A Bitcoin, az űrutazás és a TikTok is debütál az idei Guinness Rekordok Könyvében

A legújabb kiadásban a „kriptománia” számos eredménye szerepel, köztük a CryptoPunk NFT rekordeladása és Salvador, amely az első országként fogadta el a BTC-t törvényes fizetőeszközként.

A Guinness Rekordok Könyve a „kriptománia” kategóriában a rekordkönyv legújabb kiadásába a Bitcoint és számos blokklánceseményt is felvett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kripto elismerése egy olyan mainstream alapmű által, mint a Guinness Rekordok Könyve, azt jelzi, hogy a blokklánc és a digitális eszközök az elmúlt néhány évben a nyilvánosság által leginkább érintett témák közé tartoztak.

A múlt hónapban indított 2023-as kiadásba számos figyelemre méltó kriptoteljesítmény került be, amelyek a bitcoint, a kriptoelfogadást, a rajongói tokeneket és a non-fungible tokeneket (NFT-k) ölelik fel.

A Bitcoin nem meglepő módon a legértékesebb kriptopénzként lett elismerve, a 2022. március 24-i 816,69 milliárd dolláros piaci kapitalizációjával, miközben elismerést kapott azért is, mert a világ első decentralizált kriptopénze volt, miután 2009 elején indult.

„A Bitcoint úgy fejlesztették ki, hogy megoldást kínáljon arra a kihívásra, hogy egy digitális valutát úgy szabályozzanak, hogy a tranzakciókat ne felügyelje semmilyen központi szervezet, vagy megbízható harmadik fél” – olvasható a Guinness Rekordok Könyvének online leírásában, hozzátéve, hogy korábban már voltak más próbálkozások, amelyek végül egy megbízható harmadik félre támaszkodtak.

Az OG NFT projekt, a CryptoPunks is bekerült a „legdrágább NFT gyűjtői tárgy” közé, miután a CryptoPunk #5822-t 23,7 millió dollárért, azaz 8000 etherért adta el idén február 12-én Deepak Thapliya vállalkozó.

Érdemes megjegyezni, hogy a Beeple 69,3 millió dolláros NFT-rekordeladása nem került be, mivel a cég az NFT gyűjtői tárgyat „előre renderelt sablonok köré épített, korlátozott példányszámú műalkotás-készletként” írta le.

A rajongói tokenek szintén kategóriaként jelentek meg a könyvben. A Manchester City tokenje – amelyet a Socioson keresztül 2021 júniusában indítottak útjára – a „legértékesebb szurkolói tokenként” került rögzítésre, 2022. március 24-én 47,1 millió dolláros piaci értékkel.

Salvador szintén bekerült a könyvbe, mivel tavaly júniusban „elsőként fogadta el a Bitcoint törvényes fizetőeszközként”.

„Azt remélték, hogy ez a lépés, amelyet a Világbank elítélt, csökkenteni fogja a nemzetközi átutalások költségeit – ami fontos szempont egy olyan ország számára, amely a tengerentúli munkavállalók által hazaküldött pénzre támaszkodik” – olvasható a közleményben.

A Guinness Rekordok Könyve szóvivője a Cointelegraph-nak elmondta, miszerint minden kiadás „igyekszik tükrözni az adott év korszellemét és az olvasóink által valószínűleg megvitatott témákat”, és a kriptó csatlakozott az olyan témákhoz, mint az űrutazás és a TikTok mint kulcsfontosságú témák.

„Érdeklődéssel fogjuk figyelni ezt a területet a következő néhány évben, ahogy a kriptó alapjául szolgáló technológiák fejlődnek és egyre szélesebb körű alkalmazásokat alkotnak meg” – mondták.

Arra a kérdésre, hogy mi volt a kriptománia legfejfájdítóbb és legmonumentálisabb rekordja, a szóvivő a Bitcoin innovációját emelte ki, megjegyezve, hogy a vállalatnak sokáig tartott, mire rájött, hogy mi a helyzet:

„Ennek a területnek a kutatásához nemcsak arra kellett rájönni, hogyan írjuk le, mi az a blokklánc […], hanem kontextusba kellett helyezni a kriptopénzekkel kapcsolatos több évtizedes kutatásokat, és azt is, hogy miben különbözik ez a kriptopénz minden korábbi projekttől.”

Múlt héten a Binance kriptotőzsde is felfedte, hogy Guinness-rekordot döntött, miután elismerést kapott az eddigi legnagyobb kriptotanfolyam lebonyolításáért. A Blockchain Landet Nuevo Leónban tartották, és 289 ember vett részt rajta.


Olvastad már? A Binance új indexe a 10 legnagyobb kriptopénzt követi

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Christine Foesier

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.