Egy holland bíróság felszólította a Facebookot a hamis bitcoinreklámok eltávolítására

Egy holland bíróság elrendelte, hogy a Facebooknak el kell távolítania a bitcoinnal kapcsolatos csaló befektetések reklámait, miután John de Mol, helyi milliárdos TV-producer pert indított a cég ellen.
De Mol 2019 júniusában kezdeményezte az eljárást a közösségi oldal ellen. Szerinte a Facebook több megkeresésére sem távolította el a csaló reklámokat, melyek az ő és egyéb hírességek arcával reklámoztak átveréseket, és összesen 1,7 millió eurós veszteséget okoztak a befektetők számára.

A döntés – a bíróság ás a Facebook álláspontja

De Mol követelése után a holland bíróság úgy döntött, hogy a Facebooknak el kell távolítania a hirdetéseket és minden információt át kell adnia a reklámokat feladó személyekről. Ellenkező esetben 1,1 millió euró büntetést kaphat az oldal.
A bíróság kimondta:

„A Facebook azt állítja, hogy csak egy független információközvetítő, így nem lehet cselekvésre kényszeríteni, és ez elfogadhatatlan. A cég túlságosan aktív szerepet játszik a reklámokban, ez adja az elsődleges üzleti modelljét.”

A Facebook a bíróságon elmondta, hogy a reklámokat eltávolították, és „minden lehetséges jogi intézkedést fontolóra vesznek, köztük a fellebbezést is.”
Mint mondták:

„A döntés nem befolyásolja elkötelezettségünket az ilyen reklámokkal szemben. Nem mondhatjuk el elégszer, hogy az ilyen reklámoknak nincs helye az oldalon, és eltávolítjuk őket, amint rájuk találunk.”

Nem az első eset

Ez nem az első alkalom, hogy De Mol megtámadta a Facebookot, amiért ő szerepel egyes reklámokon. Először 2018 októberében találkozott a jelenséggel.
Ekkoriban Jacqueline Schaap, De Mol jogi csapatának ügyvédje elmondta:

„John de Mol először 2018 októberében vette észre a reklámokat, de nem tudjuk, hogy mikor bukkantak fel először. Korábban nem vettük észre őket, de ez nem azt jelenti, hogy nem is közölték őket.”

Martin Lewis, brit újságíró–műsorvezető is pert indított a Facebook ellen 2018 áprilisában. Lewis azzal vádolta a céget, hogy megvezető kriptoreklámokkal sértették meg hírnevét.
A közösségi oldal egyébként 2018 elején betiltotta a kriptovalutákkal kapcsolatos reklámokat.
Azonban pár hónappal később ezt visszavonták, és egy évvel a libra bejelentése előtt ismét engedélyezték az ilyen jellegű hirdetéseket.

Olvastad már? Bobby Lee: 2028-ban a bitcoin lesz az új arany

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.