Egy kutató szerint a PoS hozza majd el az ETH számára a Bitcoin fölötti győzelmet

Vivek Raman kutató szerint a fúzió után az ETH inflációja alacsonyabb lesz, a biztonság jobb lesz, és az ETH digitális kötvényként pozicionálja majd magát.
Ahogy az Ethereum a proof-of-stake (PoS) irányába mozdul el, egy decentralizált pénzügyi (defi) kutató azzal érvelt, hogy a platform megelőzheti a Bitcoin (BTC) trónját a kriptók top dogjaként.
,

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Vivek Raman kutató egy Twitter-fonalban kiemelte, hogy a közelgő Ethereum Merge jobb gazdasági struktúrát hozhat létre az okosszerződéses platform számára.
Raman szerint a PoS-re való áttérés csökkenti az ether (ETH) inflációját, jobb biztonságot ad és digitális kötvényként pozicionálja a kriptót.
Raman szerint a merge után az ETH inflációja 4,3%-ról 0,22%-ra csökken. A kutató kifejtette, hogy ez az ökoszisztéma számára 95%-os kibocsátás-csökkenést jelent, ami korlátozza az egy nap alatt eladható ETH-k számát.
Emellett a kutató azt is kifejtette, hogy a platform a merge után jobb biztonsággal fog működni. Az Ethereum társalapítójának, Vitalik Buterinnek egy bejegyzését idézve Raman kiemelte, hogy a hálózat megtámadása többe fog kerülni, ha egyszer PoS-en fut.

Mindezek mellett Raman úgy véli, hogy az Ethereum Merge lehetővé teszi, hogy az ETH kiegészítse a bitcoin értéktárolóként és fedezeti eszközként való felhasználását.
Míg a BTC digitális aranyként fog működni, Raman szerint az ETH digitális kötvényként és a defi legfőbb fedezetként használt eszközeként fog funkcionálni.
Július elején az Ethereum-hálózatban történő tranzakciókhoz szükséges átlagos gas díjak 1,57 dollárra csökkentek, amire utoljára 2020-ban volt példa.
A gas díjak csökkenése követi a non-fungible token (NFT) eladások csökkenő tendenciáját, a napi NFT vásárlások egyéves mélypontra zuhantak.
Miközben a hálózat gas díjai alacsonyak, az Ethereum Name Service regisztrációi 200%-kal megugrottak. Ez július elején történt, amikor az ENS Dashboard 11.042 regisztrációról 29.727-re ugrott.
A hájp a második legnagyobb ENS-értékesítésnek is tulajdonítható, amely ugyanazon a hétvégén történt, mint a regisztrációk megugrása.

Olvastad már? Csökken a tőzsdék bitcoin-készlete

Forrás:  cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.