„A kriptók 99,99%-a átverés”

Az ismert kriptokritikus, Nouriel Roubini egy nemrégiben tartott beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a befektetőknek távol kellene maradnia a kriptopénzektől, hiszen azok 99,99%-a nem más, mint átverés és piramisjáték.

A Dr Doom néven is emlegetett közgazdász a Yahoo Finance egyik interjújában beszélt a kriptopénzekről, ennek során fejtette ki a nézeteit.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Roubini a New York University professzora, valamint a Roubini Global Economics piaci és makrogazdasági elemzőcég elnöke, aki a rendszeres vészmadárkodásáról híres.

A novemberben csődbe ment FTX tőzsdéről, és annak vezetőjéről, Sam Bankman-Friedről is szót ejtett.

SBF-ről a bíróság kimondta, hogy nem bűnös azokban a csalási vádpontokban, amelyek miatt eljárás indult ellene.

„A kriptopénzek 99,99%-a szó szerint átverés, egy piramisjáték. Buborék, amely ki fog pukkanni. Az FTX tőzsde, meg SBF nem a kivétel a szabály alól, hanem maga a szabály.”

A közgazdász határozottan azt tanácsolta a befektetőknek, hogy maradjanak távol a kriptopénzektől.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Ráadásul azt gondolja, hogy a bitcoin-tulajdonosok nagy része nem 100 vagy 1000 dolláron vette a coinjait, hanem 2021-ben jutott hozzájuk, mikor a 20 ezerről 69 ezerre növekedés miatt rengeteg ember lépett be a területre.

Ők sokkal többet fizettek, mint a jelenlegi piaci ár.

„A gatyájuk is ráment erre, és ez elég nagy baj, egy rémálom. Ráadásul nem csak a bitcoin-befektetők vesztettek pénzt, egy sor más kriptopénz esett 90 vagy akár 95%-ot. Nagyjából 20 ezer ICO volt, ezek 80%-a hivatalosan is csalás, 17%-uk pedig nullára futott. Szóval 97% a veszteség aránya.”

Roubini úgy véli, az iparág résztvevőinek nagy része börtönben kellene, hogy legyen, és az embereknek távol kellene tartaniuk magukat tőlük.

A közgazdász már régóta nagy kriptokritikus hírében áll, és a megfogalmazása szerint a kriptotámogatók többsége bűnöző.

A Binance tőzsde vezetőjét, CZ-t egyszer két lábon járó időzített bombának nevezte.

Hasonló nézeteket vall a SEC vezetője, Gary Gensler is, aki nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy a kriptopénzek többsége el fog bukni, és azt javasolta a befektetőknek, hogy ne foglalkozzanak ezzel az eszközosztállyal.

A SEC egyik korábbi vezetője, John Reed Stark szintén a közelmúltban osztotta meg a követőivel a közösségi médiában, hogy szerinte a szabályozói aktivitás még csak most kezdett el növekedni.

Olvastad már? Aranyalapú stabilcoinon dolgozik Irán és Kína

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: World Economic Forum

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.