„A kriptók 99,99%-a átverés”

Az ismert kriptokritikus, Nouriel Roubini egy nemrégiben tartott beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a befektetőknek távol kellene maradnia a kriptopénzektől, hiszen azok 99,99%-a nem más, mint átverés és piramisjáték.

A Dr Doom néven is emlegetett közgazdász a Yahoo Finance egyik interjújában beszélt a kriptopénzekről, ennek során fejtette ki a nézeteit.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Roubini a New York University professzora, valamint a Roubini Global Economics piaci és makrogazdasági elemzőcég elnöke, aki a rendszeres vészmadárkodásáról híres.

A novemberben csődbe ment FTX tőzsdéről, és annak vezetőjéről, Sam Bankman-Friedről is szót ejtett.

SBF-ről a bíróság kimondta, hogy nem bűnös azokban a csalási vádpontokban, amelyek miatt eljárás indult ellene.

„A kriptopénzek 99,99%-a szó szerint átverés, egy piramisjáték. Buborék, amely ki fog pukkanni. Az FTX tőzsde, meg SBF nem a kivétel a szabály alól, hanem maga a szabály.”

A közgazdász határozottan azt tanácsolta a befektetőknek, hogy maradjanak távol a kriptopénzektől.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Ráadásul azt gondolja, hogy a bitcoin-tulajdonosok nagy része nem 100 vagy 1000 dolláron vette a coinjait, hanem 2021-ben jutott hozzájuk, mikor a 20 ezerről 69 ezerre növekedés miatt rengeteg ember lépett be a területre.

Ők sokkal többet fizettek, mint a jelenlegi piaci ár.

„A gatyájuk is ráment erre, és ez elég nagy baj, egy rémálom. Ráadásul nem csak a bitcoin-befektetők vesztettek pénzt, egy sor más kriptopénz esett 90 vagy akár 95%-ot. Nagyjából 20 ezer ICO volt, ezek 80%-a hivatalosan is csalás, 17%-uk pedig nullára futott. Szóval 97% a veszteség aránya.”

Roubini úgy véli, az iparág résztvevőinek nagy része börtönben kellene, hogy legyen, és az embereknek távol kellene tartaniuk magukat tőlük.

A közgazdász már régóta nagy kriptokritikus hírében áll, és a megfogalmazása szerint a kriptotámogatók többsége bűnöző.

A Binance tőzsde vezetőjét, CZ-t egyszer két lábon járó időzített bombának nevezte.

Hasonló nézeteket vall a SEC vezetője, Gary Gensler is, aki nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy a kriptopénzek többsége el fog bukni, és azt javasolta a befektetőknek, hogy ne foglalkozzanak ezzel az eszközosztállyal.

A SEC egyik korábbi vezetője, John Reed Stark szintén a közelmúltban osztotta meg a követőivel a közösségi médiában, hogy szerinte a szabályozói aktivitás még csak most kezdett el növekedni.

Olvastad már? Aranyalapú stabilcoinon dolgozik Irán és Kína

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: World Economic Forum

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.