A Glassnode jelentése szerint a SUSHI valós értéke mindösszessen 31 cent

A Glassnode láncelemző szolgáltató mélyen elmerült a SUSHI token gazdaságában és értékében.
Mint mondják, akár jóval kevesebbet is érhet jelenlegi piaci áránál. Történt mindez azután, hogy a token egy masszív 70%-os csökkenést könyvelhetett el a múlt héten, majd 2,36 dollárnál érte el az árfolyampadlót.

Liesl Eichholz, a Glassnode elemzője feltárta a SushiSwap natív tokenjének, a SUSHI-nak a gazdaságát.
A kutató kijelentése szerint a protokoll governancetokenjének értékét bár meg kellene érteni, mégis nehéz azt számszerűsíteni. Mint mondja, a yield farmingos kezdeményezések legerősebb hajtóereje a hájp.
Eichholz szerint az elsődleges tényező, amit a SUSHI értékelésénél figyelembe kell vennünk, az az inflációs ráta. Hozzátette, hogy az újonnan létrehozott tokenek jutalomként való szétosztása felhígítja majd a már meglévő befektetők megtakarításait.
Az infláció a rendszer felépítésének a része, hiszen ezzel szeretnék arra ösztönözni az embereket, hogy folyamatosan likviditást szolgáltassanak.

A befektetőknek tisztában kell lenniük ezzel: minden olyan SUSHI-birtokló megtakarítása, aki nem nyújt likviditást, felhígul.

A 0,05%-os, kereskedési volumenből származó vásárlási visszatérítés arra szolgál, hogy az újonnan létrehozott tokeneket elosszák a meglévő birtokosok között.

Ebből következik, hogy az árfolyam fenntartása érdekében egy bizonyos kereskedési volument folyamatosan biztosítani kell.

Az fenti grafikon felhasználásával a jelentés szerint belátható, hogy elképesztően magas volumen nélkül a SUSHI 10 dollár fölötti ára egyszerűen abszurd és fenntarthatatlan.

„Valójában figyelembe véve, hogy a SushiSwap egy valósághűbb, 400 millió dolláros napi kereskedési volument generál, a SUSHI fenntartható ára 0,31 dollár lenne – ez 97%-kal alacsonyabb, mint a 11,93 dolláros csúcs.”

Az elemző azt állította, hogy a token ára valószínűleg tovább értéktelenedik rövid távon, hiszen a fundamentumok megértése továbbra is hiányos, valamint a hájp is jócskán közrejátszik.
A SUSHI ára masszív csökkenésen ment át a hétvége során, amikor kiderült, hogy az alapító eladta 2,5 millió dolláros megtakarítását, amit a fejlesztőknek járó 10%-os osztalék során gyűjtött össze.

A protokoll feletti irányítást ezután az FTX kriptoderivátum-tőzsde vezérigazgatója, Sam Bankman-Fried vette át.
Bankman-Fried, aki az FTX mellett az Alameda Resarchnek is vezérigazgatója, azt mondta, a SushiSwap jelenleg egyfajta költöztetésen megy keresztül, hozzáadva, hogy „mindezek után a közösség irányít majd nem pedig én”.

Olvastad már? A dél-koreai rendőrség másodszor is razziázott a Bithumbon

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.