Egy brutális kriptoátverés során 282.000 dollárt loptak el egy brit férfitől

Egy alkalommal férfiak látogatták meg a házát, hogy további készpénzt gyűjtsenek.
Nottinghamshire Robin Hood híres megyéje, ahol az angol betyár a gazdagoktól lopott, hogy a szegényeknek adjon.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Napjainkban az erdős vidék egy kevésbé romantikus lopásnak adott otthont: a fővárosi rendőrség szerint egy baljós kriptopénz-csalás 200.000 fontot (282.000 dollárt) lopott ki egy helybéli zsebéből.
A magát megnevezni nem kívánó áldozatot egy 2020-as online beszélgetést követően verték át a csalók.
Rábeszélték, hogy fektesse be a pénzét egy hamis brókercégbe, és jelentős hozamot ígértek a Bitcoin bikafutására.
A csalók arra is rávették a férfit, hogy adjon nekik távoli hozzáférést a számítógépéhez, ahol érzékeny személyes adatokat szipkáztak el, hogy a nevében kölcsönt vegyenek fel.
Megfélemlítés és zaklatás következett: a férfiak még az ajtaja előtt is megjelentek, hogy készpénzt gyűjtsenek a „további befektetésekhez” – állítja a rendőrség.
David Breach nyomozó őrmester azt mondta a rendőrségi jelentésben:

„A befektetési csalásokról szóló jelentések jelentősen megnövekedtek a koronavírus-járvány kezdete óta, ami nem meglepő, ha arra gondolunk, hogy a nagy többségünknek az élet szinte minden területét számítógépen vagy mobiltelefonon kell lebonyolítania”.

A júniusi kriptohamisítási hírek összefoglalója

Bár ez az átverés különösen aljasul hangzik, a kriptocsalások mindennaposak, és a módszereik is sokrétűek.
Június 2-án az Apple társalapítója, Steve Wozniak elvesztette a YouTube elleni bírósági ügyét, miután csalók az ő képmását használták fel videókban a felhasználók becsapására.
A Santa Clara megyei bíróság úgy döntött, hogy az amerikai szövetségi törvények értelmében az online platformok nem felelősek a felhasználók által feltöltött tartalmakért.
Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság szerint a 2020 októbere és 2021 márciusa közötti hat hónapban az amerikai fogyasztók 82 millió dolláros veszteséget jelentettek az online kriptopénzbűnözők javára.

A Nemzetközösség keleti végein szintén hasonlóan rosszul néz ki a helyzet. Az Ausztrál Verseny- és Fogyasztói Bizottság ebben a hónapban jelentette be, hogy az ausztrálok tavaly 20,5 millió dollárt fizettek ki Bitcoinban és más kriptovalutákban csalóknak.
Talán itt az ideje, hogy megismételjük a nyilvánvalót: a kriptóba beszállni vágyóknak rengeteg jó hírű belépőpont áll a rendelkezésükre.
A kriptó szerelmére, senki ne válaszoljon ismeretlen feladóktól származó, gyors meggazdagodást ígérő kéretlen üzenetekre.

Olvastad már? A Bitcoin-bányászok élesítik az adatvédelemre összpontosító Taproot-frissítést

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.