Egy hacker 30 000 EOS-t lopott egy szerencsejáték alkalmazás kiskapuján keresztül

Egy hacker legalább 30 000 EOS-hoz jutott, egy decentralizált szerencsejáték-alkalmazás kizsákmányolásán keresztül. A támadó gépeket bérelt fel, hogy leterhelje a hálózatot, és minden játékban garantálja a győzelmet.  

Egy bűneset anatómiája

A Twitter-közösség megállapítása szerint a támadó több mint 30 ezer EOS-t lopott azáltal, hogy manipulálta a nyerési feltételeket az alkalmazásban.

Először hatalmas mennyiségű processzor-erőforrástés adatforgalmat (NET) bérelt az EOS REX nyersanyagtőzsdéjén. A felhasznált CPU- és NET-erőforrásokkal a hacker megtámadta a szerződést és kiárazta a többi felhasználó tranzakcióját.
A hálózat leterhelésével a támadó új szerződéseket indított az alkalmazásban. Az alkalmazás azonban tranzakciókra hagyakozik, hogy eldöntse a győzelmi feltételeket, így a támadó ezeket is manipulálta.
A leterhelés azt eredményezte, hogy a támadó és a megtámadott alkalmazás elég számítási teljesítménnyel rendelkezett, hogy tovább működjön. Ez megakadályozta a fejlesztőket a támadás megfékezésében
https://twitter.com/rektkid_/status/1172771309459255296?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1172771309459255296&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fhacker-steals-30000-eos-through-gambling-dapp-loophole%2F

EOS: a kiválasztott platform?

Az EOS megelőzte az Ethereumot, mint a decentralizált alkalmazások felhasználóinak platformja, a legtöbb forgalom szerencsejátékokkal kapcsolatos alkalmazásokon történik.
Egyes jelentések szerint ez azonban botoknak köszönhető, mivel a dAppok nem rendelkeznek elég valós forgalommal.

A kritikusok a rendszer centralizációját is támadják, emiatt Dan Larimar, az EOS alapítója a tavalyi év elején vitába keveredett a Bitcoinnal és az Ethereummal. Larimar azt állította, hogy „le tudja állítani” a két legnagyobb kriptopénz hálózatát.
Nemrég az EOS hitelességén újabb csorba esett, amikor Larry Sanger, a Wikipedia társalapítója azt mondta, hogy a rendszer „lényegében a kínaiak által centralizált.”
Sanger elmagyarázta, hogy miért nem tudja folytatni dAppját a platformon.
Lehet, hogy igaza van, ugyanis a kínai kormány továbbra is az EOS-t tartja top tízes kriptopénzlistájának első helyén, miközben a bitcoin mégcsak nem is szerepel rajta.

Olvastad már? Venezula: rekodmagasan a bitcoinkereskedés, miután a bankok felkarolták a Petrót

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.