Az amerikai dollárindex ellentétes mozgása a Bitcoinnal

Ha nyitott szemmel járunk, megfigyelhető és figyelmen kívül hagyhatatlan ez az ellentétes mozgás a dollár és a kriptopiac között.
Amint már megszokhattuk az előző hetekben, ismételten nagy volatilitásnak lehettünk szemtanúi.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Manapság a FED meetingjeit és FOMC gyűléseit árgus szemekkel figyelik a befektetők, kereskedők és a HODLerek, számolva azzal a ténnyel, hogy az Amerika jegybank elnöke Jerome Powell közleményé az elvártnál kedvezőbb vagy kedvezőtlenebb.

A DXY egy olyan index, amely az USD erejét méri hat másik globális valutából álló kosárral szemben-
EUR, GBP, JPY, CAD, CHF, SEK.

Az index akkor emelkedik, amikor a dollár erősödik a többi devizához képest, és csökken, ha esik az értéke a másik hat valutával szemben.

DXY egy nagyon erős és hasznos gazdasági mutató. Ezért amikor a DXY emelkedik a globális piacok értéke csökken.

Amennyiben meredek esésen megy keresztül a részvény és kripto piac, az emberi pszichológiának nem szabhatunk gátat, egy természetes emberi reakciónak esünk áldozatául, amit „Panic sell-nek” nevezünk.

Érzelmeink fölénk kerekednek, az agy nem képes racionálisa döntést hozni, így ezekben az esetekben sajnos hirtelen rossz döntést hozunk és kiszállunk pozíciónkból.

Az amerikai kötvénypiac emelkedése – süllyedése is számos hatással lehet a dollár árfolyamára.

Ha a kötvényhozam emelkedik a befektetők kivonják likviditásukat a tőzsdékről és egy biztosabb, aktuálisan kecsegtetőbb instrumentumba fektetik be pénzüket.

Amikor újabb emelkedésbe kezd a kripto és részvény szektor, kötvényeiktől megválnak, majd újra visszatérnek eredeti befektetéseikhez.

Forrás: google.com

BTC inverz korrelációja a dollárindexszel szemben (DXY)

BTC/USD diagramm:

Forrás: google.com

Megvan az oka annak, hogy a korai mutatók negatív korrelációt sugallnak a Bitcoin ára és a DXY között.

Ez azt jelenti, hogy ha a USD emelkedik, akkor a BTC és egyéb kripto elemek árfolyamesése elég magas.

További dollár erősödésre lehet számítani az elkövetkezendő időszakba, mivel az USA csak rendkívül szigorú monetáris politikával tudja kezelni az aktuális helyzetet, mivel amerika célja, hogy az 2% környékére csökkentse az inflációt.

Minél magasabb az infláció, annál erősebb a dollár. Hogy miért?

Mindenki arra spekulál, hogy a FED még magasabb szintekre emeli a kamatrátát, jóval magasabb szintre, mint az EU.

Ennek hatására a nagybefektetőknek sokkal kedvezőbb lesz amerikai kötvényeket vásárolni, mint európai kötvénybe fektetni pénzüket. Ennek hatására a dollár exponenciális növekedése újabb magasságokba törhet.

Összességében egy tökéletes indikátor lehet a befektető számára, ha figyelemmel kíséri a DXY és az amerikai kötvény árfolyam ingadozásait.

Amint a DXY elképesztő ereje csökkenésbe fordul , lehetőség nyílik egy masszív felfelé irányuló trendet meglovagolni.

Olvastad már? 5%-ot nőtt a bitcoin, ez lehet az első „zöld” szeptember 2016 óta

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.