Az orosz miniszterelnök legalizálná a kriptopiacokat

Mihail Misusztyin orosz kormányfő nemrég javaslatot nyújtott be a kriptopénzek, így a bitcoin adóügyi besorolását illetőn.
Mihail Misusztyin, Oroszország miniszterelnöke támogatását fejezte ki a helyi kriptopiac iránt.

A november 26-ai kormányülésen Misusztyin javaslatot tett arra, hogy a kriptopénz-tulajdonosok jogi védelmet kapjanak az országon belül, hogy tovább növekedhessen ez az iparág.
Misusztyin szerint egy ilyen keretrendszer „civilizált növekedést hozna az ipar számára, így a tulajdonosok megvédhetik jogaikat és érdekeiket, emellett az ármánykodásokat is csökkentené.”
A kormányfő azt tervezi, hogy a bitcoinhoz hasonló kriptopénzeket tulajdonként lehetne bejegyezni az orosz adókódexbe.

„Változtassuk meg az adókódexet, hogy a digitális pénzügyi eszközök is elismerést kapjanak mint tulajdon, így a tulajdonosok jogi védelmet kaphatnak bármilyen illegális tevékenység esetén, emellett tulajdonjogaikat is megvédhetnék a bíróságokon.”

Mishustin 2020 januárjában váltotta Dmitrij Medvegyev korábbi miniszterelnököt, azóta pedig a digitális gazdaság fejlesztésére sürgeti az országot.
Ennek ellenére továbbra is kérdéses a helyi kriptopiac helyzete, mivel a kormány 2021 januárjától betiltaná a kriptopénzes fizetéseket.

Az orosz hatóságok emellett börtönbüntetést szabnának ki minden be nem jelentett, 600.000 dollár feletti értékű kriptoutalásért.
Mindeközben az orosz pénzügyi hatóságok saját blokklánc- és kriptopénz-szolgáltatást szeretnének indítani.
Ahogy arról korábban a Kripworldön is beszámoltunk, november 19-én az egyik legnagyobb orosz bank leányvállalata, a Gazprombank Switzerland bejelentette bitcointranzakciós szolgáltatását, miután megkapták a szükséges engedélyeket a svájci hatóságoktól.

Olvastad már? Szakértők szerint az intézmények emelték 19 ezerig az árfolyamot, és most következnek majd az altok

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.