Bloomberg elemzés: idén meglesz a 20000 dolláros árfolyam

Kemény menet áll a bitcoin mögött, ahogy hetek óta először át tudta törni a tízezer dolláros ellenállást, hogy rögtön utána erős ütést kapjon.

Percek alatt 1500 dollárral csökkent az árfolyam a BitMEX-en, vélhetően az eladási ajánlatok felpörgése miatt.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Más derivatíva tőzsdéken, ahogy a spot piacokon is, a BTC tartani tudta a 9000 dolláros szintet. A brutális kiárusítás ellenére a Bloomberg elemzői továbbra is duplázódásra számítanak, még az idén.
Ehhez az amúgy üdvözlendő forgatókönyvhöz a mögöttes fundamentumokat is megosztották.

Húszezer még idén

Mike McGlone, a Bloomberg jól ismert vezető elemzője szerint a bitcoin jó úton halad, hogy idén elérje az eddigi rekordárát.
McGlone úgy érvel, az előző hónapok ármozgásai, a felezés előtt és után is, nagyon hasonlóak a 2016-os mozgásokhoz. Ha pedig ez tovább folytatódik, akkor jön a húszezer.

„A bitcoin most szinte pontosan másolja a 2016-os mozgást. Azóta ugyan eltelt négy év, és a ’18-as, 75%-os zuhanás óta is kettő, mégis úgy véljük, ha folytatódik ez a trend, akkor idén újra eléri az eddigi rekordot, a 20000 dollárt.”

Az optimizmus nem véletlen, több piaci faktort is azonosítottak, amelyek ebbe az irányba mutatnak:

  • a bitcoin felülteljesíti a tőzsdepiacot, így több befektetőt csábíthat a kriptoszférába
  • növekszik az intézményi részvétel, ez a CME határidős piacából látszik
  • az aktív bitcoin-címek száma növekszik
  • a felezés várhatóan pozitív hatással lesz a piaci kereslet-kínálat dinamikájára.

Más is hasonlóra számít

Nem McGlone az egyetlen, akinek a szeme előtt a 20k lebeg. Arthur Hayes, a BitMEX ügyvezetője az áprilisi hírlevelükben szintén úgy nyilatkozott, szerintük a BTC még idén új rekordárat ér el.
Ezt pedig a kormányok és központi bankok által erőltetett gigantikus pénzügyi mentőcsomagok fogják megalapozni:

„Mindenki tudja, hogy mi forog kockán, és ez az, amiért a bankárok és a politikusok minden lehetséges eszközt bevetnek a problémák megoldására. De csak ismételni tudom magam, ez inflációt fog okozni. Több pénz fog jutni a csökkenő mennyiségű termékre és szolgáltatásra. Csak két dolog létezik, amelyiket át lehet vinni az új rendszerbe, bármilyen is lesz az, az arany és a bitcoin.”

Dan Morehead, a világ egyik legnagyobb kriptó-fókuszú befektetési alap, a Pantera Capital vezetője szinte pontosan ugyanezeket az aggályokat vetette fel.
Ő az áprilisi hírlevélben írt arról, hogy a központi bankok pénznyomtatása miatt minden termék, amelyből nem lehet ugyanilyen gyorsan újat előállítani, drágulni fog:

„Ahogy a kormányok növelik a papírpénz mennyiségét, több papírdarab fog kelleni ahhoz, hogy megvásárolj valamit, amelynek nem növelhető a készlete. Például részvényt, vagy ingatlant, amelyek így többe fognak kerülni. Úgy vélem ez fog történni. Emellett persze más eszközosztályok ára is inflálódni fog, az aranyé, a bitcoiné, és a többi kriptopénzé is.”

Olvastad már? A hagyományos befektetők kiszóródnak a mintázatok követésével

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.