárlások egyéves mélypontra zuhantak.
Miközben a hálózat gas díjai alacsonyak, az Ethereum Name Service regisztrációi 200%-kal megugrottak. Ez július elején történt, amikor az ENS Dashboard 11.042 regisztrációról 29.727-re ugrott.
A hájp a második legnagyobb ENS-értékesítésnek is tulajdonítható, amely ugyanazon a hétvégén történt, mint a regisztrációk megugrása.

Olvastad már? Csökken a tőzsdék bitcoin-készlete

Forrás:  cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.