Egy kutató szerint a PoS hozza majd el az ETH számára a Bitcoin fölötti győzelmet

Vivek Raman kutató szerint a fúzió után az ETH inflációja alacsonyabb lesz, a biztonság jobb lesz, és az ETH digitális kötvényként pozicionálja majd magát.
Ahogy az Ethereum a proof-of-stake (PoS) irányába mozdul el, egy decentralizált pénzügyi (defi) kutató azzal érvelt, hogy a platform megelőzheti a Bitcoin (BTC) trónját a kriptók top dogjaként.
,

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Vivek Raman kutató egy Twitter-fonalban kiemelte, hogy a közelgő Ethereum Merge jobb gazdasági struktúrát hozhat létre az okosszerződéses platform számára.
Raman szerint a PoS-re való áttérés csökkenti az ether (ETH) inflációját, jobb biztonságot ad és digitális kötvényként pozicionálja a kriptót.
Raman szerint a merge után az ETH inflációja 4,3%-ról 0,22%-ra csökken. A kutató kifejtette, hogy ez az ökoszisztéma számára 95%-os kibocsátás-csökkenést jelent, ami korlátozza az egy nap alatt eladható ETH-k számát.
Emellett a kutató azt is kifejtette, hogy a platform a merge után jobb biztonsággal fog működni. Az Ethereum társalapítójának, Vitalik Buterinnek egy bejegyzését idézve Raman kiemelte, hogy a hálózat megtámadása többe fog kerülni, ha egyszer PoS-en fut.

Mindezek mellett Raman úgy véli, hogy az Ethereum Merge lehetővé teszi, hogy az ETH kiegészítse a bitcoin értéktárolóként és fedezeti eszközként való felhasználását.
Míg a BTC digitális aranyként fog működni, Raman szerint az ETH digitális kötvényként és a defi legfőbb fedezetként használt eszközeként fog funkcionálni.
Július elején az Ethereum-hálózatban történő tranzakciókhoz szükséges átlagos gas díjak 1,57 dollárra csökkentek, amire utoljára 2020-ban volt példa.
A gas díjak csökkenése követi a non-fungible token (NFT) eladások csökkenő tendenciáját, a napi NFT vásárlások egyéves mélypontra zuhantak.
Miközben a hálózat gas díjai alacsonyak, az Ethereum Name Service regisztrációi 200%-kal megugrottak. Ez július elején történt, amikor az ENS Dashboard 11.042 regisztrációról 29.727-re ugrott.
A hájp a második legnagyobb ENS-értékesítésnek is tulajdonítható, amely ugyanazon a hétvégén történt, mint a regisztrációk megugrása.

Olvastad már? Csökken a tőzsdék bitcoin-készlete

Forrás:  cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.