A Glassnode jelentése szerint a SUSHI valós értéke mindösszessen 31 cent

A Glassnode láncelemző szolgáltató mélyen elmerült a SUSHI token gazdaságában és értékében.
Mint mondják, akár jóval kevesebbet is érhet jelenlegi piaci áránál. Történt mindez azután, hogy a token egy masszív 70%-os csökkenést könyvelhetett el a múlt héten, majd 2,36 dollárnál érte el az árfolyampadlót.

Liesl Eichholz, a Glassnode elemzője feltárta a SushiSwap natív tokenjének, a SUSHI-nak a gazdaságát.
A kutató kijelentése szerint a protokoll governancetokenjének értékét bár meg kellene érteni, mégis nehéz azt számszerűsíteni. Mint mondja, a yield farmingos kezdeményezések legerősebb hajtóereje a hájp.
Eichholz szerint az elsődleges tényező, amit a SUSHI értékelésénél figyelembe kell vennünk, az az inflációs ráta. Hozzátette, hogy az újonnan létrehozott tokenek jutalomként való szétosztása felhígítja majd a már meglévő befektetők megtakarításait.
Az infláció a rendszer felépítésének a része, hiszen ezzel szeretnék arra ösztönözni az embereket, hogy folyamatosan likviditást szolgáltassanak.

A befektetőknek tisztában kell lenniük ezzel: minden olyan SUSHI-birtokló megtakarítása, aki nem nyújt likviditást, felhígul.

A 0,05%-os, kereskedési volumenből származó vásárlási visszatérítés arra szolgál, hogy az újonnan létrehozott tokeneket elosszák a meglévő birtokosok között.

Ebből következik, hogy az árfolyam fenntartása érdekében egy bizonyos kereskedési volument folyamatosan biztosítani kell.

Az fenti grafikon felhasználásával a jelentés szerint belátható, hogy elképesztően magas volumen nélkül a SUSHI 10 dollár fölötti ára egyszerűen abszurd és fenntarthatatlan.

„Valójában figyelembe véve, hogy a SushiSwap egy valósághűbb, 400 millió dolláros napi kereskedési volument generál, a SUSHI fenntartható ára 0,31 dollár lenne – ez 97%-kal alacsonyabb, mint a 11,93 dolláros csúcs.”

Az elemző azt állította, hogy a token ára valószínűleg tovább értéktelenedik rövid távon, hiszen a fundamentumok megértése továbbra is hiányos, valamint a hájp is jócskán közrejátszik.
A SUSHI ára masszív csökkenésen ment át a hétvége során, amikor kiderült, hogy az alapító eladta 2,5 millió dolláros megtakarítását, amit a fejlesztőknek járó 10%-os osztalék során gyűjtött össze.

A protokoll feletti irányítást ezután az FTX kriptoderivátum-tőzsde vezérigazgatója, Sam Bankman-Fried vette át.
Bankman-Fried, aki az FTX mellett az Alameda Resarchnek is vezérigazgatója, azt mondta, a SushiSwap jelenleg egyfajta költöztetésen megy keresztül, hozzáadva, hogy „mindezek után a közösség irányít majd nem pedig én”.

Olvastad már? A dél-koreai rendőrség másodszor is razziázott a Bithumbon

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.