Egy amerikai szenátor a bitcoinba és ethereumba fektet a Grayscale-en keresztül

Patrick Toomey amerikai szenátor befektetéseket jelentett be a Grayscale bitcoin- és ethereum Trustokba.
Nyilatkozata nem sokkal követte képviselőtársa, Barry Moore amerikai képviselő nyilatkozatát, aki kijelentette, hogy dogecoinba, etherbe és a cardanóba fektetett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Pat Toomey szenátor kriptopénz-befektetései

Egyre több amerikai törvényhozó fektet kriptopénzekbe vagy kriptovalutákhoz kapcsolódó vagyoneszközökbe.
A július 7-én benyújtott Periodic Transaction Report szerint Patrick Toomey pennsylvaniai szenátor kétszemélyes kriptopénz-befektetést jelentett be, egyenként 1000 és 15.000 dollár közötti értékben.
Az egyik a Grayscale Bitcoin Trustban (GBTC), a másik pedig a Grayscale Ethereum Trustban (ETHE) volt.

Forrás: Amerikai Szenátus

A szenátor befektetéseinek értéke a vásárlások óta egyébként csökkentek. A Grayscale Bitcoin Trustba (GBTC) június 15-én fektetett be, amikor az árfolyam 33,23 dollár körül volt.
A cikk írásakor ez 27,65 dollárra esett. Ami a Grayscale Ethereum Trustba történő befektetését illeti, az árfolyam június 14-én 24,45 dollár volt, amikor megvásárolta, de azóta a cikk írásakor 20,41 dollárra esett.
Toomey a közelmúltban aggodalmának adott hangot a kriptorendszer szabályozásával kapcsolatban.
Néhány nappal a Grayscale bitcoin és ethereum trustokba való befektetése előtt a szenátor levelet írt Janet Yellen pénzügyminiszternek, amelyben arra sürgette a pénzügyminisztériumot, hogy „jelentős módosításoka” végezzen a Pénzügyi Bűnüldözési Hálózat (FinCEN) kriptojavaslataihoz.
Úgy véli, hogy ha a jelenlegi javaslatokat elfogadják, „azok káros hatással lennének a pénzügyi technológiára (fintech), az amerikaiak alapvető magánélet-védelmére és a tiltott tevékenységek elleni küzdelemre irányuló erőfeszítésekre”.
A FATF iránymutatásával kapcsolatban is aggályokat fogalmazott meg. A pennsylvaniai törvényhozó nem az egyetlen amerikai szenátor, akinek bitcoinhoz kapcsolódó befektetése van.

A nyíltan bitcoinpárti Cynthia Lummis wyomingi szenátornak körülbelül öt bitcoinja van.
Arra biztatta „az embereket, hogy vásároljanak és tartsanak” BTC-t. „Arra bátorítom őket, hogy tegyenek félre bitcoint a nyugdíjukra, a jövőjükre”.
Nemrég Barry Moore alabamai amerikai képviselő is bejelentette kriptopénz-befektetéseit. Őt dogecoint (DOGE), ethert (ETH) és cardanót (ADA) vásárolt.

Olvastad már? Nagyszerű vétel? A bitcoint rekordmértékű 59%-kal a stock-to-flow alatt kereskedik

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.