Antminer S17+ és T17+, a Bitmain új gyöngyszemei

A Bitmain-társalapító Jihan Wu ezen a héten, a World Digital Mining Summiton bejelentette két új Antminer 17-es sorozat kibocsátását.
A World Digital Mining Summit elég komoly beszédtéma volt októberben, a várható fontos bejelentések miatt. Az egyik ezek közül Jihan Wu Bitmain-társalapítótól érkezett, aki két új kiegészítést jelentett be az Antminer 17-es sorozathoz.
A két új modell az S17+ és T17+ lesznek – fejlesztések várhatók a hashrátán és az energiafogyasztás hatékonyságán.

Adatok a fejlesztett gépekről

Wu szerint az Antminer S17+ 73TH/s-mal rendelkezik majd, miközben energiaigénye 40J/TH lesz. A T17+-nak ezzel szemben alacsonyabb, 64TH/s-os hashrátája lesz, hashekre vetített energiaigénye pedig magasabb, 50 J/TH.
Wu szintén hozzátette, hogy az Antminerek vezető modellek lesznek a bányászat innovációját tekintve. Elárulta:
Valamennyien a rig dizájnjának és a hatékonyságnak a jövőjét képviselik.
Elmondta, miszerint a Bitmain célja, hogy továbbra is elkötelezett maradjon a bányászgépek kapacitásának kutatásaiban és fejlesztéseiben, amely végül lehetővé teszi majd a vállalat számára, hogy eszközeit továbbfejlessze.
Egy másik fontosabb részlet a gépekkel kapcsolatban, hogy egy újfajta, kétcsöves hőelvezetési technológiát alkalmaznak majd, amellyel csökkenthető a ventilátorok keltette zaj.
A jelentés szerint a modellek rendelkeznek majd magashőmérséklet- és üzemzavar-védelemmel, amely nagyobb stabilitást teremt, és lehetővé teszi a bányászok számára a biztonságos üzemeltetést.
És végül, mindkét eszközben integráltak egy olyan megoldást, amely segítségével könnyen beépíthetővé válnak a bányásztanyák gépei közé, azok méreteitől függetlenül.
Wu akkor azt is elárulta, hogy a rendelések leadása október 11-től lesz lehetséges. Az új információk szerint a megrendelt termékeket napokon belül, december 1. és 11. között szállítják majd le.

A Bitmain reméli, hogy visszaszerzi az első helyet

Korábban ebben a hónapban számoltak be arról, hogy a Bitmain bitcoinbányászati ágazatban való dominanciája jelentős akadályokon ment keresztül az utóbbi 3 hónapban.
A magas árvolatilitás, a vállalat vezetői struktúrájában kialakult viszályok, valamint a vetélytársak fokozott aktivitása miatt a Bitmain elveszítette vezető bitcoinblokkgyártóként betöltött szerepét.
A legújabb S17 bányászrigek, valamint az újonnan épülő texasi bányászfarm azonban kritikus katalizátorok lehetnek abban a folyamatban, amelyben a Bitmain visszaszerzi a dobogó legmagasabb fokát.

Olvastad már? Frissítést kapott a Bitcoin-protokoll, immáron „atombiztos”

Forrás: bitcoinist.com
Kiemelt kép: kriptoworld archívum

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.